שתף קטע נבחר

יועצו של סילבן: הליכודניקים - כמו אישה מוכה

משה דבי, יועצו האסטרטגי של סילבן שלום, לא הצליח לעצור את התסכול והישווה את בוחרי נתניהו ל"אישה מוכה החוזרת אל הישן והמוכר". יובל שטייניץ, מקורבו של נתניהו, חגג את הניצחון: "זהו ערב גדול לעם ישראל". יו"ר ש"ס, אלי ישי: "הליכוד דומה כיום למפלגה שקפצה באנג'י בלי לבדוק אם החבל קשור"

נצחונו של בנימין נתניהו במסגרת הפריימריז בליכוד לא התקבל בהפתעה גדולה בתוך הסיעה, למרות ההתחזקות של סילבן שלום בסקרים האחרונים. במטהו של שלום קיוו להפתעה ממש על קו הסיום והתאכזבו נוכח תוצאות סקר "קול ישראל".

 

חבר הכנסת יובל שטייניץ, המקורב לבנימין נתניהו, הגיב לתוצאות הסקרים: "זה ערב גדול לעם ישראל ונפלא לתנועת הליכוד. מעל 70 אלף איש באו להצביע, למרות המכות הקשות שחטפה המפלגה מכל עבר. התנועה הוכיחה היום שהיא דמוקרטית ושוקקת חיים. מדובר בהישג אדיר לכולנו. מכאן אפשר להמריא רק למעלה".

 

יועצו של סילבן שלום, משה דבי, הישווה את בוחרי הליכוד לנשים מוכות החוזרים לבעליהן האלימים, כאילו לא למדו את לקחי העבר. "יש דבר שנקרא תסמונת האישה המוכה וחזרה לגבר המכה הליכודניקים התנהגו כמו אשה מוּכה וחזרו אל הישן והמוּכר, אל בנימין נתניהו".

 

מקורבים אחרים של סילבן שלום הביעו אכזבה מתוצאות המדגמים המנבאים לו תבוסה: "אנו יודעים כי מדובר בהפסד. אחוזי ההצבעה הנמוכים (פחות מחמישים) פעלו לטובתו של נתניהו". 

 

שר הבריאות, דני נוה, התייחס אחרת לאחוזי ההצבעה: "הליכוד חטף לאחרונה מהלומה לא פשוטה. אחוז ההצבעה הגבוה אינו דבר של מה בכך. אני מאמין שהערב, לאחר שנבחר את יושב הראש, נאחד את השורות ונתחיל במסע מוצלח להחזיר את הבוחרים לליכוד".

 

שי בזק, מי שעבד לצידו של נתניהו בתקופת כהונתו כראש ממשלה ולאחרונה התגייס לסייע לו בקמפיין לראשות הליכוד, אמר הערב: "אני מאוד שמח. היום מתחיל הליכוד את דרכו החדשה. הליכוד הראה שהאידיאולוגיה חשובה לו ושהוא בוחר באדם הנכון, באדם מנוסה שהוכיח את עצמו גם מבחינה מדינית וגם כלכלית".

 

שר התיירות, אברהם הירשזון, אמר כי תוצאות המידגם מסמנות באופן ברור את כיוונה של מפלגת הליכוד לקראת הבחירות הקרובות: "תנועה בה אחד מכל שישה מצביעים בוחר בפייגלין (זכה ב-15 אחוזים), הנה תנועה ימנית קיצונית. 'קדימה' ונבחריה מייצגים את הדרך המרכזית של עם ישראל, שתצעיד את המדינה בשנים הבאות".

 

גם חבר הכנסת מתן וילנאי (העבודה) בחר שלא להתייחס לנצחונו המסתמן של נתניהו ואמר: "מפלגה שנותנת כזה מקום לאיש כמו פייגלין, מסמלת מחדש את הגבולות של הימין. מפלגת הליכוד הוכיחה היום סופית שהיא אינה מפלגת שלטון".

 

יו"ר סיעת ש"ס, אלי ישי, סגר חשבון עם נתניהו בעקבות הגזירות שהטיל בתקופת כהונתו כשר האוצר ואמר כי מדובר ב"ניצחון מדיניות האטימות החברתית, המשך הריסוק החברתי והזמן הנכון להודיע על כונס נכסים ומפרק חברתי לליכוד. לעם ישראל לא משנה מי מספר אחד ומי מספר שתיים, הציבור שבע מהבטחות ורעב ללחם. הליכוד היום דומה למפלגה שקפצה באנג'י ולא בדקה אם החבל קשור".

 

חבר הכנסת רן כהן (מרצ-יחד): "הליכוד בחר להעמיד בראשו את האכזר ביותר ואת המסוכן ביותר לאזרחי ישראל". לדברי כהן, "נתניהו יוביל את הליכוד לפינה הקיצונית והשולית ביותר שידע מעודו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
נתניהו. לא כולם בליכוד מפרגנים
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלכס קולומויסקי
שטייניץ. אופטימי
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גיל יוחנן
ישי. סוגר חשבון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים