שתף קטע נבחר

טרי גיליאם מגיע לישראל עם הפקה חדשה של פולונין

גיליאם שותף בהפקה הבימתית החדשה של האמן הרוסי ויגיע להופעת הבכורה בתיאטרון "נוגה"

הבמאי והתסריטאי האמריקני, טרי גיליאם, יגיע במרץ לישראל כשותף בהפקה בימתית חדשה של תיאטרון הפנטזיה של אמן המופע הרוסי, סלאבה פולונין.

 

בעקבות ההצלחה הגדולה לה זכה המופע הקודם של פולונין בישראל, Slava's Snow Show, החליט פולונין להעלות בארץ את הבכורה העולמית להפקה החדשה.

בניגוד לקודמתה, מיועדת ההפקה הנוכחית למבוגרים בלבד. גם הפעם יאומץ תיאטרון הפנטזיה של פולונין על ידי תיאטרון "גשר" וההפקה תציג באולם הבית של התיאטרון ביפו.

 

גיליאם, שמתמחה בפנטזיה וביצירת עולמות ויזואלים בלתי נשכחים, היה שותף בכתיבה וביים את סרטי חבורת מונטי פייטון ("הגביע הקדוש", "משמעות החיים"). ברשימת הסרטים הארוכה שיצר ישנם חזיונות סוריאליסטיים מחתרתיים לא פחות כמו "ברזיל", "12 הקופים", "פישר קינג", "האחים גרים למבוגרים בלבד", "עלילות הברון מינכהאוזן" ו"פחד ותיעוב בלאס וגאס".

 

בהפקה הבימתית החדשה של פולונין, "Diabolo", אחראי גיליאם על האפקטים המיוחדים. "סלאבה הוא חבר אישי שלי זה שנים", אמר גיליאם ל-ynet, "שיתפנו פעולה כבר בעבר כשהתארחתי בפסטיבל הליצנים שלו בסנט פטרבורג בשנת 2001. מזה זמן אנחנו מגלגלים מספר רעיונות שהולידו בסופם את ההפקה הנוכחית. מדובר במופע פנטזיה מרתק על מאבק הטוב ברע, על הליצן והשטן שלפעמים מתחלפים ביניהם". 

 

למרות הזיהוי המובהק של גיליאם כאיש קולנוע, העבודה המשותפת עם פולונין, מתברר, השפיעה רבות על תפישת עולמו. "הליצנים במציאות של זמננו חשובים יותר מסרטים", הוא קובע.

 

גיליאם יהיה נוכח במופע הבכורה העולמי של Diabolo שיעלה בישראל ב-3 במרץ. המופע  יתארח באולם "נגה" ביפו במשך  כשבועיים. במהלך זמן זה יעלו הפקות תיאטרון גשר "מדיאה" ו"מומיק" במקומות אחרים ברחבי הארץ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים