שתף קטע נבחר

ארה"ב: 12 שנות מאסר ל"חפרפרת מהפנטגון"

פרנקלין, עובד לשעבר בפנטגון, שהתמחה בענייני איראן ועיראק, הורשע בהעברת מידע מסווג בצורה בלתי חוקית לאנשי שדולת איפא"ק ולדיפלומט ישראלי. הוא הסביר כי עשה זאת בגלל שהיה מתוסכל מהמדיניות האמריקנית הרכה מדי כלפי איראן

בית משפט באלכסנדריה, וירג'יניה, גזר אמש (ו') 12 שנות מאסר ועוד שבעה חודשים על לארי פרנקלין, עובד לשעבר בפנטגון, שהורשע בהעברת מידע מסווג בצורה בלתי חוקית לאנשי שדולת איפא"ק ולדיפלומט ישראלי.

 

פרנקלין, בן 59, עבד במשרד תת שר ההגנה האמריקני, והיה מומחה בענייני איראן ועיראק. הוא טען כי לא התכוון לפגוע בארצות הברית, וכי העביר את המידע משום שהיה מתוסכל מהמדיניות האמריקנית במזרח התיכון, שהייתה רכה לדעתו כלפי איראן. 

 

בחודש אוקטובר האחרון הודה פרנקלין בשלושה אישומים של מסירת מידע מסווג שלא כחוק במסגרת כתב אישום מתוקן שהוגש נגדו.

 

יחד עם פרנקלין הואשמו גם סטיב רוזן וקית' וסרמן, שני בכירים לשעבר באיפא"ק, השדולה למען ישראל בארצות הברית, שהואשמו כי קשרו קשר להשיג במשך יותר מחמש שנים מידע מסווג בתחום ההגנה.  

 

לפי כתב האישום, אנשי איפא"ק פעלו לגלות מידע סודי של ארה"ב מאז שנת 1999, בנוגע לאל קאעידה ולגבי מדיניותה כלפי איראן. פרנקלין הואשם בהעברת מידע מסווג בצורה בלתי חוקית לאנשי איפא"ק, ואילו רוזן ווסרמן הואשמו בקבלה בלתי חוקית של המידע המסווג ממנו.

 

כתב האישום טוען שאנשי הקשר של וסרמן ורוזן היו נציגיה של ממשלה זרה ועיתונאים. הממשלה הזרה ששמה אינו מוזכר היא ישראל, שלפי פרסומים שונים, נציגיה הדיפלומטים קיבלו מידע מאנשי איפא"ק. בעבר הוזכר שמו של נאור גילון, שעזב את תפקידו בשגרירות בוושינגטון ושב לישראל, כמעורב בפרשה.

 

פרנקלין הודה בחודש אוקטובר שנפגש עם הדיפלומט הישראלי לפחות תשע פעמים מאז אוגוסט 2002 ועד יוני אשתקד ומסר לו מידע מסווג. הוא טען כי הניח שבידי ישראל כבר מצוי המידע הזה.


פורסם לראשונה 20/01/2006 19:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרנקלין. עונש כבד
צילום: איי פי
מומלצים