שתף קטע נבחר

שלג בתל-אביב, בערבון מוגבל

אמש העמיסו המשאיות ערימות של שלג בחרמון, לפנות בוקר הן הגיעו לכיכר רבין ופרקו את המטען כדי להכין לתושבים הפתעה לבנה: הר בגובה 2.5 מטרים. בואו מהר, לפני שיימס

בניגוד למזג האוויר האביך שהפך את גוש דן בשעות הצריים לענן אבק סמיך, נהנו תושבי תל-אביב ממעט ניחוח אירופי במהלך הבוקר, כאשר הר שלג בגבוה שני מטרים וחצי צמח בן לילה בכיכר רבין בעיר. המיזם המרענן, שנרמס תחת רגליהם המקפצות של הילדים הרבים, היה מחווה של עיריית תל-אביב לאולימפיאדת החורף שתיפתח בסוף השבוע בטורנו, איטליה.

 

צילום וידאו: ירון ברנר 

 

המבצע המורכב של העברת השלג החל ביום שלישי בערב, כאשר על ארבע משאיות קירור ענקיות הועמסו 60 קוב שלג מהחרמון. במהלך הלילה עשו המשאיות את דרכן למרכז הארץ ולפנות בוקר רוקנו את ההפתעה הלבנה בכיכר. מזג האוויר החורפי ששרר בשעות הבוקר הוסיף לחווייה הכללית, אם כי אווירת המדבר שהביא איתו האובך בצהריים קלקלה מעט את החגיגה.

 

הייבוא מהחרמון הפך כבר למנהג שנתי בתל-אביב, אשר תושביה לא זכו לראות שלג אמיתי - כזה שיורד מהשמיים ונערם על המדרכות - מאז שנות החמישים. אמיר, נער בן 13 מרמת גן שעבר במקרה עם אביו ליד הכיכר בשעות הבוקר, ציווה עליו מיד לעצור את הרכב ואחרי מספר קפיצות על ההר הלבן אמר ל-ynet: "אמנם אני קצת חולה ולא הלכתי היום לבית הספר,

 אבל כשראינו את השלג לא יכולתי שלא לקפוץ עליו".

 

גיא בן 6 הסתכל במשך דקות על ה"פלא" ולא הבין מה הוא אמור לעשות, עד שהתעשת, קפץ על הר השלג והחל להעיף גושים לבנים לכל עבר.

 

דובר עיריית תל-אביב, הלל פרטוק, הצטרף גם הוא לחגיגה: "אין דבר יותר מתבקש בעיר הלבנה. מאז שנות החמישים לא היה שלג בתל-אביב-יפו. ילדי העיר ותושבי העיר מוזמנים לבוא ולהנות מחגיגה חורפית וממשחקי שלג סמוך לביתם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שלג בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים