שתף קטע נבחר

ועדת חוץ וביטחון: מופז הונה אותנו ואת הציבור

חברי הוועדה טוענים כי שר הביטחון הונה אותם בעניין הסכם המעברים ברפיח, "כשהיום התברר להם כי בניגוד לדיווח של שר הביטחון ההסכם כלל לא נחתם". יו"ר הוועדה שטייניץ: "הוא הונה ושיקר את הציבור ואת הכנסת בהציגו כאילו הסכם המעברים קיים וחתום". ח"כ רן כהן: הוא חייב להתפטר. מופז: "אין צורך שנושאים ביטחוניים ישמשו לניגוח פוליטי"

חברי ועדת חוץ וביטחון השתמשו היום (ג') בביטויים קשים כלפי שר הביטחון, שאול מופז, בכל הקשור לדיווחים שנתן לוועדה בנושא הסכם המעברים ברפיח. היום התברר בדיון לחברי הוועדה כי בניגוד לדיווח של שר הביטחון ההסכם כלל לא נחתם וכי מדובר בטיוטה בלבד שהועברה לאמריקנים ועדיין לא נחתמה לא על ידם ולא על ידי הצד הפלסטיני .

 

יו"ר הוועדה, ח"כ יובל שטייניץ (הליכוד), פתח את הדיון בנושא המעברים והאשים את שר הביטחון כי "הוא הונה ושיקר את הציבור ואת הכנסת בהציגו כאילו הסכם המעברים קיים וחתום". במיוחד תקף את מופז "על כך כי השתמש בתפקידו כשר ביטחון למטרות פוליטיות גם במחיר של אי דיווח אמת לוועדה".

 

שטייניץ אמר לאחר הדיון כי "זה המקרה החמור ביותר שנתקלתי בו בכל שלוש שנות כהונתי כיו"ר הוועדה. מדובר במצגת שווא כי שר הביטחון התבקש לדווח על ההסכם והוא לא טרח ליידע את הוועדה שאין הסכם חתום אלא טיוטה שאפילו היא שנויה במחלוקת. יש דמוקרטיות שבהן מדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין".

 

גם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, התייחס לסוגיה ואמר כי "צריך לומר את האמת ורק את האמת לוועדת חוץ וביטחון ובטח לעם. הזהרתי כי הסכם המעברים יהיה מחורר ועתה לא ברור כלל אם יש הסכם".

 

ח"כ רן כהן (מרצ-יחד) הצטרף גם הוא למתקפה על מופז: "שר ביטחון שמשקר חייב להתפטר ואינו יכול להמשיך בתפקידו".

 

ח"כ מתן וילנאי (עבודה) אמר: "יש נקודת תורפה מאוד בעייתית וזה בלשון המעטה בדיווחים שהועברו לוועדה ממופז. מדובר בדבר מסוכן ביותר, יש אי הבנה עמוקה בין הדיווח של מופז לבין הבהרתו של הרמטכ"ל בעניין".

 

שר הביטחון לשעבר, בנימין בן אליעזר (עבודה) אמר: "מסתבר שמופז לא מסר את גרסת האמת. צריך לזמן אותו לוועדה כדי שיבהיר מה בדיוק קרה. צריך לשאול את שר הביטחון מדוע רימה". 

 

בתגובה לדברים אמר מופז: "צר לי מאוד שחברי הוועדה משתמשים בה לצורך ניגוח פוליטי. הדברים בנושא מעבר רפיח הובהרו היטב ואין צורך שנושאים ביטחוניים ישמשו לניגוח פוליטי".

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
מופז תחת מתקפה
צילום: אורי פורת
צילום: אורי פורת
שטייניץ. המקרה הכי חמור בו נתקלתי
צילום: אורי פורת
מומלצים