שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תגיד לי איך אתה אוהב אותי

  כשאוהבים אהבה ראשונה, כל טיול למכולת חושף נופים מרהיבים שקודם לכן היית עיוור להם, כל שיר ברדיו כאילו נכתב רק בשבילך. אהבה מטורפת היא כמו סם, ובסוף מחכה גם אהבה בוגרת. הבלוגרית ויקטוריה מונה את הסוגים

  כל אחד זוכה בחייו לשלוש אהבות גדולות: אהבה ראשונה, אהבה מטורפת ואהבה בוגרת.

  האהבה הראשונה היא האהבה התמימה והמתוקה ביותר, זאת שלרוב אנו חווים אותה בגיל הנעורים. היא מגלה לנו עולמות חדשים שלא ידענו אותם קודם, מה שמבדיל ומייחד אותה מכל האהבות שיבואו אחריה. הנשיקה הראשונה נמשכת לנצח, הרבה אחרי שהיא נגמרת. היא משוחזרת כמו נייר ממוחזר של הזמנה לחתונה, מטיילת בעינית מוחך כמו סרטון קצר, משתובבת לה בדילוגים קצרים וילדותיים, שואבת ממך חיוכים בלתי מוסברים, זרמים נעימים בבטן ואדמומיות מחמיאה בלחיים.

   

  כשאוהבים אהבה ראשונה, כל פעולה אלמנטרית הופכת לחוויה מרתקת. כל טיול למכולת חושף נופים מרהיבים שקודם לכן היית עיוור להם, כל שיר ברדיו כאילו שנכתב אך ורק בשבילך, ובזכותה אתה עוטה על עצמך הילה בורקת שאי אפשר להתעלם ממנה.  

  התמימים שטרם זכו לחוות אהבה ראשונה יביטו עליך בתמהון, לא יבינו מה עובר עליך. הוותיקים ובעלי הנסיון יזהו מיד את הסימנים ויקנאו בך. אם האהבה הראשונה שלך מלווה בהתנסות מינית ראשונה, היא תישאר חקוקה לך במוח ותהווה מקור השוואה לכל הבאים. כולם יתגמדו לעומתה, אף  אחד לא יצליח לדמות לה.

   

  עם האהבה הראשונה לא מתחתנים

   

  עם האהבה הראשונה לא מתחתנים. היא אהבה תמימה מדי וחסרת נסיון, היא לא יכולה להתפתח עם האישיות שלך, היא נשארת בתולית ובוסרית בזמן שהגוף והנפש שלך מתבגרים. על כך יעידו כל אלו שכן התחתנו עם האהבות הראשונות שלהם, והיום מחפשים תשובות לשאלות מצטברות שנולדו כתוצאה מנסיבות חייהם.

   

  האהבה הראשונה יודעת את מקומה ושומרת על מיקום יציב וקבוע בתוך הלב שלך, מדגדגת אותך מדי פעם שלא תשכח שהיא שם ומלווה אותך לצד כל האהבות שיבואו אחריה. כשהיא נגמרת אתה תישבר ותישבע שלא תאהב שוב לעולם. אם אתה הוא זה שאצלו האהבה נגמרה קודם, תטען בביטחה שלמרות שתאהב שוב, אף אהבה לא תהיה חזקה וגדולה כמו האהבה שנגמרה לך. בכל מקרה, כך או כך, את האהבה הראשונה שלך לא תשכח לעולם.

   

  האהבה המטורפת היא אהבה מסוכנת אך הכרחית. היא מאסיבית במידותיה ואכזרית בהשפעותיה. היא בולעת כל רמז של לוגיקה והגינות שהיתה לך לפני בואה, ואז יורקת אותך החוצה כמו חתיכת מסטיק לעוסה ועייפה, רק על מנת להרים אותך חזרה, ללעוס מחדש, ולירוק אותך שוב. כשאתה חי אהבה מטורפת, אתה נעלם. נעלם מהחברים שלך, נעלם מהמשפחה שלך, נעלם מעצמך. כל הקיום שלך מרוכז אך ורק בקיום שלה, וכל מה שלא קשור אליה הופך בלתי רלוונטי. כמו סם, ברגע שאתה מכיר בה אתה כבר לא יכול לחיות בלעדיה. רגעי השיא שלה בעלי עוצמה כה חזקה, שהיא מעלימה את רגעי השפל ומטשטשת את הגבולות ביניהם. באהבה הזאת קל ללכת לאיבוד, כי אחרי זמן מה אתה שוכח מי אתה. אתה נעשה כל כך מחובר ומכור לאדרנלין שהיא מספקת, עד שאתה מוכן למכור את נשמתך כדי להחזיק בה, למרות שאתה יודע שאין דבר חכם מלשחרר אותה לחופשי ולברוח ממנה כל עוד נפשך בך. הסובבים אותך יזלזלו בה ויחכו לרגע שתתעשת ותבין שהיא לא אמיתית, שהיא הזויה בערך כמוך.

   

  האהבה המטורפת תוציא ממך ארס

   

  גם עם האהבה המטורפת לא מתחתנים, כי היא יעילה לך כמו רעל. לא משנה כמה תחשוב שהיא עושה לך טוב, היא תוציא ממך ארס עד שתשכח בשביל מה היית צריך אותה מלכתחילה. על כך יעידו כל מי שכן התחתנו עם האהבה המטורפת שלהם, והיום מתקשרים פעם בשנה כדי לומר שנה טובה. כשהיא נגמרת אתה מגלה שיחד איתה התפוגגה גם בועת האשליה שחיית בה, ואתה נשאר המום וריק מתחושה. כשתסיים להתאבל עליה ותתפכח, תישבע שלא תאהב כך שוב לעולם, וסביר להניח שזה אכן לא יקרה. כי למרות שעל האהבה הזאת היית יכול וצריך לוותר, היה לך צורך בה כדי להבין את המהות של אהבה אמיתית, ולדעת לזהות אותה כשהיא תבוא לך. אם אתה הוא זה שניפצת את האשליה, לא תתאבל, אבל תמצא את עצמך שובר את הראש בניסיון להבין איך זה קרה לך. תטען בביטחה שהיא היתה מדהימה ושתתגעגע אליה בטירוף, אך לעולם לא תרשה לעצמך להיכנע לה שוב. בכל מקרה, כך או כך, את האהבה המטורפת שלך לא תשכח לעולם.

   

  לאהבה הבוגרת אתה בונה עתיד, יוצר מגדל שנוגע בשמיים

   

  האהבה הבוגרת היא האהבה לה חיכית כל חייך. היא משלימה אותך, היא מרגיעה אותך, היא מרימה אותך לשיאים חדשים והיא מזכירה לך כל פעם מחדש למה חיפשת אותה במשך כל כך הרבה זמן. האהבה הזאת עושה לך טוב. באהבה בוגרת יש לך אפשרות להתפתח כבן אדם במקביל ליכולת לפתח מערכת יחסים עם אחר. היא מנווטת אותך בדרך האישית שלך ומשפיעה על כל צעד שלך שלא קשור אליה, בתמיכה ובנכונות שהיא משגרת. כשאתה לא בטוח בנקודת הציון שאליה הגעת, היא מפזרת פירורים על מנת שיהיה לך קל יותר לחזור אליה, להתפנק בה ולמצוא בה מקום מרגיע.

   

  כשאתה אוהב אהבה בוגרת, הלב שלך מתמלא תוכניות ומשאלות. אתה בונה לה עתיד כמו מלגו, משלב צבעים, מערבב חלקים, יוצר מגדל שנוגע בשמיים, וכל זה על בסיס יציב ואיתן. אתה מוצא את עצמך חושב על דברים שמעולם לא עניינו אותך, מדבר על נושאים שפעם בזת להם ומביט על החיים שלך כמו דרך משקפי קסם בעלי כישורי נבואה ויזואליים. ה"אני" שלך הופך להיות "אנחנו", וכל דבר ששייך לך הופך להיות שלכם. ההיסטוריה שלך מתפצלת לכל מה שקדם לה וכל מה שבא אחריה, מקוטלג בצורה מסודרת בתוך קופסאות מקושטות בסרט סאטן.

   

  עם האהבה הבוגרת שלך אתה מתחתן. כי כבר חווית מספיק אהבות בחייך כדי לדעת שמדובר באהבת אמת, או הכי קרוב לאהבת אמת מבלי לגלוש למושגים כמו "נפשות תאומות". על כך יעידו כל אילו שאכן התחתנו עם האהבה הבוגרת שלהם, והיום מגדלים ילדים וחלומות משותפים. צריך לעבוד קשה מאוד כדי שהאהבה הזאת לא תיגמר. צריך לעודד אותה ולפרגן לה ולטפח אותה כל הזמן. אם היא תיגמר, במשך תקופה מסוימת, תרגיש שגם אתה נגמר וכל כוחות הלחימה שלך היו לריק. אתה תרגיש מרוקן. לא משנה אם אתה הוא זה שהחליט שזה נגמר או לא, חייך ישתנו לנצח, ולעולם לא תראה את החיים מאותה זווית ראיה דרכה הסתכלת קודם. ייתכן מאוד שאובדן האהבה הזאת יוביל אותך לאהבה בוגרת חדשה, וייתכן שלא. כך או כך, את האהבה הבוגרת שלך לא תשכח לעולם.

   

  משלוש יוצאת אחת 

   

  אצל חלק נכבד מאיתנו, כאן תם ונשלם משולש האהבה. אצל אחרים זהו בסך הכל מזלג בכביש, וישנן דרכים שונות שמהן ניתן לבחור. בני המזל יזכו לחוות אהבה נוספת. אהבה שהגיעה בתום אהבה בוגרת עטורת מחויבויות ושיתוף בסיסי ואנושי. וחלקם יחוו אותה במקביל ובעיצומה. האהבה הזאת תהיה שונה מכל האהבות שקדמו לה, כי היא תהיה מושתתת על כללים וחוקים שלא נועדו לאהבה. היא תהיה קטנה במידותיה כדי שאף אחד לא יזהה אותה מלבד חדי העין, שעם הזמן למדו להכיר אותה כתוצאה מאהבות קטנות שלהם. אבל אל תתנו לגודל שלה להטעות אתכם, האהבה הזאת עצומה וגדולה יותר מכל אהבה אחרת. האהבה הזאת משלבת במהותה חלקיקים משלוש האהבות האחרות.

   

  כמו האהבה הראשונה, היא טהורה ונקייה מאינטרסים ונוחיות. היא גורמת לך לפרוח וצובעת את העולם בגוון שמח של ורוד. היא לא מחפשת ערבויות. היא כנה יותר מהשמש.

   

  כמו האהבה המטורפת, אתה מוצא את עצמך דורס את כל העקרונות שלך, שובר כללים ונבלע בתוך מערבולת. לפעמים קשה לך להפריד בין מותר לאסור, ולמרות שאתה יודע שלא יכול לצאת מזה שום דבר טוב, לא אכפת לך, כי הכיף כל כך כיף, שאתה מוכן לקבל את ההשלכות. אתה יודע שזה תוספת ולא תחליף. אתה מקווה שלא תשכח את זה.

   

  כמו האהבה הבוגרת, היא עושה לך טוב. כל כך טוב שאתה לא מבין איך התקיימת בלעדיה. אתה מספיק חכם ולוגי כדי לאמוד אותה על מהותה ולקבל ממנה את כל העונג שיש לה להציע. עם הזמן אתה לומד איך לגנוב ממנה רגעי קסם ומספר לעצמך שוב ושוב שאין לזה שום קשר למציאות החוקית שלך, שזה משהו שאתה זקוק לו בשביל העצמי שלך, בשביל הנפש. עם הזמן אתה מתחיל להאמין לזה, וכבר לא ממש אכפת לך אם זה נכון או לא, העיקר שהיא לא תיעלם לך, העיקר שהיא תמשיך להנעים לך ולהשלים לך את החסרים. אתה לא מוכן לוותר עליה בעד כלום. אתה מקווה שלא תצטרך לוותר עליה בשביל הכל.

   

  האופטימיים יגידו שהם גילו את עצמם באהבה הבוגרת שלהם ושהם זוכים לחיות את חייהם לצד האהבה שתלווה אותם עד הקבר. הסקפטיים יכריזו בקול שאין עתיד למוסד הנישואים הנוכחי, אחוזי הגירושים שעולים בכל רגע הם ההוכחה האולטימטיבית לכך ושטבע האדם אינו מתואם לחוקי החברה, שקבעה שעלינו לחלוק את חיינו עם בן זוג אחד בלבד עד סוף ימינו. שלא לדבר על עשרות שיקפצו ויגידו: אני חוויתי הרבה יותר משלוש אהבות עד שהתחתנתי, ועשרות אחרים מגחכים ואומרים: מי זאת חושבת את עצמה ורדה רזיאל ז`קונט ומה היא בכלל מבינה באהבה. ואני אומרת, תרגיעו. אם זכיתם ביותר משלוש אהבות בחייכם, אשריכם. והאמת, אני לא מבינה באהבה בגרוש. אבל אני נמנית עם בני המזל. אז מתוך האופוריה הזמנית שלי אני יכולה לומר במקצוענות מרשימה, שלא משנה כמה אוצרות תקטפו בשבילי דרכיכם, העיקר שתזכו באהבה. אפילו באהבה אחת. כל אהבה נוספת היא בגדר בונוס. לא חשוב אם היא תגיע מחופשת למלאך לבן, או לבושה כמו נביא בסתר. אם היא מחמיאה לכם, תחמיאו לה חזרה. אתם את שלכם כבר הרווחתם.

   


  פורסם לראשונה 30/01/2006 10:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  באהבה הזאת קל ללכת לאיבוד, כי אתה שוכח מי אתה
  צילום: רויטרס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים