שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד התלונן במח"ש: הוכיתי בעמונה

חבר הכנסת שנכח בעימותים הקשים בעמונה הגיע למחלקת חקירות שוטרים וגולל בתלונה את האלימות שספג: "התנפלו עליי מספר רב של שוטרי יס"מ, למרות שידעו שאני ח"כ, והותקפתי בפראות". עוד סיפר כי נזקק לניתוח. מח"ש: התלונה תיבדק

חבר הכנסת אריה אלדד הגיש היום (ג') תלונה במחלקת חקירות שוטרים וקבל על אלימות השוטרים במהלך הריסת מבני הקבע במאחז הלא-חוקי עמונה בשבוע שעבר. אלדד, שנחבל בעימותים בידו, כתב בתלונתו: "שעה שעמדתי מול שורה של שוטרים התנפלו עליי מספר רב של שוטרי יס"מ. למרות שהיה ידוע להם שאני ח"כ (הצגתי להם תעודה) ולמרות שידוע לכל שוטר כי ח"כ נהנה מחסינות, הותקפתי בפראות. למותר לציין כי לא הרמתי יד ולא הרמתי אפילו קול כנגד השוטרים ולא הייתה כל פרובוקציה מצדי שגרמה להם לתקוף אותי באכזריות".

 

אלדד, איש האיחוד הלאומי המוצב במקום החמישי ברשימת התנועה לכנסת, הוסיף בתלונתו: "גם אם נוכחותי במקום הפריעה להם לדעתם, יש במשטרים דמוקרטיים דרכים לאכוף את החוק מול חברי כנסת. הם תקפו אותי בלא כל אזהרה, בלא שפנו אליי לפנות את השטח וכמובן ללא כל ניסיון להרחיק אותי בדרכים ללא אלימות".

 

בהמשך כותב חבר הכנסת אלדד: "לצערי לא הצלחתי לזהות את פניהם או לקרוא תגי זיהוי (אם בכלל היו) כיוון שמיד לאחר שפגעו בידי התעלפתי מעוצמת הכאבים והתעוררתי בנקודת פינוי הפצועים".

 

אלדד, שלא פונה אל בית החולים ביום פינוי המבנים בעמונה הגיע אתמול ל"הדסה עין כרם" לאחר שחש בכאבים, ונמצא כי הוא זקוק לניתוח לתיקון הרצועות שנקרעו באגודל יד ימין. "ידי הימנית נתונה בגבס למשך שישה שבועות ואני סובל מכאבים קשים ומוגבל בעבודתי", כתב אלדד והוסיף: "אני דורש חקירה מידית על מנת לזהות את אותם שוטרים ולמצות עמם את הדין".

 

ח"כ אלדד סיכם את דבריו ואמר כי הוא מתכוון להגיש גם תביעות אישיות בגין נזקי גוף נגד השוטרים. ממחלקת חקירות שוטרים נמסר בתגובה: "כל תלונה תיחקר כמקובל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אלדד. מגובס ומתלונן
צילום: דודי ועקנין
צילום: עמית שאבי
האלימות בעמונה
צילום: עמית שאבי
מומלצים