שתף קטע נבחר

שכם: לוחמי ימ"מ ירו למוות בשלושה מבוקשים

כוח מיוחד של ימ"מ וצנחנים פשט הבוקר על מתחם שבו שהו מבוקשים, ליד בית הכלא בעיר. הלוחמים קראו למבוקשים לצאת החוצה, אך אלה פתחו לעברם באש. הלוחמים הגיבו בירי, ממנו נהרגו שלושה מבוקשים, בהם מתכנן הפיגוע בצומת גהה. בצה"ל אומרים: מאז הפיגוע בנתניה ועל רקע הריבוי ההתרעות לפיגועים שמגיעות משכם פועל צה"ל נגד תשתיות הטרור במקום

כוח ימ"מ וצנחנים פעל הבוקר (יום ה') בשכם. מקורות פלסטינים מדווחים כי שלושה מבוקשים נהרגו בחילופי האש עם הלוחמים. הפלסטינים מדווחים כי שניים מההרוגים הם פעילי הזרוע הצבאית של החזית העממית לשחרור פלסטין: בשאר חנני, מפקד הזרוע הצבאית באיזור שכם, ופעיל נוסף בחזית - אנס אל שייח. השלישי הוא פעיל בגדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח- אחמד ג'יושי.

 

על פי הפלסטינים, המבוקש בשאר חנני עומד מאחורי הפיגוע שאירע לפני שנתיים בצומת גהה, ובו נהרגו ארבעה ישראלים. הוא אחראי גם לפיגוע בשוק הכרמל בתל אביב.

 


כוחות צה"ל פועלים בשכם. צילום: אי.פי

 

כוח מיוחד של ימ"מ כיתר לפנות בוקר מבנה בשכונת ג'נייד בשכם. ה"סגירה" נעשתה בעקבות מידע על כך שבמקום מסתתרים מבוקשים. במהלך הפעילות ניסו שלושה מבוקשים להימלט מהבית ופתחו באש לעבר הכוח, הכוח השיב באש ושלושתם נפגעו.

 

גורמים בשכם מדווחים כי כוח צבאי גדול פועל בעיר כשמרכז הפעילות מתמקד ליד הכלא שבעיר. המקורות מדווחים כי באזור מכתר צה"ל מספר בתים, ובמקום גם נשמעו חילופי אש. לדבריהם, כוחות צה"ל קראו לאנשים שהתבצרו באחד הבניינים לצאת מהמקום ואז נוצר העימות. הפלסטינים מדווחים כי שלושה פעילים אחרים שהיו במתחם הפעילות הצליחו לחמוק מהמקום ללא פגע.

 

בשאר חנני בן 29, אחראי להוצאתו לפעול של פיגוע ההתאבדות בשוק הכרמל בת"א בראשון לנובמבר 2004, בו נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו 40. במערכת הביטחון אומרים כי מאז שהצליח להוציא את פיגוע ההתאבדות בשוק הפך חנני לגורם מרכזי בתשתית הצבאית וכיוון שורה ארוכה של פיגועים במתווים שונים, שסוכלו על-ידי כוחות הביטחון.

 

עוד אומרים במערכת הביטחון כי בחודשים האחרונים פעל חנני בו זמנית להוצאת פיגוע התאבדות נוסף בתוך ישראל ופיגוע מטען רב עוצמה וכיוון מספר רב של פיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל בתוך שכם.חנני נהרג עם שניים מסייעניו, אחמד גיוסי בן 22, מבוקש שהיה מעורב בחודשים האחרונים בגיוס מתאבדים לצורך שיגורם לפיגועי התאבדות, ואנס סיניריה, בן 22, סייענו הקרוב של חנני. על גופותיהם של השלושה נמצא נשק מסוג קלאצ'ניקוב ושלושה אקדחים.

 

פעילות נגד תשתית הטרור

 

מקורות בשכם טוענים כי כוח צה"ל מונע מצוותים רפואיים ומעיתונאים להתקרב לאיזור שבו מכתר צה"ל בית. לדבריהם, החיילים יורים באוויר כדי להרחיק את האמבולנסים מהמקום.

 

גורמים בפיקוד מרכז אומרים כי מאז הפיגוע בנתניה ועל רקע הריבוי ההתרעות שיוצאות מהעיר שכם פועל צה"ל נגד תשתיות הטרור במקום ובגזרת השומרון.

 

אתמול הרג כוח של משמר הגבול את אחד ממפקדי הזרוע הצבאית של החמאס בג'נין - זאיד סלימאן חליל מוסא (28), תושב הכפר מרקה הסמוך לג'נין. מוסא היה אחראי למותו של לוחם מיחידת מגלן. במהלך הפעולה נפצע קל לוחם מג"ב ונהרג כלב מיחידת "עוקץ". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חיילי צה"ל בשכם
צילום: איי פי
צילום: איי פי
החיילים כיתרו מבנה
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
פעילות צה"ל בשטחים. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים