שתף קטע נבחר

מפונים הדליקו נר מול אלי סיני: "עוד נשוב"

עשרות מפונים נסעו להדליק נר חנוכה מול הריסות אלי סיני. לדברי אבי פרחן, "אנו מקווים שצה"ל יכבוש מחדש את אלי סיני, דוגית וניסנית ואחרי החיילים נוכל גם אנחנו להיכנס בחזרה ולהקים בתוך שנה את היישובים מחדש"

הדליקו נר מול ההריסות: עשרות ממפוני הישובים הצפוניים מרצועת עזה, ביניהם אלי סיני, דוגית וניסנית, ערכו היום (א') טקס הדלקת נר שמיני של חנוכה מול אלי סיני.

 

כאשר הגיעה השיירה אל סמוך לשער הגבול, כ-70 מטר מהיישוב אלי סיני, הגיע לפתע קצין הנדסה שביקש מהם לעזוב את המקום. לאחר ויכוחים רבים בין החיילים למפונים הושגה הסכמה על טקס הדלקת הנרות, תחת הסיסמה "האור ינצח את החושך".

 

כמה מהתושבים, שהגיעו לראשונה לאזור מאז ההתנתקות, לא עמדו בכך והעדיפו להישאר במכוניותיהם כשהם בוכים. כך היו שניים מנכדיו של אחד הפעילים, אבי פרחן - תום וגל - שסירבו לרדת מהרכב.

 

לדברי פרחן, "באנו לפה כדי לומר שלא שכחנו ואנחנו חושבים שהאור ינצח את החושך. לכן החלטנו להדליק את הנרות אל מול הריסות אלי סיני, כמה עשרות מטרים ממה שהיה פעם הבית שלי".

 

פרחן וחבריו אמרו כי הם מעודדים מאוד מהמבצע שמיים כחולים. "אנו מקווים שצה"ל יכבוש מחדש את אלי סיני, דוגית וניסנית ואחרי החיילים נוכל גם אנחנו להיכנס בחזרה ולהקים תוך שנה את היישובים מחדש".

 

לדברי פרחן, בימים אלה הוא מגבש גרעין של קבוצת תושבים "מכל הגוונים והסוגים" כדי להקים גרעין חדש והוא מקווה שבתוך שנה "כבר נעלה על הקרקע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרחן. "מגבש גרעין"
צילום: רוני סופר
אלי סיני בהתנתקות
צילום: איי פי
מומלצים