שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקירה: לצרוב עם Roxio
  Roxio Easy Media Creator 8 מהווה שדרוג רציני, עם יכולות מרשימות ביצירת תקליטורים, ניהול תמונות ועריכת וידאו

  חבילות המולטימדיה של חברות כמו Nero ו-Roxio אינן עוד תוכנות פשוטות לצריבת CD או DVD. למעשה, חבילות אלה אולי נותנות למשתמשים יותר ממה שהם באמת צריכים.

   

  היתרון: תמורת 100 דולר אתם מקבלים כלי צריבה מהשורה הראשונה, ולצדם כלי עריכת וידאו, ניהול תמונות, יצירת DVD ועוד. החיסרון: רק יכולות הצריבה וההעברה למחשב (ripping) משוכללות באמת, ולכן, משתמשים מנוסים עלולים להזדקק ליותר ממה שמציעים המודולים הנוספים של החבילות. החדשות הטובות הן שאפשר לבחור בדיוק איזה מודולים להתקין, ולחסוך התקנות מיותרות.

    

  אין ספק ששתי החבילות – Nero 7 Ultra Edition ו-Roxio Easy Media Creator 8 - מציעות אינטגרציה מעניינת

  בין רכיבים שונים. אם אתם רק רוצים לצרוב מוזיקה או קבצי נתונים, שתיהן יענו על דרישותיכם באופן מושלם.

    

  שתי החבילות טובות לפחות כמו המתחרות (ואפילו יותר) בהעתקת DVD. הן מציעות גמישות רבה ביצירת DVD-Video, עם אפשרות לצפייה מקדימה, בחירה נוחה של כותרות ופסי קול, קידוד לכל פורמט ושילוב תכנים שונים על תקליטור בודד, בדחיסה מתאימה.

    

  "מספיק טוב" בעריכת וידאו

    

  אבל לא הכל מושלם. כלי ניהול התמונות ועריכת התמונות אמנם עושים עבודה לא רעה, אבל אינם מתקרבים לעוצמה ולאלגנטיות של Adobe Photoshop Elements 4 או ACDSee 8. ואם אתם רציניים לגבי עריכת וידאו - העדיפו את Adobe Premiere Elements 2.

    

  אם "מספיק טוב" עונה על צרכי עריכת הוידאו והתמונות, תחסכו הרבה כסף ברכישת אחת מהחבילות הללו, לעומת תוכנות נפרדות אחרות שיעלו עד פי ארבעה.

    

  האפשרויות המגוונות הופכות את השימוש בחבילות למורכב קצת יותר. בשתי החבילות נתקלנו בהתרסקויות ותופעות לוואי. Roxio 8 היתה הבעייתית יותר במובן זה. המהדורה הראשונה של Nero 7 היתה בעייתית במקצת, אבל המהדורה שבדקנו (7.0.1.12) היתה יציבה. לחצו כאן לסקירה.

   

  Roxio Easy Media Creator 8

   

  מהדורת Roxio Easy Media Creator 8 מהווה שדרוג רציני, עם יכולות מרשימות ביצירת תקליטורים, ניהול תמונות ועריכת וידאו. Roxio נרכשה על ידי Sonic Solutions, שמתמחה בווידאו. הממשק אינטואיטיבי וידידותי ביותר למשתמש. לחבילה יש אמנם נקודות תורפה בעריכת קובצי אודיו ובגיבוי המחשב, אבל בסך הכל זו החבילה הטובה ביותר למרבית המשתמשים.

   

  הדבר הראשון ששמים אליו לב - הוא הממשק המונפש, ממנו מבצעים את הפעולות השונות. המשימות מקובצות באופן הגיוני. כל תפריט חשוב זוכה לביאור על גבי המסך. קל מאוד לנווט קדימה, אחורה ולצדדים בתוך יישומים, ואפילו לדלג ליישומים שמבצעים מטלות רלוונטיות.

  משימות שכיחות (כגון העתקת תקליטור וצריבת מוסיקה) אפשר לבצע בקלות, ישירות מתוך ממשק משתמש דמוי דף בית, מבלי להיכנס לעומק המודולים של החבילה.

   

  בחבילה ניכרת אינטגרציה משופרת בין מופעי שקופיות, עריכת וידיאו ויצירת DVD. רוב המשתמשים יעריכו את העובדה שערכת הכלים היא משותפת. למשל, אפשר להפעיל את כלי מופע השקופיות כיישום פרוד, או להשתמש בו בתוך עורך הווידיאו VideoWave, או בכלי יצירת ה-DVD – MyDVD.

   

  כלים מתקדמים לעורך הוידאו

   

  Sonic החליפה את כלי העריכה החלשים שהיו ב-MyDVD - בציר זמן שימושי מתוך VideoWave. כל הכלים הללו חזקים יותר ואינטואיטיביים יותר מאלה של Nero.

   

  לצורך יצירת מופעי שקופיות, תוכלו להשתמש בכלי עריכת תמונה אינטגרטיביים, שכוללים יכולת תיקון אוטומטי (לטיפול בענייני בהירות וצבע), ובקרים ידניים להסרת עיניים אדומות, חיתוך, סיבוב, בהירות וניגודיות. אפשר לבחור מתוך מגוון סגנונות מעברים, ליישם זום וצידוד באופן פרטני - או לכל המופע, ולסנכרן את משך מופע השקופיות עם מוסיקת הרקע.

   

  עורך הווידיאו VideoWave תומך בשני ערוצי וידיאו, בניגוד לזה של Nero שתומך באחד בלבד. הוא מציע כלים מתקדמים כגון תמונה בתוך תמונה, chroma key והוספת לוגו או סימן מסחרי על גבי הווידיאו. בנוסף יש תמיכה בערוצים "פנימיים" בהם ניתן ליצור צירי זמן או קליפים "וירטואליים" – תכונה שימושית בפרויקטים מורכבים.

   

  עדיפות ל-VideoWave של רוקסיו

   

  האפשרויות ליצירת כותרות טובות מאוד – מה שרואים זה מה שמקבלים במוצר הסופי (WYSIWYG), יש עיצובי דו-מימד ותלת-מימד לגופנים, ואפשרות למקם עצמים מאחורי טקסט כדי להפוך אותו לקריא יותר. VideoWave מציע תוספות משעשעות שאפשר לשלב בווידיאו, כגון חתול שחור או בלונים ועוגה. באמצעות אפשרות CineMagic ניתן ליצור סרט בסגנון קליפ מוסיקלי, תוך כמה קליקים – אפשרות שלא קיימת ב-Nero.

   

  אין ספק ש-VideoWave עדיף על עורך הווידיאו של Nero, אולם הוא אינו משתווה לכלים רציניים יותר, כמו Adobe Premiere Elements ו-Pinnacle Studios. ראשית, אין מסנן אמיתי לתיקון צבע – פריט חיוני להשגת התוצאות הטובות ביותר. שנית, אפשר ליישם שני אפקטים מיוחדים לכל היותר על כל קליפ, ולכן האפשרויות מוגבלות בהשוואה למה שמקבלים בחבילות עריכה ייעודיות.

   

  להבדיל, מודול יצירת ה-DVD – MyDVD - הוא אחד החביבים עלינו. חברת Sonic עדכנה את סגנונות התפריטים והוסיפה תצוגת פרויקט חדשה, שמציגה את כל התפריטים והתכנים שהוספו לפרויקט. משתמשים חדשים יאהבו את המראה החדש, בעוד שמשתמשים שמהגרים למהדורה החדשה, יחוו מעט קשיי הסתגלות.

   

  יכולת שילוב עצמים

   

  תוכנת PhotoSuite 8 משמשת לעריכת תמונות. כלי העריכה לא מתקרבים ביכולתם לאלה של תוכנות ייעודיות, דוגמת Adobe Photoshop Elements 4, אבל הם חזקים מאוד כפי שהם, ובוודאי טובים מאלה של Nero.

   

  הממשק האינטואיטיבי של החבילה גולש לתוך PhotoSuite. כלי העריכה מאורגנים היטב בשני חלונות. בחלון Common תמצאו את הכלים בהם משתמשים למשימות יומיומיות, ובחלון All תקבלו גישה לכל מגוון הכלים. בנוסף לאפשרות תיקון אוטומטי בקליק אחד, יש תכונות טיפוסיות לשיפור חשיפה, חדות, ואיזון צבע של תמונות. יש גם כלים להסרת קמטים וכתמים וכלי שיבוט.

   

  התכונה המתקדמת ביותר, היא יכולת שילוב עצמים ליצירת קומפוזיציה פוטוגרפית, באופן מבוסס שכבות. כשמוסיפים משיכות צבע על גבי טקסט או תמונה, נוצרת באופן אוטומטי שכבה חדשה. אפשר להשתמש במספר טכניקות masking כדי לבודד מרכיבים פוטוגרפיים בתמונה אחד, ולשלב אותם בתמונה אחרת. קומפוזיציות מבוססות שכבות שנשמרות בפורמט הטבעי (native) של PhotoSuite, ניתנות לעריכה נוספת מאוחר יותר.

   

  P2P לתמונות

   

  יישום Media Manager משמש לניהול תמונות, ומאפשר לדפדף בין קבצי תמונות, וידיאו ואודיו. קל ליצור באמצעותו אלבומים, אולם היכולות להצמיד לתמונות מילות מפתח ולדרגן – נחותות בהשוואה לאלה של Photoshop Elements ו-ACDSee 8. עם זאת, זה כלי נוח לחיפוש תמונות בודדות באוסף גדול. תפריט Properties (פאלט צף) מציג מידע על קבצים, לרבות metadata.

   

  באמצעות Photo Projects Assistant ניתן ליצור אלבומים, לוחות שנה וכרטיסי ברכה – באופן שמזכיר את Photoshop Elements. את המוצר המוגמר אפשר להדפיס, לשלוח בדואר אלקטרוני ואפילו לכוונן באמצעות PhotoSuite. יש אפשרות להעלות על דף אחד מספר תמונות, לצורך הדפסה חסכונית בנייר. יכולות שיתוף התמונות מתקדמות: התוכנה מציעה שיתוף P2P לתמונות, ולכן לא צריך להעלות את התמונות לאתר מארח, על מנת שאחרים יוכלו לצפות.

   

  תוכנת עריכת האודיו – Sound Editor – נחותה מזו של Nero, אבל היא בכל זאת שימושית לרוב המשימות הטיפוסיות. כלי mastering וצריכה מאורגנים במערך מודולי Disc Creator, שמצוידים בממשק אשף משותף. אהבנו את אפשרות audio fingerprinting החדשה, באמצעותה ניתן להוסיף מידע כגון שם שיר, אמן וז'אנר למוסיקה דיגיטלית, אפילו אם לכדתם אותה מקלטות אנלוגיות, או תקליטי ויניל שחורים.

   

  החבילה אינה צורבת או מנגנת תקליטורי Blu-ray ואינה מקודדת וידיאו בפורמט הקנייני Nero Digital MPEG-4. היא תומכת בטעם DivX של MPEG-4 באבחנה גבוהה – נפוץ בהרבה מזה של Nero ומ-Blu-ray יחדיו. תלונתנו העיקרית היא חוסר היציבות של התוכנה, שהמשיכה להתרסק גם כשקיבלנו עדכונים מהחברה. בהנחה שהמהדורות הבאות יהיו יציבות יותר (כפי שראינו ב-Roxio 7), הרי שיכולות הווידיאו והתמונות העדיפות של Roxio 8, והממשק האינטואיטיבי המוצלח, מכריעים לטובתה – למרות החסרונות שהוזכרו.

   

  מחיר: 100 דולר

   

  ציון:

   

  כתבו: גאלן פוט, דון לבריאולה וז'אן אוזר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים