שתף קטע נבחר

טיל לאו התגלה ליד ביתו של אסי אבוטבול

כחודשיים לאחר שטיל נורה אל עבר הבניין בו מתגורר היעד המשטרתי הבכיר אסי אבוטבול, נמצא טיל נוסף באותה שכונה; עדיין לא ידוע האם היה מיועד אליו. בחודש שעבר נעצרו חמישה חשודים ליד ביתו של אבוטבול, אשר ככל הנראה תכננו לפגוע בו. אחד התושבים: "אנחנו מפחדים על הילדים"

שוב - טילים בלב העיר נתניה: טיל לאו מוכן להפעלה נמצא הבוקר בשכונת רמת פולג בנתניה, סמוך לקאנטרי קלאב העירוני. עדיין לא ידוע אילו גורמים הניחו במקום את הטיל וכלפי מי הוא יועד, אולם ידוע כי בשכונה מתגוררים שני יעדים משטרתיים בכירים - אסי אבוטבול וריקו שירזי.

 

את הטיל מצא אזרח שטייל ברחוב עם כלבו. כאשר ניגש הכלב לעשות את צרכיו על חומת הקאנטרי, הבחין בעליו בטיל המונח בסמוך.

 הקאנטרי היה סגור באותה עת (ויהיה סגור גם במהלך היום) מאחר ובמקום מתבצעות עבודות אחזקה.

 

בעקבות מציאת הטיל נסגר הרחוב הראשי המוביל לכניסות מאיזור רמת פולג החדשה אל רמת פולג הישנה. למקום הוזעקו חבלני המשטרה אשר בודקים את הטיל ופועלים לנטרלו. מאוחר יותר הגיעו גם אנשי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים) כדי לנסות ולברר מי עומד מאחורי הכנת הטיל.

 

"אנחנו מפחדים לשלוח את הילדים לשחק בגנים ציבוריים", אמר הבוקר ל-ynet אחד התושבים המתגורר בשכונה. "מה שקורה פה זה מבהיל, מעבר לנזקים הכלכליים יש גם נזקים טראומטיים. זו לא הפעם ראשונה שנמצא פה טיל לאו ובעבר גם נורו פה יריות ונזרקו רימונים. כשאתה הולך ברחוב אתה רואה אנשים שאתה לא מכיר ומתחיל לפחד".


מקום מציאת הטיל, הבוקר בנתניה (צילום: רענן בן צור)

 

לפני כחודשיים נורה טיל לאו לעבר רכבו של אבוטבול, כאשר חנה בכניסה לבניין בו הוא מתגורר ברמת פולג. הטיל נורה ברחוב הלילך והתפוצץ על הכביש, רק מטרים ספורים מהבניין. במשטרה בדקו וגילו כי אבוטבול היה ברחוב באותה שעה, אולם לא נפגע. בחודש שעבר עצרה המשטרה חמישה חשודים בסמוך לביתו של אבוטבול, אשר על פי ההערכות התכוונו לפגוע בו.

 

נסיון קודם לפגוע באבוטבול אירע באוגוסט 2004 בפראג, כאשר רימון יד הושלך אל מתחת למכוניתו ליד בית הקזינו המצוי בלב אזור קניות הומה אדם באחד הרחובות הראשיים העיר. אבוטבול עצמו היה במכוניתו בעת הפיצוץ, מלווה בשני מאבטחים מקומיים. כשאירע הפיצוץ, הם הבריחו אותו מהמקום. 

 

היסטוריה של טילים

 

שלושה שבועות לפני הירי בנתניה בחודש דצמבר, נמצא טיל לאו מוכן לשיגור במזרח כפר סבא . המשטרה העריכה כי גם טיל זה שייך לעבריינים וחבלני המשטרה ניטרלו אותו. את הטיל גילה תושב העיר שטייל ביער קפלן, הסמוך לשכונת קפלן במזרח העיר. למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים וגם חבלני המשטרה אשר בדקו את החפץ חשוד - וגילו כי מדובר בטיל לאו הנמצא בתוך המשגר ומוכן לשיגור. בדיקה מדוקדקת העלתה כי הטיל עדיין נצור.

 

באוקטובר אשתקד נחשף באילת טיל לאו מוכן להפעלה חבוי בין השיחים, סמוך לאיצטדיון הכדורגל בעיר, בלב איזור המלונות וליד שדה התעופה. הטיל היה אמור לשמש עבריינים לירי על רכב חולף. במשטרה בדקו אז חשד שהטיל יועד להתנקשות

 בחייו של העבריין איציק אברג'יל, מראשי העולם התחתון, ששהה באילת וניצל ימים אחדים קודם לכן מנסיון התנקשות בנגב, גם אז - באמצעות ירי טיל לאו.

 

בחודש אוגוסט נורו שני טילי לאו נורו לעבר בניין דירות ביפו. נזק נגרם לשתי דירות. התקרית אירעה סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר, כאשר פיצוץ נשמע ברחוב וחטנגוב בעיר. כתוצאה מהפיצוץ נגרם נזק כבד לדירה שנורתה ולדירה הסמוכה לה. חבלני משטרה, שהגיעו למקום, גילו כי הפיצוץ נגרם בשל שני טילי לאו, ששוגרו משלד בניין בשכונת עג'מי ביפו. זאת, לאחר שבמקום נמצאו שרידי הטילים. הם טיפלו בממצאים והעבירו אותם לבדיקה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אסי אבוטבול
צילום: אבי כהן
צילום: תומריקו
נסיון התנקשות קודם באבוטבול
צילום: תומריקו
מומלצים