שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

עימות ברמאללה: חמאס ניסה להניף דגל בפרלמנט

במהלך עצרת של התנועה ברמאללה ניסו פעילי החמאס לתלות את דגל החמאס על בניין המועצה המחוקקת הפלסטינית, במקום התפתח עימות בין שני הצדדים, שכלל אף ניפוץ חלונות ויידויי אבנים. 13 מהנצים נפצעו

עימות פרץ אחר הצהריים (יום ה') בין פעילי פתח לפעילי חמאס ברמאללה. במהלך עצרת של התנועה ברמאללה ניסו פעילי החמאס לתלות את דגל החמאס על בניין המועצה המחוקקת הפלסטינית, במקום התפתח עימות בין שני הצדדים, שכלל אף ניפוץ חלונות ויידויי אבנים. 13 פלסטינים נפצעו בעימותים.

 

נצחון החמאס - סיקור מיוחד ב-ynet

 

תחילה התערבה המשטרה והפרידה בין הניצים ונראה כי השקט חזר למקום, אולם מאוחר יותר חודש יידוי האבנים. קצין פלסטיני שהיה במקום אמר ל-ynet כי אנשי הביטחון ניסו להפריד בין הנצים. עוד אמר הקצין כי ההוראה שקיבלו היתה לא להתעמת עם אנשי החמאס. גם בג'נין אירעה תקרית דומה שבה הצליחו אנשי חמאס להניף דגל על בניין המועצה.

 

דובר החמאס, סמי אבו-זהרי, הודיע כי המפלגה זכתה ב-75 מתוך 132 המושבים בפרלמנט הפלסטיני. יש לציין כי התוצאות הרשמיות יוכרזו בשעה 19:00 בערב, במסיבת עיתונאים רשמית של ועדת הבחירות הפלסטינית.

 

תנועת החמאס הציעה היום להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה בעקבות נצחונה בבחירות. את הדברים אמר ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, בשיחה עם יושב ראש הרשות, אבו מאזן. יו"ר הרשות מצידו קרא לכל הצדדים ברשות הפלסטינית להכיר בתוצאות הבחירות, לפעול על פיהן ולנהוג בחוכמה. לאחר פרסום התוצאות הרשמיות הערב, צפוי אבו מאזן לשאת נאום מיוחד לעם הפלסטיני. ובישראל, מ"מ ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יכנס הערב דיון חירום בהתפתחויות ברשות. בינתיים, דרש משרי קדימה שלא להתבטא בנושא.

 

מקור בפתח אמר ל-ynet כי מהפגישה שקיים אבו מאזן עם בכירי הפתח בצהריים מסתמנת מגמה לפיה התנועה לא תשתתף בממשלת האחדות שמציע החמאס. מקורות בתנועה אומרים כי למעט שלושה בכירים התומכים בהליכה משותפת עם החמאס, הרוב המכריע של בכירי התנועה מתנגד להצטרפות לממשלה זו ואומרים: "נהיה שם ממשלת בובות". ככל הנראה, בינתיים, יקבל עליו אבו מאזן את האחריות על מנגנוני הביטחון השונים.

 

בתוך כך, מעריכים ברשות כי אבו מאזן יבקש הערב בנאומו מראשי החמאס להרכיב את הממשלה כפי שהיא רואה לנכון. מקור פלסטיני אומר ל-ynet כי עם ניצחון החמאס והתפטרות ממשלת אבו עלא, גוברים הסיכויים כי לתפקיד ראש הממשלה ימונה ד"ר סאלם פיאד, שר האוצר. פיאד מקובל הן על החמאס והן על הפתח וגורם פלסטיני מעריך כי הוא ימשיך במקביל גם בתפקיד שר האוצר. תנועת הפתח תקבל את משרד הפנים וביטחון לאומי מצומצם, את משרד החוץ ואילו מרבית התיקים האחרים יישארו בידי החמאס ותנועות נוספות שהתנועה תסכים לצרף לקואליציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פורצים לפרלמנט
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
חגיגות החמאס בטול כרם
צילום: רויטרס
מומלצים