שתף קטע נבחר

האשה שאיתו: "עמיר שלי הוא רק שלי"

אחלמה פרץ, אשתו של יו"ר העבודה, עלתה לדוכן הנואמים - לראשונה כאשת המועמד לראשות הממשלה - בטקס הפרידה של ההסתדרות. היא סיפרה על "איש של דמע" ועל "איש שילך עם צו ליבו" וכשסיכמה פנתה לבעלה: "המדינה שלנו זקוקה לקביים, ומי כמוך מבין בקביים". ויש גם טיפים ליו"ר הסתדרות מתחיל

קריית מלאכי לבשה חג. דווקא אמש (ב'), דווקא שם, התכנסו כ-150 בני אדם לאירוע פרידה מרגש מיו"ר ההסתדרות היוצא, עמיר פרץ, בין לאפות חצויות עם בשר צלוי, קבב, שיפודים ושתייה קלה, ניסו האורחים לשמור על "הצנע לכת" וקידמו את פניו של היורש, עופר עיני.

 

רעייתו של פרץ, אחלמה, גנבה את ההצגה מההסתדרות, שחגגה יום הולדת 85. "לכל אחד יש את עמיר פרץ שלו, ולי יש את עמיר שלי. זה שהגיע לפני 30 שנה עם קביים למכון וינגייט אחרי פציעה בצבא, עם אור בעיניים ואנרגיה חיובית ואף מילה על כאב", פתחה אחלמה את נאומה - נאום ציבורי ראשון כאשת המועמד לראשות הממשלה.


הפורש והיורש, חוגגים בקריית מלאכי (צילום: גדי קבלו)

 

בנאומה סיפרה האשה לבית פרץ כיצד נישאו והקימו את ביתם במושב קטן בדרום, סיפרה כיצד אחזה בסולם עליו עלה עמיר כדי לתקן גג דולף ביום סוער וגשום. "שאלתי את עצמי איזו רוח יכולה לרוחו של עמיר. כוח הרצון והיכולת לכל רצון - היא הרוח שלו".

 

אחר כך עברו לגור בשדרות ואחלמה סיפרה כיצד החזיר עמיר שלה את הגאווה לבני המקום ו"זקף את קומתם, ותוך כדי כך החזיר לשכבות החלשות את גאוותן. כשהילדים היו קטנים הקפיד תמיד להקשיב, לחבק ולהתעדכן. התפקיד שלו שגרם לו לריחוק מהבית הביא אותנו, בני, המשפחה לגעגועים".

 

טיפים ליו"ר הסתדרות מתחיל

 

במהלך הנאום התרגשה אחלמה מאוד, אולם קולה נותר יציב והיא נשמעה רהוטה. היא סיפרה עד כמה ארוחת השבת הייתה ונשארה קודש עבור עמיר ועד כמה השתדל לשהות בבית עם בני המשפחה. "רק פעם אחת חילל קודש זה, ועלה בערב שבת לירושלים להיות עם הנכים בשביתתם בארוחת שבת. איש של דמע מול מראה קשיש מושפל או משפחות הוריות במצוקה. איש עם אומץ שילך עם צו ליבו עד הסוף. ועל צו זה הוא משלם תמיד".

 

"עמיר שלי הוא של כולם, אבל עמיר שלי הוא רק שלי, ולכן הרשה לי לומר לך תודה על הזכות הגדולה לחיות אתך ובמחיצתך", סיכמה. "אתה אדם, חבר שותף. והמדינה שלנו במצבה זקוקה לקביים ומי כמוך מבין יותר טוב בקביים. עשה למען החבר, למען ההווה והעתיד, ואם תפנה לאחור תמיד תראה אותנו - שיודעים להעריך אומץ ליבך באהבה גדולה".

 

בסיום דבריה זכתה אחלמה למחיאות כפיים סוערות. פרץ עצמו, שישב בקהל, התקשה להסתיר את התרגשותו. בנאומו שלו העניק פרץ טיפים לממשיך דרכו, עופר עייני: "לעולם אל תשבור את הפרטנר מולך ואל תביס לחלוטין את זה שאתה אמור לחתום אתו עסקה. חתום רק על הסכם שבו לכל אחד מהצדדים יש מה להפסיד אם יופר", המליץ.

 

הצניעות שלטה בכל? אולי

 

"אני שמח שהתקשורת היוותה כלב השמירה להסתדרות כדי שזו לא תחרוג לתקציבי ענק באירוע כזה", אמר מי המתמודד על נציגות מחוז הדרום במפלגת העבודה, מאיר בביוף. בביוף משמש כיום יו"ר הסתדרות במרחב הנגב. את הדברים אמר נוכח הצניעות במזון שהוגש בתחילת הערב למוזמנים.

 

בין הנוכחים היו גם בני גאון, עופר קורנפלד, אלי בן מנחם, רות אגמון, בכירי ההסתדרות ויו"ר ארגון המורים, רן ארז. היה גם מי שטען כי מדובר באירוע ראוותני אך לא כך חשב קורנפלד, הסטארט-אפיסט המצליח: "עמיר פרץ הוא האיש הצנוע ביותר שהכרתי. אין פה פאר יוצא דופן", ציין.

 

ואחרי האוכל - הגיחה הזמרת רינת למופע מרגש שבסיומו הקדישה נשיקה בכריעה לפרץ. והיו גם להקות מחול וזמר ומסך ענק שבו סיפרו מוקיריו של פרץ על דמותו של המנהיג. נאומו של פרץ באירוע לא הוכן מראש, ואולי זו הסיבה שבגללה התוודה כי כשהגיע בפעם הראשונה להסתדרות, הגיע אפילו בלי מעיל. "היום אני משודרג עם חולצה לבנה וז'קט", אמר. את העניבה שכח הפעם כנראה בבית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
האשה שאיתו. עמיר ואחלמה
צילום: צפריר אביוב
צילום: גדי קבלו
פרץ ועייני, באירוע בקריית מלאכי
צילום: גדי קבלו
צילום: תומריקו
עם הבת שני
צילום: תומריקו
מומלצים