שתף קטע נבחר

מחקר: עובדים מבזבזים רבע מזמן העבודה באינטרנט

מחקר אוסטרלי ראשוני מגלה, כי כרבע מזמנם של עובדים בעלי גישה לאינטרנט, בעיקר המוחצנים שבהם, מתבזבז על מסרים פרטיים וחיפוש מידע

כרבע מהזמן שמבלה עובד באינטרנט עשוי להתבזבז על מסרים פרטיים וחיפוש מידע לצרכים אישיים, כך מדווח אתר The Age. על פי המחקר הראשוני שנערך באוניברסיטת מונאש, המספרים גבוהים יותר כאשר מדובר באנשים חברותיים באופיים.

 

חשוב לציין, כי מדובר בתוצאות ראשוניות בלבד: המחקר, שביצעה הסטודנטית לפסיכולוגיה קריאן וואייט במשך שנתיים התבסס על 83 נשאלים בלבד, המועסקים במשרה מלאה ונהנים מגישה מלאה לאינטרנט במסגרת עבודתם, ד"ר ג'יימס פיליפס, מרצה בכיר לפסיכולוגיה באוניברסיטת מונאש והמנחה של וואייט - מתכוון לבצע שורה של מחקרים נוספים בנושא.

 

אחת המטרות העיקריות של המחקר היתה לנסות ולגלות האם יש קשר בין אישיות לבין שימוש לרעה באינטרנט במקום העבודה, כשלדברי וואייט, ממצאי המחקר שלה מצביעים על כך, שבניגוד למחקרים קודמים, דווקא עובדים בעלי אישיות מופנמת גורמים פחות נזק בהקשר הזה.

 

וואייט איפיינה במחקרה חמישה סוגי אנשים: עצבנים, מוחצנים, פתוחים להתנסות, לבביים ומצפוניים.

 

על פי המחקר, הגולשים המוחצנים נטו לשלוח הרבה יותר דואר אלקטרוני – הן כזה הקשור לעבודה והן פרטי – ובאופן מפתיע, אנשים פתוחים להתנסויות הפגינו נטייה להשתמש באינטרנט ככלי יעיל לביצוע חיפושים בתחומים שונים, כחלק מרצונם להשביע את סקרנותם, ולאו דווקא במסגרת שימוש לצרכים פרטיים.

 

זה לגיטימי לחסום

 

לדבריה, אחד הטיעונים המרכזיים בעד מתן גישה בלתי מוגבלת לרשת במקומות עבודה, הוא שהאפשרות לבצע "סידורים" שונים באופן מקוון, כמו ניהול חשבון הבנק באינטרנט וכדומה, גורם לעובדים לבלות זמן רב יותר בעבודה, אך מחקרה מצביע על כך שמשלוח דואר אלקטרוני אישי וחיפוש מאפילים על פעולות אלה בצורה מהותית.

 

יש לציין שבזבוז זמן באינטרנט במהלך שעות העבודה אינו תופעה חדשה. כבר בשנת 2000 מצאה חברת אבטחת המידע האוסטרלית Surfcontrol, כי כל אחד מהעובדים האוסטרליים מבלה פרק זמן של כשבועיים בשנה בגלישה.

 

אנשי משרד המסחר והתעשיה האוסטרליים, שמודעים לכך שמדובר בבעיה שעלותה עשרות מיליארדי דולרים בשנה, סבורים כי האינטרנט הוא כלי, שלמעסיק יש הזכות למנוע את השימוש בו לגמרי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשים מוחצנים גולשים במקום לעבוד. אילוסטרציה
מומלצים