שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ש"ס: ניכנס לקואליציה רק אם יוחזרו המענקים לזכאים

  בפגישה עם התאחדות הקבלנים אמר ח"כ כהן מש"ס כי המפלגה תתנה כניסה לקואליציה בהחזרת מענקים אלה וכי ביקש מהאוצר להפנות עודפי תקציב בסך 250 מיליון שקל למענקים לרוכשי דירות זכאים

  מפלגת ש"ס תדגיש במצע הבחירות שלה את נושא החזרת המענקים לרוכשי דירות זכאים, ובכוונתה להתנות כניסתה לכל קואליציה אפשרית בהחזרת מענקים אלה. כך הודיע ח"כ יצחק כהן מש"ס למנכ"ל התאחדות הקבלנים, יהודה שגב.

   

  בכירי התאחדות הקבלנים נפגשים בחודשים האחרונים עם נציגי המפלגות, תוך מטרה להדגיש את הנזקים שנגרמו לרוכשי הדירות בשל ביטול המענקים ובמטרה ליזום עידוד ממשלתי לרוכשי דירות ולענף הבנייה במסגרת מצעי הבחירות והמו"מ לקראת הרכבת הקואליציה.

   

  ח"כ כהן עדכן את הקבלנים כי פנה במכתב אל הממונה על התקציבים במשרד האוצר, קובי הבר, בבקשה להפנות עודפי תקציב בסך 250 מיליון שקל למבצע עידוד רכישת דירות, על ידי מתן מענקים לרוכשי דירות זכאים. עודף התקציב נוצר ממכירת דירות של הדיור הציבורי לדייריהם והוא מיועד, על פי הסכם היסטורי, לתשלום לסוכנות היהודית.

   

  במכתבו לאוצר טוען ח"כ כהן כי יש לבחון את נושא ההעברת הכספים מקרן הדיור הציבורי לסוכנות היהודית. לטענתו, יש לבחון כמה כסף כבר הועבר לסוכנות מאז תחילת המבצע ובגין כמה דירות. כמו כן יש לבדוק כמה דירות נמכרו לדייריהן מאז תחילת המבצע, הן מנכסי הסוכנות היהודית ובנפרד מנכסי חברות אחרות. עוד מציע כהן לבחון מהן ההכנסות שהתקבלו בקרן הדיור הציבורי, וכמה דירות חדשות נבנו או נרכשו בכסף זה.לטענתו, על אף ההסכם ההיסטורי הקיים, העברת כספים אלה לטובת עידוד רכישת דירות תביא תועלת רבה יותר לרוכשי הדירות.

   

  נשיא התאחדות הקבלנים, אהרון כהן, ציין כי הוא מאמין שבבחירות הקרובות יקבל ענף הבנייה ורוכשי הדירות, כחלק מהאג'נדה החברתית-הכלכלית, את ההתייחסות הראויה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אתר הכנסת
  ח"כ כהן. ש"ס תתנה כניסה לקואליציה בהשבת המענקים
  אתר הכנסת
  מומלצים