שתף קטע נבחר

ההרוג בשומרון: החברה שמעה על מותו בקשר

עינת בינג, חברתו של סגן אורי בינמו, המשמשת כקצינת מבצעים, ישבה בחמ"ל חטיבת מנשה ושמעה כי יש הרוג בהיתקלות עם מחבל ליד טול כרם. "היה לנו נוהל קבוע שאחרי פיגוע הוא מתקשר ואומר שהכל בסדר, אבל במקרה הזה הנוהל לא עבד. כבר ידעתי, כי כשכואב מבינים לבד". אביו של אורי: "הוא נתן את הנשמה בשביל המדינה"

שמעה על מות החבר בקשר: עינת בינג, חברתו של סגן אורי בינמו, ישבה אתמול (ה') בחמ"ל חטיבת מנשה במסגרת תפקידה כקצינת מבצעים, ושמעה בקשר כי אירעה היתקלות עם הרוג ושני פצועים. "התקשרתי לשני הטלפונים הניידים שלו", היא מספרת. "היה לנו נוהל קבוע שאחרי פיגוע הוא מתקשר ואומר שהכל בסדר, אבל במקרה הזה הנוהל לא עבד. התחלתי להרים טלפונים לחברים אבל כבר ידעתי, כי כשכואב מבינים לבד".

 

בינמו, בן 21, וחייליו מגדוד נחשון, שעמדו במחסום פתע צה"לי ליד טול כרם, עיכבו מונית פלסטינית ומנעו בגופם פיגוע בעורף ישראל, לאחר שמחבל פוצץ את חגורת הנפץ במקום.

 

 

זמן קצר לאחר האירוע, ועוד לפני שידעו על האסון, התקשרו הוריו של אורי לחברה עינת, ושמעו אותה בוכה. כששאלו אותה מדוע היא בוכה ענתה כי חיילת קיללה אותה, כדי שלא היא תהיה זו שתספר להורים על מותו של בנם.

 

האב אבי סיפר כי בעת שהיה בעבודה, שמע על התקרית והחל לחפש מידע על גורל בנו. "אחר זמן קצר אמא שלו התקשרה אלי ואמרה לי: 'בוא מהר הביתה'. היה לי ברור שזו לא יכולה להיות בשורה טובה".

 

"אני כל-כך גאה בילד הזה, כל-כך גאה במסירות שלו. איבדנו ילד שנתן את נשמתו למדינה הזו", אמר האב.

 

אבי סיפר עוד כי "מאז שאורי היה בן חודש היינו בחוג מטיילים, וכשהיה ילד הוא כבר הכיר כל פרח וכל צמח". הוא הוסיף כי עם גיוסו לצבא ביקש אורי לשרת ביחידה קרבית יותר ותמיד שאף להיות הטוב ביותר. על היחס המיוחד לחייליו, סיפר: "היו לו בעיות ברגליים אבל הוא לא יכול היה לעזוב את החיילים שלו. הוא נסע איתם לאילת, לירושלים - הכל רק כדי לבדוק שאין להם בעיות בבית. כל-כך רצה להצטיין. במקום להגיע הביתה בחופשות הוא נסע לבתים של החיילים שלו".

 

לדבריו, "אורי היה צריך לקבל את דרגת הסגן בעוד חודשיים, ועכשיו קיבל אותה עם מותו. זו דרך נוראה לעלות בדרגה, לא האמנו שכך יקרה".

 

הוא הוסיף: "אנחנו כהורים, כאנשים שהמדינה חשובה להם לפעמים יותר מהבית הפרטי שלהם, לקחנו את האפשרות הזו בחשבון", אמר האב בקול שבור. "אנחנו משפחה מאוד ציונית, אוהבים את הארץ הזאת, נולדנו לתת למדינה. אני לא יודע איך אנחנו ההורים, האחיות שלו והחברים נוכל להמשיך עכשיו, בלעדיו".

 

גם החברה עינת מדגישה את ההקרבה הגדולה של אורי למען חייליו: "הוא היה קצין שנותן בשביל החיילים שלו את כל מה שהוא היה יכול, הוא היה מנהיג ואדם שנתן לחבריו הכל, הערצתי אותו וכך גם כל חבריו. כשהוא היה נכנס לחדר כולם היו משתתקים".

 

עינת סיפרה כי בשבוע שעבר קיבל אורי חופשה וכי במקביל היא ביקשה לצאת לחופשה כדי לשהות לצידו. זו גם היתה הפעם האחרונה בה נפגשו: "ביום שישי החזרתי אותו למוצב. הוא לא יכול היה לחזור לבד כי הוא הביא איתו כמעט מכולה של מוצרים לחיילים ולמחלקה שלו. זו היתה חלוקת העבודה בינינו, אני הייתי ה'עורפית' והוא ה'מבצעי'. אני הייתי דואגת להפניות שלו והוא היה הולך ללחום. מלך העולם".

 

אורי בינמו הותיר אחריו הורים, רוזי ואבי, ושלוש אחיות, הילה (15), נעמה (12) ויובל (3). הלווייתו תתקיים היום בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה. 

 

צילום וידאו: רויטרס


פורסם לראשונה 29/12/2005 15:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
אורי בינמו
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
צילום: ערוץ 2
החברה, עינת בינג
צילום: ערוץ 2
צילום: הצלה איו"ש, יש"ע ניוז
המחבל יצא מהמונית - והתפוצץ
צילום: הצלה איו"ש, יש"ע ניוז
מומלצים