שתף קטע נבחר

סקר: 43 לקדימה, 20 לעבודה, 15 לליכוד

47 יום לבחירות, ממשיכים הסקרים לחייך לאהוד אולמרט. פרץ נחלש במנדט אחד ביחס לסקר קודם, הליכוד שומר על יציבות. היום חל המועד האחרון להגשת רשימות המועמדים

בשבוע של גל טרור וקסאמים, ולאחר ראיון טלוויזיוני ראשון של אהוד אולמרט כממלא-המקום, קדימה מגדילה את הפער: בסקר "מכון דחף" בראשות הד"ר מינה צמח, שמתפרסם הבוקר (יום ה') ב"ידיעות אחרונות", זוכה המפלגה ל-43 מנדטים - התחזקות של מנדט אחד לעומת הסקר הקודם.

 

 

על פי הסקר הנוכחי, אילו היו הבחירות מתקיימות היום - 47 יום לפני מועדן - הייתה העבודה בראשות פרץ מקבלת 20 מנדטים, ירידה של מנדט אחד לעומת הסקר הקודם. הליכוד בראשות בנימין נתניהו נשאר על 15 מנדטים.

 

ש"ס, לפי סקר "דחף", מקבלת 11 מנדטים, יהדות התורה - 6, ישראל ביתנו של ליברמן - 6, מרצ-יחד - 5, האיחוד הלאומי - 4 והמפד"ל - 2 מנדטים (שתי האחרונות רצות ברשימה משותפת בבחירות הבאות, בהתאם להסכם שגובש בדקה ה-90). המפלגות הערביות מקבלות יחד 8 מנדטים. שינוי לא עוברת את אחוז החסימה, וכך גם עלה ירוק.

 

הסקר נערך אמש וכלל 500 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית עומדת על 4.4% לכל צד.

 

היום חל המועד האחרון להגשת רשימות המועמדים לכנסת. המפלגות שטרם גיבשו את רשימותיהן במרתון אחרון לעשות כן. בנוסף, יחולקו היום שאר האותיות והסימנים שעוד נותרו, ואלה ייצגו את המפלגות השונות בקלפי ב-28 במארס.     

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הרשימות נסגרות היום
צילום: רויטרס
מומלצים