שתף קטע נבחר

בקרוב: בדיקת פוריות ביתית לגבר

בחודש אפריל הקרוב תשווק בבתי המרקחת באירלנד ערכת בדיקה ביתית לפוריות הגבר. הבדיקה מודדת את ריכוז הזרעונים הפעילים בדגימה, ומאפשרת לקבל אבחון ראשוני לבעיית פוריות אצל הגבר. על פי מחקר שכלל אלפי גברים, נמצאה הבדיקה מדוייקת ב-95 אחוז מהמקרים

חוקרים בבריטניה פיתחו את הערכה הראשונה לבדיקת פוריות הגבר, לשימוש ביתי. הערכה תימכר ללא צורך במירשם רופא, ותשווק בשלה הראשון באירלנד כבר באפריל הקרוב.

 

החוקרים מאוניברסיטת בירמינגהם אמרו כי הערכה הקרויה Fertell מראה תוצאות בתוך שעה, ומאפשרת לזוגות המנסים להרות לגלות סימני אזהרה ראשונים לבעיות בפוריות הגבר. במהלך פיתוח הערכה ערכו החוקרים בדיקות זרע אצל יותר מ- 3,000 גברים. תוצאות הבדיקות הראו כי הערכה מדוייקת ב-95 אחוז מהמקרים.

 

וכך פועלת הבדיקה: הגבר נותן דגימת זרע על משטח דגימה המורכב על הערכה, ובתוך שעה מתקבלת התוצאה המציינת האם קיימים די תאי זרע המסוגלים להפרות את הביצית הנשית.

 

המנגנון עליו מושתתת הבדיקה מאלץ את הזרעונים לשחות דרך מחסום, המחקה את צוואר הרחם הנשי. המיתקן מודד את מספר תאי הזרע

שהצליחו לשחות מעבר לאותה נקודת מחסום. באופן זה נמדד ריכוז הזרעונים האקטיביים, המהווה מדד לפוריות הגבר. אם מספר גבוה של זרעונים תקינים נמצאו בבדיקה, יופיע קו אדום המציין כי הבדיקה תקינה.

 

לדברי המפתחים, הבדיקה הביתית תפחית מהלחץ והמבוכה שחשים גברים רבים, כשהם נדרשים להגיע למרפאות פוריות. היא גם תאפשר לזוגות המתקשים להרות, לקבל אבחון ראשוני על בעיה אצל הגבר, ולפנות לטיפול מוקדם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
פוריות. הגברים יוכלו לדעת גם
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים