שתף קטע נבחר

הדלאי לאמה יעלה לקבר בן גוריון

באמצע פברואר יגיע לארץ בפעם השנייה מנהיגם הרוחני של הטיבטים, לרגל 100 שנה לעלייתו לארץ של בן גוריון. מה הקשר? בן גוריון העריך מאוד את הבודהיזם. ברוורמן: "אני מקווה שבביקורו במזרח התיכון הוא ישרה רוח של אהבה, חוכמה וסובלנות"

הדלאי לאמה, מנהיגם הרוחני הגולה של הבודהיסטים מטיבט, מגיע לישראל למשך שבוע באמצע פברואר, לרגל אירועי 100 שנה לעלייתו של בן גוריון ארצה. האישיות המכובדת, הסוחפת אחריה רבים בהתנהגותה ואמרותיה, תגיע בפעם השנייה לארץ הקודש, ותעלה לקברו של דויד בן גוריון במדרשת שדה בוקר.

 

הגעתו של הדלאי לאמה לארץ תוכננה במשך מספר חודשים יחד עם מי שהיה אז נשיא אוניברסיטת בן גוריון, והיום מתמודד ברשימת העבודה, פרופסור אבישי ברוורמן. לדבריו, הרעיון להביא את הדלאי לאמה עלה בעקבות העובדה שבן גוריון עצמו העריך מאוד את הבודהיזם.

 

לאחר שיחות, מגעים וארגונים ארוכים, הוסכים כי הדלאי לאמה יגיע לאוניברסיטת בן גוריון ויהיה הראשון לקבל את האות המיוחד לרגל האירוע "100 שנה לעלייתו של דויד בן גוריון".

 

מי שירצה לשמוע ולראות את האורח המכובד יוכל להגיע לאוניברסיטה שם יקיים מספר הרצאות, שאחריהן יעלה לקברו של דויד בן גוריון. הדלאי לאמה יישאר בארץ במשך שבוע וייפגש עם נציגי המדינה.

 

"אני מקווה שבביקורו במזרח התיכון הוא ישרה רוח של אהבה, חוכמה וסובלנות" אמר ברוורמן

ל-ynet. לדבריו, "הדאלי לאמה מסמל מנהיגות, רוחניות ודוגמה למופת. זהו כבוד לנו, ולכן הוא הראשון לקבל את האות".

 

הדלאי לאמה יגיע כאורח של עמותת "יטיב" - ידידי טיבט בישראל ואוניברסיטת בן גוריון. בביקורו בישראל ייפגש הדלאי למה עם אנשי תקשורת, כלכלה ועסקים, ראשי הארגונים לשינוי חברתי וזכויות אדם ונציגים נבחרים של מערכת המשפט בישראל.

 

נחי אלון, נשיא עמותת "יטיב" אמר: "בראייתו של הדלאי למה, ישנה אתיקה המשותפת לכל משפחת האדם בלי קשר לאידיאולוגיות או דתות ספציפיות. בעיני הדלאי לאמה החמלה היא כוח בסיסי בעולם האנושי: מידה זאת ניתנת לפיתוח ולטיפוח והוא מצביע על דרכים מרתקות לעשות כן. מי שרואה בהן מידות נאיביות של יפי נפש ונוקט את היפוכן, דן את עצמו להשארות במעגל קסמים של בידוד ואלימות".

 

בחמשת החודשים הקרובים יגיעו אישים נוספים מרחבי העולם לקבל את האות מאוניברסיטת בן גוריון, אך שמותיהם טרם פורסמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני מיכליס
הדלאי לאמה עם ברוורמן
צילום: דני מיכליס
מומלצים