שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, איי פי

הנשיא קצב: לקיים את הבחירות במועד שנקבע

הנשיא לא מוצא סיבה לדחות את הבחירות: "אין עניין ממלכתי דחוף ודרמטי שהתרחש המחייב את איחוד כל הכוחות, כפי שקרה באירועים אחרים בחיי המדינה". מרגיע: "הממשלה הנוכחית יכולה לנהל את ענייני המדינה עד לבחירות"

"מועד הבחירות נקבע, צריך לקיים אותו". כך אומר הבוקר (יום ה') נשיא המדינה, משה קצב, בהתייחסו להשלכות השונות הנובעות מאשפוזו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הנלחם על חייו.

 

"מאחר ואנחנו בעיצומה של מערכת הבחירות, והוחלט על הקדמת הבחירות, אין עניין ממלכתי דחוף ודרמטי שהתרחש המחייב את איחוד כל הכוחות, כפי שקרה באירועים אחרים בחיי המדינה", אמר הנשיא, ברומזו לאפשרות של הארכת כהונת הכנסת, כפי שהתרחש בעבר בזמן מלחמה. "מחלתו של ראש הממשלה, והניתוח אתמול בלילה, באו לאחר שהוחלט על הקדמת הבחירות", הזכיר.

 

קצב הבהיר כי "הממשלה הנוכחית יכולה לנהל את ענייני המדינה עד לבחירות". עם זאת, הוא אמר כי "אם המפלגות תחלטנה לשתף פעולה כדי ליצור הרכב קואליציוני אחר, לתקופת מערכת הבחירות, אני ודאי שלא אתנגד". 

 

הנשיא קרא למפלגות לנהל את מערכת הבחירות בצורה מאופקת, ממלכתית ותרבותית, ואמר כי "זה נכון לגבי כל מערכת בחירות, ובאופן מיוחד לאור התנאים הקשים שנוצרו כעת. אני סומך על כך שהמפלגות יעשו הכל כדי להביא את המסרים שלהן לידיעת הציבור מבלי לנהל מערכת בחירות לא עניינית".

 

"כל המחשבות והתפילות שלנו כרגע נתונות לראש הממשלה", אמר קצב. "אנו נושאים תפילה לשלומו, להבראתו. מאז שדווח לי אמש, גם אני נתון בדאגה רבה, כמו כל בית ישראל. אתמול שוחחתי איתו לקראת כניסתו לבית החולים בעניין הצנתור, היה לו מצב רוח טוב, הוא ביקש גם להודות לי שהסכמתי לקבל את ראש ממשלת יפן עקב אשפוזו. לצערנו, עקב הנסיבות, גם ראש הממשלה היפני נאלץ לבטל את ביקורו בארץ".

 

עוד אמר קצב כי הוא מקווה שבמהלך השעות הקרובות יחול שיפור במצבו של שרון. הוא אמר כי קיבל דיווחים שוטפים מבית החולים וממזכיר הממשלה וכי בכוונתו לשוחח עם ראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לא לדחות. קצב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים