שתף קטע נבחר

צרפת: 13 נעצרו בחשד שעינו ורצחו צעיר יהודי

ביום שני נמצא אילן חלימי, צעיר בן 23 מפריז, כשהוא קשור לגזע עץ - ערום, פצוע וסובל מכוויות בכל חלקי גופו. משטרת צרפת עצרה 13 חשודים במעשה, בהם צעירה שעל פי החשד פיתתה להגיע לפגישה, ממנה לא חזר. המשטרה טוענת כי ככל הנראה הרקע לרצח אינו אנטישמי, אך בינתיים אין בידם כל הסבר אחר

משטרת צרפת עצרה 13 בני אדם החשודים כי חטפו, עינו ורצחו את אילן חלימי, צעיר יהודי בן 23 מפריז, שנמצא ביום שני כשהוא קשור לעץ, ערום, פצוע וסובל מכוויות בכל חלקי גופו. בדרך לבית החולים הוא נפטר מפצעיו. במשטרה אומרים כי הרקע לחטיפתו ורציחתו ככל הנראה אינו אנטישמי, אך עם זאת מודים כי טרם גילו מה הוביל את החבורה לבצע את מעשיהם.

 

תחילת הפרשה, שמזעזעת את הקהילה היהודית בצרפת, היתה לפני כחודש כאשר צעירה נכנסה לחנות מכשירי טלפון סלולרים בפריז בה עבד חלימי ופתחה עימו בשיחה. השניים החליפו מספרי טלפון ולאחר מספר שיחות קבעו להיפגש בפרבר מדרום לפריז. ב-20 בינואר יצא חלימי לפגישה ומאז נעלם.

 

בשלב מאוחר יותר יצרו החוטפים קשר עם בני משפחתו של חלימי ודרשו מהם כופר בסך של 400 אלף אירו, אולם מכיוון שהמשפחה לא הצליחה לאסוף סכום כסף כה גדול, החוטפים הנמיכו את דרישתם ל-5,000 אירו "בלבד". לאחר מכן, ביום חמישי לפני כשבוע וחצי, ניתקו החוטפים את הקשר. 

 

המשטרה, שניהלה בכל אותו הזמן חקירה חשאית, לא הצליחה לאתר את החוטפים, שהשתמשו בטלפונים סלולרים גנובים והצטלמו רעולי פנים. עם זאת, בחקירה התברר כי החוטפים כבר ניסו להוציא לפועל חטיפות דומות לפחות ארבע פעמים קודם לכן, אך מסיבות שונות הדבר לא עלה בידם.

 

בסוף השבוע פורסם כי 12 מתוך 13 החשודים שנעצרו, בני 17 עד 32, נתפסו בפרבר הדרומי לפריז בו חלימי עונה. בין העצורים גם הצעירה שתמונתה פורסמה בעיתוני צרפת כנערה המפתה. לדבריה, היא אכן התבקשה לפתות מספר צעירים, אך לא ידעה לאיזו מטרה. החשוד האחרון בפרשה נעצר בבלגיה. 

 

חקירת התיק הופקדה בידי היחידה לחקירות פשעים חמורים של משטרת פריז ומפקח עליה באופן אישי התובע של בירת צרפת.

 

משפחתו של חלימי, למרות ספקות המשטרה, סבורה כי האירוע היה על רקע אנטישמי: "אנו סבורים כך ראשית, משום שהרוצחים ניסו קודם לכן לחטוף שני יהודים אחרים ושנית - בגלל מה שהם אמרו לנו בטלפון", אמר רפי חלימי, אחיו של אילן, לאתר האינטרנט ejp. "כשאמרנו שאין לנו חצי מיליון יורו לתת להם הם אמרו לנו ללכת לבית הכנסת ולהביא משם. הם גם ציטטו קטעים מן הקוראן. אמנם לא הבנו מה נאמר בהם, אבל המשטרה גילתה לנו זאת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
אילן חלימי ז"ל
צילום רפרודוקציה: משטרת צרפת
מומלצים