שתף קטע נבחר

הרכש נמשך: שישה מצטרפים חדשים לקדימה

קצינת ח"ן לשעבר, סגנית מנהלת בית חולים, ממלאת מקום ראש עיריית רמלה, כלכלן, מזכ"ל תנועת הצופים ומנכ"ל משרד ראש הממשלה יהיו ברשימת המועמדים של המפלגה לכנסת. עד כה אישר שרון 32 מועמדים, כולל השישה החדשים

אחרי מסע הרכש הראשוני והצטרפות הכוכבים הגדולים, נמשכת הנהירה אל מפלגת קדימה, הפעם מצד שמות פחות מוכרים לציבור. היום (ב') נפגש ראש הממשלה, אריאל שרון, עם שישה מועמדים חדשים לרשימת המפלגה לכנסת ואושרה מועמדותם: אמירה דותן, ליאת רבנר, רחל אדטו, דן בן-דוד וליאור כרמל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר אביגדור יצחקי.

 

תת אלוף במילואים דותן, לשעבר קצינת ח"ן ראשית, הייתה האישה הראשונה בצה"ל שקיבלה דרגת תת אלוף. בשנים האחרונות היא שימשה כנציגת הסוכנת בצפון אמריקה. דוקטור אדטו, סגנית מנהלת בית החולים שערי צדק בירושלים, היא רופאת נשים במקצועה, משמשת כיועצת שר הבריאות וכחברה בוועדת סל התרופות.

 

ליאת רבנר, ממלאת מקום ראש עירית רמלה, שימשה בעבר כיושבת ראש צעירי הליכוד העולמי. בפגישתה עם שרון היא הודיעה לו כי בכוונתה לעזוב עוד היום את הליכוד.

 

ד"ר בן-דוד, כלכלן מאוניברסיטת תל-אביב, סיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת שיקאגו תחת הנחייתו של חתן פרס נובל לכלכלה, רוברט לוקאס. מחקריו שימשו ראשי ממשלה ושרים ובחודש מארס 2004 הוא עמד בראש צוות שהכין תכנית לשיפור מצב התעסוקה בישראל. גורמים במפלגת העבודה אמרו כי ד"ר בן דוד התפקד לא מכבר למפלגה וביקש להתמודד על מקום בכנסת מטעמה. אותם גורמים הביעו תמיהה על צעדו וכינו אותו "אופורטוניסט".

 

המצטרף הנוסף היום, ליאור כרמל, מכהן בחמש השנים האחרונות כמזכ"ל תנועת הצופים.

 

שרון מתכוון להאיץ בימים הקרובים את תהליך הרכבת הרשימה, אשר תמנה בין 45 ל-50 מועמדים לכנסת, זאת לאחר שהסקרים האחרונים חוזים למפלגת קדימה כארבעים מנדטים בבחירות הכלליות.

 

עד היום אישר ראש הממשלה את מועמדותם של של 26 אישים ויחד עם השישה החדשים עומד המניין על 32. כל המועמדים התחייבו לקבל את מצעה של מפלגת קדימה ולפעול על פי תקנונה. בשלב זה של בחירת המועמדים מתמקד שרון בדמויות צעירות העתידות לאייש את ספסליה האחוריים של הסיעה בכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
אריאל שרון. הנבחרת מתרחבת
צילום: פלאש 90
צילום: עמית שאבי
ד"ר רחל אודטו. מבית החולים לקדימה
צילום: עמית שאבי
צילום: דן בלילטי
יצחקי. בדרך לכנסת?
צילום: דן בלילטי
ד"ר דן בן דוד. כלכלן
מומלצים