שתף קטע נבחר

סקר: קדימה מתחזקת, נתניהו חזק אצל צעירים

סקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף מגלה שקדימה מתחזקת בעוד מנדט ומתייצבת על 44 מנדטים. הרחק מאחוריה העבודה עם 21 מנדטים. הליכוד מתחזק במנדט ל-13 מנדטים. מרצ וישראל ביתנו נחלשות ושינוי יציבה על 0 מנדטים

44 מנדטים - זה השיא הנוכחי שאליו מעפילה מפלגת קדימה בסקר סוף השבוע של "ידיעות אחרונות" ומכון דחף בהנהלת ד"ר מינה צמח. בכך מתחזקת קדימה במנדט לעומת הסקר שנערך לפני שבוע. העבודה שומרת על כוחה עם 21 מנדטים, הליכוד מתחזק במנדט ל-13, וש"ס מקבלת 9. הסקר מצביע על שוויון בין נתניהו לאולמרט בשיעור ההעדפה של צעירים. פרץ מדדה הרחק מאחור בקהל זה.    

 

 

המפלגות הערביות מתייצבות אחרי ש"ס עם 8 מנדטים, אחריהן יהדות התורה עם 6 מנדטים ומספר זהה למרצ (שנחלשת במנדט לעומת השבוע שעבר). ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן נחלשת אף היא במנדט ומתייצבת על 5 מנדטים, מספר זהה לזה שמקבלת האיחוד הלאומי. המפד"ל סוגרת את הרשימה עם 3 מנדטים. שינוי שומרת על יציבות - ואינה עוברת את אחוז החסימה.

 

סקר "ידיעות אחרונות" בדק איזו מדיניות זוכה לתמיכה הרחבה ביותר. 27% הצביעו על אולמרט, 22% על פרץ ורק 10% הסכימו לדעותיו של בנימין נתניהו. יו"ר הליכוד ממשיך לשלם מחיר פוליטי על מדיניותו הכלכלית. 41% מהנשאלים מטילים עליו את האשמה לדו"ח העוני שפורסם השבוע.


 

אפילו ממשלות ישראל לדורותיהן זוכות ליחס סלחני יותר, כאשר רק 38% מהציבור מאשימים אותן בנתוני העוני. רק 5% מאשימים את שר האוצר הנוכחי, אהוד אולמרט, בעוני. ו-9% טוענים שהעניים עצמם אשמים במצבם. האם היית מוכן לוותר על חלק משכרך לטובת העברת כסף לעניים? 46% מהנשאלים מוכנים ו-53% מתנגדים.

 

כאשר בודקים את המצב בקרב צעירים, מצבו של נתניהו משתפר פלאים. 34% מקרב בני 18-25 מעדיפים את נתניהו כראש ממשלה. שיעור זהה לחלוטין מקבל אהוד אולמרט. עמיר פרץ מדדה מאחור עם 11 אחוזי תמיכה בלבד. רוב הצעירים ממקמים את עצמם בימין המפה הפוליטית (59%), 21% מגדירים עצמם כמרכז ורק 18% בשמאל. מבין 16 המנדטים של הצעירים, קדימה מקבלת כ-5, הליכוד כמעט 3, ש"ס כמעט 2, מעט יותר ממפלגת העבודה (המשתווה ליהדות התורה).

 

נתניהו גם מוביל בשאלה "מי ידאג טוב יותר לעתידך" עם 30% מהצעירים, לעומת 27% לאולמרט ו-18% לפרץ. אבל בשאלת האמינות, לוקח אולמרט את ההובלה בקרב צעירים (34% לעומת 22% בלבד לנתניהו ו-16% לפרץ).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קדימה מתחזקת
צילום: איי פי
צילום: אלי אלגרט
חזק אצל צעירים. נתניהו
צילום: אלי אלגרט
מומלצים