שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קנס של 430,000 שקל על זיהום נחל איילון
  רשות שדות התעופה נקנסה ב-250,000 שקל וחברת ת.מ.מ (תעשיות מזון מטוסים) בנתב"ג נקנסה ב-180,000 שקל לאחר שהורשעו בזיהום נחל איילון בינואר 2000

  בית משפט השלום בראשון-לציון קנס את רשות שדות התעופה ב-250,000 שקל, וחברת ת.מ.מ - תעשיות מזון מטוסים בנתב"ג נקנסה ב-180,000 שקל על זיהום נחל איילון בחודש ינואר 2000.

   

  בכתב אישום שהגיש המשרד לאיכות הסביבה באמצעות עו"ד איתי בן נון, נאמר כי בחודש ינואר 2000, עקב תקלה במפעל, הזרימה ת.מ.מ מזוט מהמפעל דרך תעלת ניקוז לנחל איילון.

   

  רשות שדות התעופה הואשמה כי למרות התראה שנשלחה לה, לא פעלה להפסיק מייד את הזיהום בכל האמצעים שנדרשו לכך, ובין היתר לא ביצעה בזמן פעולות של חסימת תעלת הניקוז, העברת נתונים על מיכלי הדלק בתחום הנמל ועבודות לפינוי הקרקע המזוהמת, כפי שנדרשו בצו לפינוי רעלים. הרשות וחברת ת.מ.מ הואשמו כי הזרימו חומרים נוזליים לתוך מקור מים (עבירות על חוק המים).

   

  באפריל 2003 בהתאם להסדר טיעון הורשעה רשות שדות התעופה, על סמך הודאתה, ונושאי המשרה בה נמחקו מכתב האישום. ביוני 2003 נגזר על הרשות, בהסכמה, קנס של 250,000 שקל והתחייבות בסך 500,000 שקל להימנע במשך 3 שנים מביצוע העבירות שבגינן הורשעה.

   

  בדצמבר אשתקד אימץ בית המשפט הסדר טיעון בין ת.מ.מ ונושאי המשרה לבין המשרד לאיכות הסביבה, ולפיו הורשעה ת.מ.מ, על סמך הודאתה, בעבירה של איסור זיהום מים, והאישומים נגד נושאי המשרה בוטלו. לפני שבוע גזר בית משפט השלום בראשון-לציון על ת.מ.מ קנס של 180,000 שקל, שישולם לקרן לשמירת הניקיון - והתחייבות בסך 200,000 שקל להימנע מלעבור את העבירה, שבה הורשעה, למשך שנתיים.

   

  תגובת רשות שדות התעופה

   

  רשות שדות התעופה (רש"ת) תמהה על הודעת משרד איכות הסביבה המשרבב את שמה לגזר דין שאינו מעניינה כי אם גזר דין הנוגע לחברת ת.מ.מ. בכל הנוגע לפרשה זו, הגיעה רש"ת להסדר עם המשרד לאיכות הסביבה לפני כשלוש שנים ובזה תמה מעורבותה העקיפה. רש"ת ניקתה בזמנו את הזיהום לנוכח סירובה של חב' תמ"מ לעשות כן, ובשל כך מתקיים הליך משפטי של הרשות כנגד תמ"מ בגין אותו זיהום. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים