שתף קטע נבחר

ביהמ"ש הורה למשטרה לבנות שולחנות רולטה

בדיון בבית-המשפט התברר: מנקים זרקו בטעות לפח שולחנות רולטה, שהוחרמו מתושב העיר ועברו לתחנת המשטרה. שווי השולחנות: יותר מ-60 אלף שקל. לאחר שהאיש טען כי לא עמד לעשות בהם שימוש להימורים, הורה בית-המשפט למשטרה לבנות אותם מחדש

השוטרים יודעים לא רק לתפוס ציוד קזינו, אלא גם לבנות שולחנות רולטה. בית משפט השלום באילת הורה היום (ג') למשטרה לבנות שני שולחנות רולטה ששוויים יותר מ-60 אלף שקלים. ההחלטה התקבלה בהסכמת המשטרה.

  

את ההחלטה החריגה הזו קיבלה השופטת דפנה בלטמן קדראי. בכך נעתרה לבקשת עו"ד איציק כהן, שייצג את בעל השולחנות. עו"ד כהן טען שקיבל מזכר מראש לשכת החקירות של משטרת אילת, פקד רונן עמרם, שבו נטען ששולחנות הרולטה נזרקו לפח בטעות על ידי המנקים של המשטרה, לקראת ביקורו של המפכ"ל באילת.

 

תחילת הסיפור בחודש ספטמבר אשתקד. משטרת מרחב אילת ערכה חיפוש בבית פרטי של תושב אילת. החיפוש נשא פרי. בחדר השינה ומתחת למיטתו נמצאו שני שולחנות רולטה, תיק עם ז'יטונים, בדים עם הדפסי מספרים וקלפים. המשטרה לקחה את הציוד ובעל הרכוש הגיש כעבור חודשיים בקשה דחופה להחזרת הציוד שלו.

 

בבקשה טען בעל הציוד שהחזיק את הרולטות והז'יטונים בביתו, מפני שעמד למכור אותם וכי לא נעשה בשולחנות, בקלפים ובז'יטונים שום שימוש לצורך הימורים אסורים. המשטרה הסכימה להחזיר את הציוד, אלא שאז התברר המחדל. רק חלק מהציוד הוחזר. שני שולחנות הרולטה ושלט יקר שהמשטרה לקחה נעלמו כלא היו. בא כוח המשטרה, רוני אשכנזי, העיד בבית המשפט: "אני יודע שהוצע לסניגור, שאם ייתן לנו את המידות, משטרת אילת תכין לו את השולחנות, מדובר בשולחנות מעץ".

 

"הוברר כי שני שולחנות שנתפסו הושלכו לפח עקב טעות וכי היום המשטרה מסכימה לייצר שולחנות חלופיים עבור המבקש", כתבה השופטת בלטמן קדראי. השופטת קבעה גם כי היו ליקויים רבים במהלך החיפוש המשטרתי, כולל העדר עדים לתפיסה, רישום חלקי של המוצגים, אי הובלת הציוד למחסן המוצגים ועוד.

 

השופטת קבעה כי ראוי שמהלכי המשטרה ייבדקו אצל מבקר המשטרה ונתנה צו המחייב את המשטרה להשיב שני שולחנות חלופיים לבעליהם. על פי הצו צריכה המשטרה לקחת את המידות של שני השולחנות ולמסור לבעל הציוד את השולחנות החדשים תוך חודש. שווי השולחנות, שבדרך כלל לא מיוצרים בישראל, למעלה משישים אלף שקל.

 

מכיוון שהמשטרה לא יכולה לבנות שלט חדש לרולטה הוחלט כי על ציוד זה תוגש תביעה כספית. "אני מכין את מידות השולחנות, כולל צילומים של שולחנות רולטה דומים שהלכו לאיבוד ומצפה שהמשטרה תכין אותם תוך חודש, על פי צו כבוד השופטת", אמר עו"ד איציק כהן.  

 

סנ"צ אבי אסולין, מ"מ מפקד מרחב אילת מסר בתגובה: "אנחנו מכבדים את החלטת בית המשפט ובתאום עם בית המשפט נמצא את הדרך לפצות את בעל הציוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רולטה
צילום: איי פי
צילום: ג'ו קוט
קראדי. "הניקיון נעשה לכבודו"
צילום: ג'ו קוט
מומלצים