שתף קטע נבחר

צילום אלכס קולומויסקי

ממתינים לבשורות

חברים, מקורבים, עוזרים ומכרים - כולם ממתינים בעצבנות, מעשנים בשרשרת ומשוועים לפיסת מידע שתפיח תקווה. "הדאגה גדולה", הם אומרים

את המתח בלובי הכניסה לבניין האשפוז המרכזי של בית החולים הדסה אפשר כבר יותר מיומיים לחתוך בסכין. אלא שהפעם נראה כי רמות המתח גבוהות במיוחד. ראש הממשלה, אריאל שרון, נכנס בשלישית לחדר הניתוח. חבריו ויועציו אובדי עצות.

 

חאג' סלאח דבאח, חבר ותיק של שרון, עומד בין מקורבים ועוזרים. כולם פוכרים ידיים בעצבנות, מעשנים בשרשרת וממתינים לבשורות שלאחר הניתוח.

 

דבאח הגיע כל הדרך מדיר אל-אסד כדי להיות קרוב לחבר אריק שרון, עמו הוא מיודד כבר 43 שנה. "הכרתי אותו כשגרנו ברחובות. מאז 1962 אנחנו ביחד, הוא מבקר אצלי, אני מבקר אצלו ועכשיו אני דואג. עכשיו אני רוצה רק שיהיה בריא. באתי לפה עם הבנים שלי להיות איתו. הדאגה גדולה ואינשאללה הוא יצליח לעבור את זה בשלום. הוא איש חזק ואללה יתן לו כוח", אמר.

 

בין המעליות הרבות של בניין האשפוז סובבים עוזריו ומקורביו של שרון חסרי אונים. הרבה מה לעשות - אין להם. כל אחד מחפש עוד שביב אינפורמציה אצל חברו. אחדים מהם מקבלים אותה ישירות מפי ההנהלה - פרופסור שלמה מור-יוסף מנכ"ל הדסה וסגניו. אלה משתדלים להיות בסביבה עבור העוזרים ועבור בני המשפחה. המידע שהגיע מתוך חדר הניתוח היה שוטף ומעודכן. ניתן לתמצתו בארבע מילים: "הניתוח נמשך. המצב יציב". אבל גם לאחריו נמשכים החששות.

 

מאות עיתונאים וצוותי תקשורת מכל העולם מצויים ברחבה הסגורה, ממתינים למוצא פיו של מנהל המרכז הרפואי. הסיפור הכי חם שמתרוצץ עתה בכדור הארץ הוא מצבו של אריאל שרון והעיתונאים מודעים לכך. בין לבין הם מנסים לבחון מה יש לעמיתיהם ברחבה. כולם מדשדשים בפרטי מידע מקוטעים, כולם מחפשים תשובות .

 

רק ארבעה אנשים יודעים בדיוק מה מצבו של שרון וכיצד הסתיים הניתוח - ארבעת המנתחים ששהו עימו בתוך חדר הניתוחים. בלתם אף אחד אינו יודע דבר של ממש. וגם הם יאלצו להמתין לבדיקת ה-CT שתבחן אם אכן פסק הדימום בראשו של שרון. להמתין ולקוות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
מעדכנים, ממתינים. אנשי בית החולים
צילום: חיים צח
צילום: איי אף פי
הבן עמרי, מגיע לבית החולים
צילום: איי אף פי
צילום: חיים צח
מור יוסף מעדכן
צילום: חיים צח
מומלצים