שתף קטע נבחר

חמאס: "מוכנים לתווך באיורי מוחמד"

לאחר שנשיא רוסיה פוטין הצהיר כי בכוונתו להזמין למוסקבה את מנהיגי החמאס, התנועה ממשיכה במסעה לעבר קבלת לגיטימציה מהקהילה הבינלאומית. במסיבת עיתונאים בקטאר הצהיר מנהיג החמאס משעל כי תנועתו "מוכנה למלא תפקיד בהרגעת המצב", בתנאי שמדינות המערב יתחייבו לא לפגוע ברגשות המוסלמים

מנסים להשיג לגיטימציה בינלאומית: תנועת החמאס קורצת למערב ומצרפת את קולה לקריאות לרגיעה בעולם המוסלמי, לאחר המהומות שפרצו עם פרסום הקריקטורות בהן מוצג הנביא מוחמד.

 

במסיבת עיתונאים שערך הערב (יום ה') מנהיג התנועה, חאלד משעל, כי "התנועה מוכנה למלא תפקיד בהרגעת המצב בין העולם האיסלאמי והמערב, בתנאי שמדינות המערב יתחייבו לשים קץ להתקפות נגד רגשותיהם של המוסלמים.

 

דבריו של משעל נאמרו לאחר שבשבועות האחרונים, מאז פרצו המהומות, נחשבה הזירה הפלסטינית לאחת הסוערות ביותר בנושא: דגלי דנמרק נשרפו, המונים פלשו לנציגויות אירופאיות ואזרחים זרים נחטפו לפרקי זמן קצרים.

 

משעל התייחס גם לסוגיית הסיוע לרשות וקרא לארצות הברית ולאירופה שלא להפסיק את הסיוע הכלכלי לרשות הפלסטינית. "חמאס לא יוותר על עקרונותיו תמורת כסף", אמר משעל והוסיף, כי בכל מקרה לא יסכים הארגון לדרישה להכיר בישראל.

 

לדבריו, העמדה הזו "תגרום לאיזון כלשהו" ביחסים הבינלאומיים, וגם תביא לירידת ההשפעה האמריקנית, נוכח הבעיות הבינלאומיות הבלתי פתירות שארה"ב ניצבת בפניהן.

 

לגבי ההזמנה הפומבית של פוטין אמר משעל כי "אנו מצדיעים לעמדה האמיצה הרוסית ולהצהרות הנשיא פוטין, שבהן הוא לא מתייחס לחמאס כאל ארגון טרור".

 

 דבריו של משעל באו יום אחד בלבד לאחר שהזהיר את העיתונות המערבית כי הם "משחקים באש" בכך שהם מפרסמים את הקריקטורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
משעל. "מוכן לתווך"
צילום: איי פי
מומלצים