שתף קטע נבחר

אשכנזי בש"ס? מגעים להכנסת פרופ' שטסמן לרשימה

האופנה של הבאת כוכבי רכש למפלגות לא פסחה גם על ש"ס, ועכשיו מתכננים שם לגייס ולהציב במקום ריאלי את מנכ"ל הביטוח הלאומי לשעבר, פרופ' יוחנן שטסמן, שסייע למפלגה בהכנת המצע החברתי שלה

יממה לפני המועד האחרון להגשת רשימות המפלגות לכנסת ה-17, מנסים בש"ס לגייס כוכב חדש ואטרקטיבי שיקרוץ לקהלים שלא נמנו עד היום על בוחריה של התנועה - גם פרופסור וגם אשכנזי. מדובר בפרופסור יוחנן שטסמן, מנכ"ל הביטוח הלאומי לשעבר, אשר קיבל פנייה מהיו"ר אלי ישי, שהבטיח לו מקום ריאלי ברשימה.

 

שטסמן, חובש כיפה סרוגה, עדיין לא השיב בחיוב להצעתו של ח"כ ישי - אולם בש"ס מביעים אופטימיות לגבי האפשרות שיצטרף למפלגה.

 

הקשר בין הצדדים החל כאשר שטסמן מונה לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי על ידי ש"ס, ולאחרונה הוא אף סייע לתנועה בהכנת המצע החברתי שלה לקראת הבחירות, מצע שזכה לכינוי "מפת הדרכים החברתית".

 

גם עם מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, יש לפרופסור שטסמן יחסים קרובים מזה שנים והוא משמש כרופאו הפרטי של המר"ן.

 

במערכת הפוליטת תוקפים את ישי על ההחלטה ואומרים: "אחרי שאולמרט מינה את החבר מהגן הרב עובדיה החליט לתת מקום בכנסת לרופא שלו".

 

הגורמים מוספים עקיצה לכוונו של ישי: "אם שטסמן אכן יצטרף, תראה רשימת ש"ס לכנסת כמו כלב דלמטי חולה".

 

מנכ"ל הביטוח הלאומי הנוכחי, הד"ר יגאל בן שלום, שדיבר אתמול בכנס שהתקיים באוניברסיטת חיפה, אמר כי "המערכת החברתית בישראל כשלה בשנים האחרונות בהגנה על האוכלוסיות החלשות. יש נפגעים בשטח, ויש צורך בשינוי מדיניות".

 

בן שלום תקף במילים חריפות את המדיניות הכלכלית שהובלה בשנים האחרונות בידי נתניהו ובתמיכת שרון. לדבריו, אכן היה בשנים האחרונות צורך בצמצום משמעותי של ההוצאה הציבורית, אולם למרבה הפרדוקס, עיקר נטל הקיצוצים נפל על הנושאים החברתיים ועל האוכלוסיות החלשות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שטסמן. סייע בהכנת המצע החברתי
צילום: עמית שאבי
צילום: רוני סופר
ישי. אופטימי
צילום: רוני סופר
מומלצים