שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי-מפד"ל: "הימין שלנו יהודי"

ח"כ בני אלון בחשיפת הקמפיין: "ימין שאיננו יהודי בשורשיו פשט את הרגל". ססמאות הקמפיין: "יוצאים מהמלכוד - ימין חדש עולה" ו"מאמינים במדינה - מחליפים ממשלה". אורלב: "המטרה שלנו - להיות המפלגה השלישית בגודלה". איתם: "ביבי? לא הייתי סומך על איש כזה"

"יוצאים מהמילכוד - ימין חדש עולה" ו"מאמינים במדינה - מחליפים ממשלה", אלו הסיסמאות איתן תרוץ הרשימה המשותפת של האיחוד הלאומי והמפד"ל. היום (ג') בצהריים קיימו ראשי מטה ההסברה והאסטרטגיה של האיחוד הלאומי–מפד"ל את הקמפיין שיוביל את הרשימה המשותפת. במסיבת עיתונאים שנערכה בירושלים השתתפו חברי הכנסת בני אלון, אפי איתם, זבולון אורלב ושאול יהלום.

 

 

 

"הליכוד הפך למילכוד ואנחנו מתכוונים לצאת מהמילכוד הזה להגיד לאנשים לא להצביע לליכוד. אנחנו מתכוונים להחליף את הליכוד בהנהגת הימין", כך אמר ח"כ אפי איתם בעת חשיפת הקמפיין שיוביל את הרשימה. חבר הכנסת בני אלון אמר: "אין ימין שלא מחובר ליהדות, הימין שלנו יהודי. ימין שאיננו יהודי בשורשיו פשט את הרגל, הופך להיות השמאל".

 


מסיבת העיתונאים. צילום: גיל יוחנן

 

יושב ראש המפד"ל זבולון אורלב אמר: "קדימה והליכוד הם בית היוצר של הפגיעות החוזרות ונשנות באורח חייה של המדינה, בדרך חייה של הציונות הדתית והמסורתית ובכל חזיתות החיים. זהותה היהודית של המדינה, חינוך, ביטחון, חברה ורווחה, הועדה להתיישבות. מולם יש לנו בשורה גדולה ומסר גדול של אחדות כל משפחת הציונות הדתית והמסורתית לכל גווניה מהמרכז וימינה. אנחנו מתכוונים להיות המפלגה השלישית בגודלה".


הסטיקר הכתום החדש

 

חבר הכנסת אפי איתם אמר כי "המילכוד שהפוליטיקה נמצאת היום זה שהליכוד הפך להיות רישום כוזב ברישומי הפוליטיקה. הליכוד הוא האבא והאמא של קדימה. אם בגין ארנס ושמיר היו יושבים כאן הם היו מזהים בליכוד את ביתם? לא אטעה אם חלק גדול מהליכוד חולם על הנהגת קדימה. מדובר בליכוד וקדימה שהם דבר אחד שהפקיר מאות אלפי בוחרים לבדם. אנחנו אומרים להם אל תתבלבלו, אנחנו נהיה הבית החדש שלכם. לא אתם עזבתם את הליכוד, הליכוד עזב אתכם".

 

חבר הכנסת איתם הוסיף ואמר: "אנחנו מתכוונים להנהיג את מחנה הימין. ביבי? לא הייתי סומך על איש כזה היום".

 

אלון: חולה בסרטן, לא פורש

 

"אני משוכנע שאצליח לעבוד בקמפיין הבחירות, אני לא יודע כמה עייפות תהיה לי אבל אין זמן עכשיו לפסק זמן", כך סיפר הבוקר ל-ynet יושב ראש הרשימה המשותפת של האיחוד הלאומי – מפד"ל, חבר הכנסת בני אלון אשר בגרונו התגלה גידול סרטני. הידיעה פורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות".

 

על השאלה האם הוא חושב שיצליח לתפקד גם כראש מפלגה וגם להתמודד עם המחלה - בעיקר בתקופת טרום-בחירות - אמר חבר הכנסת אלון: "אני משוכנע שאצליח, אני לא יודע כמה עייף אני אהיה, אבל אני מאמין שלא תהיה בעיה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
יו"ר הרשימה בני אלון
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
הססמאות
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
"נצא מהמלכוד"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים