שתף קטע נבחר

עמיר פרץ: "אם נצטרך, ננקוט במהלכים חד-צדדיים"

יו"ר מפלגת העבודה כינס את ראשי העבודה "הביטחוניסטים" ואמר: "אין לנו שום כוונה לאפשר משא ומתן עם ארגון המכריז שהוא רוצה להשמיד את ישראל. לא נקיים משא ומתן עם ארגון טרור". ומנגד, ממלא הנחה מ"מ ראש הממשלה אולמרט את השרים שלא לדבר על תוצאות הבחירות ברשות

מכנס את "הקבינט": יו"ר העבודה, עמיר פרץ, אמר אחר הצהריים (יום ה') כי "נמתין ונבדוק מה מתרחש ברשות הפלסטינית, כאשר אבו מאזן יחליט אם לאשר את הממשלה. אם נצטרך, ננקוט במהלכים חד-צדדיים ולא נסכים לקיפאון מדיני. ישנם הנושאים שתלויים רק בנו, והשינויים ברשות הפלסטינית לא יהפכו אותנו לבני ערובה".

 

מוקדם יותר, בפתח הישיבה הביטחונית שכינס לדיון בניצחון החמאס, אמר פרץ כי "אנו במצב של אי ודאות". לדבריו, "אין לנו שום כוונה לאפשר משא ומתן עם ארגון המכריז שהוא רוצה להשמיד את ישראל. לא נקיים משא ומתן עם ארגון טרור. נחכה לראות איך יתארגנו הפלסטינים, והחמאס לא יוכל להיות כתובת". בישיבה לקחו חלק ראשי המפלגה הנחשבים ל"ביטחוניסטים", בהם בן אליעזר, עמי אילון, אריה עמית, דני יתום ואפרים סנה.

 

לדברי שר הביטחון לשעבר, ח"כ בנימין בן אליעזר (עבודה), "נהיה מוכנים לדבר עם כל מי שמכיר בזכותנו לחיות בשלום וביטחון. אם זה יהיה חמאס - כך יהיה. אם הוא יכיר בזה, הוא ממילא כבר לא יהיה חמאס". לדבריו, "הנוסחה פשוטה, מי שמכיר במדינת ישראל, ואני מדגיש, כמדינתו של העם היהודי, נהיה מוכנים לדבר איתו".

 

ח"כ בן אליעזר הסביר כי על פי החוקה הפלסטינית לא חייבים לתת לסיעה הגדולה דווקא להרכיב את הממשלה. "צריך לעקוב ולראות מה בעצם קרה. השאלה היא לא אם החמאס הולך להצטרף לממשלה, או אם הפתח יצטרף לממשלה. צריך לראות מה ההשלכות, איך הפלסטינים הולכים להתארגן", הוסיף. 

   

"התוצאות מלמדות דבר אחד: כל החששות שלנו התקיימו. אנחנו בבעיה עוד יותר קשה, כי אין פרטנר. צריך להמתין ולראות שלחץ בינלאומי יפעל פה, כי זה לא הולך להיות פשוט. ויש גם סברה נוספת שעל פיה הזרם המרכזי ירצה ללכת על שימור הרגיעה. הם דיברו על ההודנא, שביתת נשק, הפסקת אש. לכן, צריך לראות מה קורה".  

 

גם יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, כינס את חברי סיעתו כדי לדון בתוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית. 

 

ומנגד, ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הנחה את שרי הממשלה שלא לדבר על תוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית, עד לדיון שייערך הערב בלשכתו. אולמרט אמר את הדברים בתום ישיבת הממשלה המיוחדת שנערכה ביד ושם, לציון יום השואה הבילאומי שקבע האו"ם.

 

יושב ראש צוות התגובות בליכוד, חבר הכנסת גלעד ארדן, אמר כי "הוראת אולמרט לשריו לשמור על זכות השתיקה בנוגע לתוצאות הבחירות ברשות מעידה שאולמרט נכנס ללחץ". לדבריו, "אין לו תשובות לאזרחי ישראל, וזאת אחרי שבחולשתו איפשר את הבחירות בשטחה הריבוני של ישראל בניגוד להחלטת שרון, ונתן במו ידיו לגיטימציה בינלאומית לחמאס."


פורסם לראשונה 26/01/2006 12:05

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
פרץ. כינס את "הקבינט"
צילום: אורי פורת
צילום: רויטרס
אולמרט. לא לדבר
צילום: רויטרס
מומלצים