שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מבקר המדינה יבדוק את עסקת סמי עופר
  גם מועצת המוזיאונים הודיעה כי תקיים דיון בסוגיה בקרוב

  מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, יבדוק את תוקפו של ההסכם שנחתם בין עיריית ת"א לאיש העסקים סמי עופר הכולל בין היתר הסבת שם המוזיאון על שמו ושם רעייתו, אביבה כמו גם סעיף אזהרה בטאבו המאפשר לעופר הטלת וטו בכל הנוגע לנכסי הנדל"ן של המוזיאון. הסוגיה נידונה בימים אלה במשרד המבקר בעקבות שאילתה שהוגשה על ידי ynet.

   

  כמו כן הודיעה היום (ג') מועצת המוזיאונים בישראל, המייעצת על פי חוק המוזיאונים לשרת החינוך, התרבות והספורט, לימור לבנת, כי בכוונתה לדון

  בעסקה שאושרה במועצת העיר ת"א. המועצה, כך מסתבר, קיבלה לידיה פנייה לקבלת חוות דעתה בעניין זה. על מכתב הפנייה חתומים בין היתר ח"כ קולט אביטל, שולמית אלוני, פרופסור יחזקאל בראון, פרופסור מיכה זכאי ופרופסור ניסים קלדרון המייצגים מאות אמנים, אנשי אקדמיה, חברי כנסת ואנשים מן השורה שחתמו במהלך החודשים האחרונים על עצומה הקוראת למנוע את הליך שינוי שמו של המוזיאון העירוני.

   

  המועצה תקיים בשבועות הקרובים דיון מקיף בנושא במסגרתו ייבחנו השלכות ההסכם שנחתם בין העירייה לבין סמי עופר על כלל המוזיאונים הפועלים בישראל. לצורך הדיון יזומנו לישיבת המועצה הקרובה נציגי הגופים המעורבים בעניין ובכללם נציגי העירייה, מנהל מוזיאון ת"א לאמנות ונציגי המתנגדים.

   

  למועצת המוזיאונים, ברשותה של קלוד גרונדמן-בריטמן, אין סמכות לקבוע את תקפות ההסכם שאושר במועצת העיר ת"א בחודש דצמבר. עם זאת בכוונת המועצה להפעיל לחץ ציבורי על משרד הפנים שעתיד לאשר או לפסול את העסקה בימים אלה. מועצת המוזיאונים קוראת למשרד הפנים להשהות את ההחלטה בנושא זה עד לקבלת חוות דעתה המקצועית.


  פורסם לראשונה 10/01/2006 15:29

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים