שתף קטע נבחר

בית החולים: הרב כדורי נמצא בסכנת חיים

זקן המקובלים בן ה-104 אושפז אתמול בגלל דלקת ריאות חריפה. בשעות הערב מצבו הידרדר, וכעת קיים חשש לחייו. הבוקר מתקיימת תפילה המונית בכותל להחלמתו

מצבו של הרב המקובל יצחק כדורי מוסיף להיות היום (ב') קשה ונשקפת סכנה לחייו. מבית החולים נמסר בצהריים כי חלה החמרה בתפקודי מערכות גופו של כדורי ומדדי גופו אינם יציבים. 

 

אתמול במהלך הערב ביצעו הרופאים בדיקה של חלל הריאות (ברונכוסקופיה), במהלכה גם ניסו לנקות את חלל הריאות מהדלקת ממנה סובל הרב. בנוסף, בוצע אמש אולטרה סאונד של חלל הבטן, שנמצא תקין.

 

הרב הראשי הספרדי לישראל, שלמה עמאר קיים הבוקר ב-7:00 תפילה מיוחדת בכותל המערבי להחלמת הרב כדורי. הרב עובדיה יוסף הגיע הבוקר לבית החולים וביקר את הרב כדורי. הרב עובדיה הגיע למקום מלווה ביו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, ומספר חברי כנסת נוספים.

 

ח"כ ישי אמר הלילה כי הרב עובדיה הורה לו להודיע לכל ראשי הכוללים ומנהלי תלמודי התורה לומר תהילים לרפואתו של הרב כדורי. לדברי ישי, "מדובר ברב שהושיע רבים ממצוקות ומגזרות. ראוי שכל בית ישראל יאמרו תהילים לרפואתו". הרב יוסף צפוי לבקר את הרב כדורי הבוקר.

 

הרב כדורי פונה אתמול לבית החולים ביקור חולים בירושלים כשהוא סובל מדלקת ריאות חריפה. הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ ומצבו מוגדר קשה. אתמול בשעות הערב דווח כי במצבו של הרב חלה הידרדרות קלה נוספת. לאחר כמה שעות בהן נשם בכוחות עצמו הוא חובר שוב למכונות הנשמה. בנוסף, קיבל הרב כמות קטנה של חומרי הרדמה.

 

נכדו של הרב, יוסי כדורי סיפר אמש שמצבו של סבו השתפר ושהוא שוחח עם הרב אליהו שבא לבקרו. הנכד הוסיף שלמיטב ידיעתו מצבו הרפואי של סבו היה טוב בזמן ששוחרר מבית החולים ביום חמישי.

 

איש חצרו של הרב, משה נמני, אמר שבני המשפחה אינם מעוניינים שאנשים יגיעו לבית החולים, אלא רק שיתפללו לשלום הרב. בחדר ההמתנה מחוץ לטיפול נמרץ נשימתי בביקור חולים נמצאים בניו ונכדיו של המקובל הקשיש ואיתם ח"כ לשעבר אריה דרעי.


פורסם לראשונה 15/01/2006 23:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה מגיע לבקר
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי אף פי
הרב כדורי (ארכיון)
צילום: איי אף פי
צילום: יואב גלאי
מבקרים בבית החולים
צילום: יואב גלאי
מומלצים