שתף קטע נבחר

סקר: קדימה ממשיכה להוביל בסקרים

87 אחוזים מהציבור מבינים: שרון לא יחזור לתפקידו כראש ממשלה. ולמרות ההבנה הזו קדימה ממשיכה לצמוח. סקר "ידיעות אחרונות" מעניק לה 42 מנדטים לעומת 17 של העבודה ו-13 של הליכוד. וגם: 46% היו רוצים את פרס מחוץ לפוליטיקה; 71% נותנים ציון טוב לאולמרט כממלא מקום

יותר משבוע עבר מאז אושפז ראש הממשלה, אריאל שרון, עם אירוע מוחי משמעותי, והציבור כבר מבין: שרון לא יחזור. למרות ההבנה הזו, הציבור עדיין נמשך לקדימה כמו אל מגנט. סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" חוזה עלייה של שלושה מנדטים לקדימה בראשות אולמרט. זו גורפת כעת 42 מנדטים בכנסת הבאה.


 

לפי הסקר, שכולל טעות דגימה של 4.5% ונערך בקרב 501 נשאלים, 87% מהציבור לא מאמינים ששרון יחזור להיות ראש ממשלה. 12 האחוזים האחרים דווקא צופים לו עתיד בהנהגת המדינה - וזה אולי הנתון המעניין. בשל מצבו של שרון סבורים 75 אחוזים כי אין זה נכון להציב את שמו במקום הראשון של רשימת קדימה לכנסת. 23% סבורים דווקא שמדובר בצעד נכון.

 

וכך מתחלקת העוגה הפוליטית: 42 מנדטים לקדימה, 17 לעבודה, שממשיכה בצניחה ומאבדת ארבעה מנדטים לעומת הסקר הקודם. הליכוד, שנבחרתו החדשה טרם הוצגה בפני הציבור בשעת עריכת הסקר, יורד במנדט אחד ומתייצב על 13. במקום הרביעי מדורגת ש"ס עם 10 מנדטים ואחריה הערביות (8), יהדות התורה (6), ישראל ביתנו (6), מרצ-יחד (5) והאיחוד הלאומי (5).

 

המפד"ל, שבחרה אתמול נבחרת משלה, זוכה לארבעה מנדטים. שינוי, שלא ברור כעת האם תוכל לחצות את אחוז החסימה לאור הפיצול המסתמן, זוכה גם היא לארבעה מנדטים לפי הסקר הזה.

 

אהוד אולמרט, אגב, זוכה לציונים טובים מהציבור על תפקודו. 71% מהנשאלים בסקר נתנו לאולמרט ציון "טוב" בתפקודו כראש ממשלה. 11% לעומת זאת, נתנו לו את הציון "גרוע".

 

ומה חושב הציבור על שמעון פרס? 46% היו רוצים לראות את פרס מחוץ לפוליטיקה בכלל. זאת לעומת 35% שמעדיפים אותו בקדימה ו-16% שרוצים לראותו בעבודה. על המקום השני שסגר ברשימת קדימה לכנסת אמרו 43% כי מדובר בדרישה פוליטית לגיטימית, לעומת 32% שרואים בכך סחטנות ו-20 אחוז שסבורים כי מדובר בדרישה צודקת ונכונה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ציון טוב
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
לא יחזור. שרון
צילום: איי פי
צילום: אלי אלגרט
46% רוצים אותו מחוץ לפוליטיקה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים