שתף קטע נבחר

שיא עולם - משחק הכדורסל נמשך 58 שעות

שתי היריבות הגדולות, דיוק וצפון קרוליינה, שיתפו פעולה וקבעו שיא גינס חדש למשחק הכדורסל הארוך בהיסטוריה. דיוק ניצחה 3,688-3,444, השחקנים השלימו שעות שינה על מזרנים מאחורי הסלים

משחקים בין דיוק לצפון קרולינה מתאפיינים ביריבות גדולה, קרבות הגנתיים, קצב התקפי, מתפרצות והרבה זיעה שנשארת על הפארקט. אבל במשחק שהחל ביום שבת בשמונה בבוקר והסתיים בשש בערב יום שני, לא קיבלו המאמנים אף פרמטר מהרשימה, חוץ מהזיעה. 24 סטודנטים משתי היריבות הגדולות של ליגת המכללות נענו לאתגר, שיחקו כדורסל במשך 58 שעות ברציפות ונכנסו לגינס כקובעי השיא למשחק הכדורסל הארוך בהיסטוריה.

 

יומיים וחצי רצופים של כדורסל, לכך התחייבו שתי הקבוצות והכל למען מטרה נעלה - התרמה לקרן 'הופ דרימס', שעובדת למען שיפור חייהם של ילדים נזקקים בעזרת משחק הכדורסל. "כשחקן אתה חושב '58 שעות זה הרבה זמן', אבל ככל שאתה חושב על זה יותר, זה נראה יותר מגוחך", אמר דרו בראוט מצפון קרולינה.

 

השיא הקודם, 33 שעות ו-35 דקות, נקבע בגרמניה באפריל האחרון ואילו בגינס היה רשום דווקא משחק כדורסל אחר, בנברסקה, שארך 30 שעות ו-12 דקות. שחקני דיוק וצפון קרולינה עברו כבר ביום ראשון את השיאים הללו והמשיכו לקביעת שיא חדש, שיחזיק כנראה עוד הרבה מאוד זמן.

 

האולם בצ'אפל היל, בקמפוס המפורסם של צפון קרולינה, אירח את המשחק הארוך, שבמהלכו לא יכלו השחקנים לעזוב את האולם, למעט חמש דקות הפסקה כל שעה כדי ללכת לשירותים. המאמנים, מייק ששבסקי של 'השדים הכחולים' מדיוק ורוי וויליאמס של 'הטאר הילס', שמו בצד את האסטרטגיה והתרכזו בחלוקת הדקות הרבות.

 

בסופו של דבר היריבות הגדולה הרימה את ראשה וגרמה למארגנים לדאגה נוכח הקצב העולה. 8 שעות בתוך המשחק, במצב של 465:523 לדיוק, הודה אחד המארגנים כי ביקש מהמאמנים להאט אבל קיבל  תשובה דומה בשני הצדדים: "מדיוק אמרו שצפון קרולינה מעלים את הקצב ואילו בקרולינה האשימו את דיוק". דיוק המשיכה להוביל וניצחה לבסוף 3,688 - 3,444, אבל המנצחים האמיתיים היו הילדים הנזקקים, שקיבלו תרומות בסך 60 אלף דולר בעקבות המשחק.

 

בין פרקי הזמן שלהם על המגרש קיבלו השחקנים הזדמנות לצבור כוח נחוץ בעזרת חטיפי ומשקאות אנרגיה, או שעות שינה על מזרנים מאחורי הסלים. "זה הרגיש טוב, אבל השעה האחרונה עברה לאט מאוד", סיפר בראיין וואהר, פרשמן מ'הטאר הילס' ויותר מאוחר הוסיף: "זה לוקח הרבה ממך". אחר התוצאה נאלצו הצופים לעקוב בעזרת כרטיסיות, מאחר שהשעון האלקטרוני הוקדש לספירה לאחור עד לשבירת השיא, ואילו מאזן העבירות התאפס מדי מספר שעות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דיוק מול צפון קרולינה, במפגש קודם
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
מייק ששבסקי, שם בצד את האסטרטגיה
צילום: רויטרס
מומלצים