שתף קטע נבחר

סופי צדקה רצה לכנסת בשורות "הירוקים"

היום נחשף כי כוכבת ערוץ הילדים ממוקמת במקום החמישי ברשימה. במסיבת עיתונאים הסבירה: "לפני שאני שחקנית אני אמא ואני רוצה מאוד לשנות את כל נושא איכות הסביבה". בראש הרשימה פאר וייסנר - סגן ראש עיריית תל-אביב, ואחריו חברת מועצת העיר הדס שכנאי

מפלגת "הירוקים" חשפה היום (ב') את שבעת מועמדיה הראשונים בבחירות לכנסת ובהם כוכבת הילדים סופי צדקה הממוקמת במקום החמישי ברשימה. ראש הרשימה הוא פאר ויסנר, סגן ראש עיריית תל אביב, מספר שתיים הדס שכנאי, חברת מועצת העיר תל אביב ודירקטורית באיגוד ערים דן לביוב.

 

  

סופי צדקה התכוננה להרמות גבה מצד רבים על כניסתה לפוליטיקה ואמרה כי "הצטרפתי למפלגת הירוקים ואני רוצה לציין שלפני שאני שחקנית אני אמא ואני רוצה מאוד לשנות את כל נושא איכות הסביבה. הירוקים העלו על סדר היום את נושא הקרינה הסלולרית. הם גם העלו לסדר היום הציבורי את זיהום האוויר. אלפי אנשים מתים בשנה מזיהום אוויר ומפלגת הירוקים הצליחה לגרום לכך שהתחבורה הציבורית תעבור לדלק דל גופרית. הירוקים גם נלחמים על החופים השייכים לכל הציבור".

 


צדקה במסיבת העיתונאים. צילום: עופר עמרם

 

לשאלה למה דווקא מפלגת איכות סביבה כאשר על סדר היום הציבורי עומדת הבעיה הביטחונית והחברתית השיבה צדקה "אין ספק שהמצב הביטחוני הוא חשוב אבל ישראל צריכה לשמור גם על איכות הסביבה שלה כי לא יעזור לנו גבולות כאשר האדמה חולה. יש אנשים חזקים שיטפלו בעניינים הביטחוניים ואני חושבת שאני יכולה לעזור באיכות הסביבה".

 

בהתייחסה לסוגיית העוני, אמרה צדקה: "אני חושבת שהעניים סובלים הכי הרבה בגלל איכות הסביבה כי להם אין את הכסף לקנות תרופות והם אלו שגרים באזורים בהם יש הרבה יותר זיהום".

 

מספר שלוש ברשימה במפלגת הירוקים הוא אוריאן קנצפולסקי: "נציג גולשי הגלים ואחד מבכירי הגולשים בישראל שהיה שותף למאבק של הירוקים בשנת 2003 נגד זיהום הים.

 

מספר ארבע ברשימה הוא ראול רודריגס רופא אלטרנטיבי שייסד את מכללת "מדיסון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
סופי צדקה. תילחם על איכות הסביבה
צילום: עופר עמרם
צילום: אבי לוי
זיהום אוויר. "הבעיה הכי קשה"
צילום: אבי לוי
מומלצים