שתף קטע נבחר

עוד מזון לכלבים הוסר מהמדפים

פרשת המזון המורעל: רשת שופרסל החליטה להוריד מהמדפים את כל חבילות האוכל לכלבים "סופר קלאס". מדובר בשקי אוכל מיוחדים של שופרסל, בצבע ירוק, שלמעשה מיוצרים על ידי חברת נוטרה נאגטס

פרשת "נוטרה נאגטס": רשת שופרסל הורידה היום (א') מהמדפים את כל חבילות האוכל לכלבים "סופר קלאס" אותן היא משווקת בכל סניפיה בארץ. מדובר בשקי אוכל מיוחדים של חברת שופרסל, שלמעשה מיוצרים על ידי חברת נוטרה נאגטס.

 

מאז התפוצצה פרשת האוכל שבו נמצאו כמות רעלים גדולה אשר פגעה בכלבים, הודיעה חברת כצט המייבאת את נוטרה נאגטס לישראל - כי תאפשר לאזרחים וחנויות שרכשו את מוצריה להחזירן ולקבל את התמורה.

 

חברת שופר סל משווקת במאות סניפיה בישראל את שקיות האוכל "סופר קלאס" שהינו אוכל לכלבים מסוגים שונים. מדובר באוכל לכלבים שמיוצר על ידי החברה האמריקנית "דאימונד" שאחראית על מזון הכלבים נוטרה נאגטס. חברת שופר סל מציגה את האוכל באריזות שלה ובמשקלים שונים.

 

היום נודע כי בהנהלת שופר סל ניתנו הנחיות החל מהבוקר להוריד מהמדפים את כל שקי האוכל של פורמולה סופר קלאס במשקל 12 ק"ג. מדובר בשקיות אריזה ירוקות ועליהן צילום של כלב זאב.

 

מחברת שופרסל נמסר בתגובה כי "בתחילת ינואר, כשהתעורר חשד כי במוצרים של נוטרה נאגטס יש בעיה אשר עלולה לגרום נזק בריאותי לכלבים, הובהר לנו באופן מיידי על ידי חברת כצט כי למוצר שאנו משווקים אין כל קשר למוצר הבעייתי שגרם נזק לכלבים.

 

"בעקבות ההתעוררות התקשורתית הובהר לנו מעל לכל ספק על ידי חברת כצט כי אין שום בעיה במוצר. חברת שופרסל הורידה באופן מיידי על דעת עצמה את מוצרי פורמולה רק על מנת שתוכל להיות בטוחה ב-100 אחוז שאכן המוצרים תקינים. פנינו לחברה פרטית כדי לבדוק זאת וכל זאת בלי שהיינו בכלל צריכים וזאת. אנו אמורים לקבל את תוצאות הבדיקה בימים הקרובים".

 

מחברת כצט נמסר כי "מלבד אצווה יחידה שבה התגלתה הבעיה אין שום בעיה באריזות אחרות, ובסך הכל חברת שופרסל ניצלה את האפשרות שניתנה לכל הספקים בנוגע להחזרת מוצרי החברה".

 

עשרה כלבים מתו, עשרות אושפזו

 

פרשת המזון המורעל החלה עם הודעת החברה האמריקנית ב-20 בדצמבר בארצות הברית על פטריה רעילה בשקי המזון הירוקים.

 

בישראל פירסמה חברת כצט, נציגת נוטרה נאגטס, הודעות רק עשרה ימים לאחר מכן ובמקביל הורידה את המוצר הפגום מן המדפים. עם זאת, עשרה כלבים שכבר אכלו מן המזון המורעל מתו עד כה ועוד עשרות אושפזו בתי החולים הווטרינריים.

 

הרעלת הכלבים שאכלו מן המזון הפגום נובעת מפטריה שהתרבתה בתוך שקי האוכל וגורמת למחלת כליות. מדובר במחלה בה נפגעות הכליות וכתוצאה מכך מתחיל הכלב לאבד משקל, להקיא דם, להתקשות בנשימה ולסבול מסממנים נוספים של חולשה. הפטריה עצמה גורמת לאי-קרישת דם אצל הכלבים אשר מאבדים עקב כך כמויות גדולות של דם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים