שתף קטע נבחר

ארה"ב: הסכם בין משרד הפטנטים לקהילת הקוד הפתוח

משרד רישום הפטנטים והשמות המסחריים האמריקני חתם על הסכם עם ספקי תוכנות קוד פתוח, על מנת לשפר את הליך אישור הפטנטים בשוק התוכנה

משרד רישום הפטנטים והשמות המסחריים האמריקני חתם על הסכם עם ספקי תוכנות קוד פתוח, המקווים כי יוכלו בכך למנוע רישום של פטנטים לחברות שההמצאות והפיתוחים שלהן אינם חדשים או מקוריים, כך מדווח אתר vnunet.

 

הצדדים - רשם הפטנטים שכפוף למשרד המסחר האמריקני וחברות כמו IBM, נובל, רד האט ו-Open Source Development Labs - הגיעו לכמה הסכמות, שיצאו לפועל בכמה שלבים.

 

בשלב הראשון, הביעה קהילת הקוד הפתוח מחויבות לשפר את האמצעים העומדים לרשותם של המפתחים בכל הנוגע לבדיקת פטנטים רשומים.

 

הצדדים מתכננים לפתח מערכת שתתריע בפני מתכנתים על פטנטים שנמצאים בבדיקה, וכן הוסכם על קריטריונים נוספים שישמשו לבחינת איכותם של פטנטים חדשים המוגשים לאישור.

 

במסגרת שיתוף הפעולה תפותח תוכנית Open Patent Review, שמטרתה לעודד את קהילת מפתחי הקוד הפתוח לבחון בקשות לפטנטים, על מנת שאלו יוכלו לספק משוב לרשם אודות חלקי הפטנט.

 

נוסף על כך, יוקם מאגר קוד פתוח, בשיתוף אתר SourceForge.net, שיאפשר לאחסן קוד פתוח של תוכנות במאגר שניתן לחיפוש. על פי IBM, מאגר זה ישמש את משרד רישום הפטנטים ואת הציבור על מנת לוודא כי פטנטים מאושרים רק עבור המצאות חדשות, שאינן כלולות ביישומים קיימים.

 

כמו כן, יוקם ה-Patent Quality Index, שיאפשר להעריך את איכותם של פטנטים, ויהיה פתוח לציבור. בחודש שעבר נפגשו הצדדים על מנת לדון בעניינים נוספים שעומדים על הפרק, ובמאמצים לשפר את שיטת אישור הפטנטים בעולם התוכנה, ובחודש הבא אמורה להיערך ישיבת נוספת, בה יסוכמו ההליכים החדשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיפור הליך רישום הפטנטים. אילוסטרציה
מומלצים