שתף קטע נבחר

דרור אלפרון הסגיר את עצמו: "אני חף מפשע"

בנו בן ה-18 של יעקב אלפרון, החשוד יחד עמו בדקירה במלון "דניאל" בהרצליה, מבוקש לחקירה כבר חודש וחצי. בשבועות האחרונים התנהלו מגעים להסגרתו, והיום החליטו עורכי דינו כי הוא יעשה זאת. ניצב בדימוס אריה עמית, שתיווך בהסגרה: "המשפחה חששה מיחס המשטרה. טלפנתי למפכ"ל ולמפקד מחוז ת"א, וקיבלתי את ברכתם לעשות מה שצריך כדי להביא את הילד". דרור בראיונות טלוויזיה: "בחיים לא תקפתי אף אחד, אני מקווה לחזור לעולם הנורמטיבי"

מהמסתור לחדר החקירות. דרור אלפרון הסגיר את עצמו היום (ג') אחר הצהריים לידי השוטרים של ימ"ר תל אביב, ובכך בא קץ להתחמקות ארוכה שלו מחקירה בפרשת הדקירה במלון "דניאל"בהרצליה. ניידת נשלחה לקחתו מבית המשפחה ברעננה, והוא הגיע אחר הצהריים לתחנת המשטרה. לטענת פרקליטיו, אין שום הסכם בינו לבין המשטרה. כזכור דרור, בנו של יעקב אלפרון, חשוד במעורבות בדקירת היעד המשטרתי עמיר מולנר במלון "דניאל".

 

דרור, החשוד יחד עם אביו יעקב אלפרון במעורבות בדקירת מולנר, מבוקש לחקירה במשטרה מזה כחודש וחצי. בשבועות האחרונים התנהלו מגעים להסגרתו.

 

דרור אלפרון מגיע לתחנת המשטרה. צילום וידאו: ירון ברנר

 

פרקליטו של דרור אלפרון, עו"ד שי נודל, אמר ל-ynet: "דרור נקלע לסיטואציה קשה מבחינתו. הוא אמר לי, 'לא דקרתי אף אחד ולא תקפתי אף אחד'. אני מאמין בחפותו, והמשטרה גם יודעת שהוא לא דקר אף אחד. הוא מקווה שישחררו אותו בתום החקירה".

  

ניצב בדימוס ומפקד מחוז ירושלים לשעבר, אריה עמית, הוא זה שתיווך במגעים להסגרת הבן.

 

ניצב עמית, חבר מפלגת העבודה, סיפר ל-ynet כיצד התנהלו המגעים להסגרה. לדבריו, "פנה אלי לפני ימים אחדים מישהו מהמפלגה, בשם המשפחה. הוא מכיר את המשפחה היטב. האיש סיפר לי כי יש רצון להחזיר את הילד אולם ישנם חששות של המשפחה מהחמרת יחס המשטרה. טלפנתי למפכ"ל ולמפקד מחוז תל אביב. קיבלתי את ברכתם לעשות מה שצריך כדי להביא את הילד. לאחר כמה ימים הצלחנו להרגיע את המשפחה והכל נעשה בצורה מאוד אלגנטית". גם עמית הבהיר כי המשטרה לא נתנה שום התחייבות למשפחת אלפרון.

 

"כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא עבריין"

 

דרור אלפרון אמור היה להתגייס לפני מספר שבועות לצה"ל, לאחר שעבר גיבוש ליחידה מובחרת. אולם גיוסו נדחה וכעת ספק אם יוכל להתגייס לאותה יחידה.

 

לפני ההסגרה שוחח דרור עם כמה מערוצי הטלוויזיה. בערוץ 1 הוא אמר כי הוא יסגיר את עצמו "בתקווה שהאמת תצא לאור. אני עצמי לא דקרתי, אם אני משתמש בסכין זה רק למריחה. אני לא מסתבך באלימות. שמעתי שיש איום על החיים שלי וחששתי. אני מקווה שכל העניין הזה לא יפגע לי באפשרות להקבל ליחידה שאני רוצה להתקבל אליה. אני מקווה שאחזור למסלול החיים הנורמטיבי, אני לא מעוניין להיכנס לעולם העברייני".

 

בערוץ 10 סיפר אלפרון כי "זו סיטואציה ועולם שלא מוכרים לי. חוץ מהרקע של המשפחה, לי אין שום קשר לעולם הזה. נבהלתי והייתי מבולבל, צריך לעבוד את זה ולהמשיך הלאה".

 

כשנשאל לגבי חששותיו מהחקירה, אמר אלפרון: "ברור שאני חושש מהחקירה, זה משהו שלא מוכר לי וברור לי שינסה לבלבל אותי. איך אני מדמיין את זה? הרבה טרטורים, שאלות שחוזרות על עצמן. מקווה שזו תהיה חקירה אובייקטיבית".

 

אלפרון עמד על חפותו: "סך הכל אני חף מפשע ואני הותקפתי שם ולא מה שמפרסמים בתקשורת. בחיים לא דקרתי אף אחד. כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא עבריין".

 

האב הסגיר את עצמו, נחקר ושוחרר

  

בשבוע שעבר שוחרר אביו, יעקב אלפרון, שהסגיר את עצמו גם הוא, לאחר שבפרקליטות טענו כי אין להם די ראיות על מנת להגיש נגדו כתב אישום בחשד לדקירתו ופציעתו של מולנר. מולנר עצמו נמצא בימים אלה במעצר בצפון, לאחר שנמצאו ברשותו חומרי חבלה.

 

יעקב אלפרון נעצר בהמולה תקשורתית רבה. למרות המהומה, במשטרה החליטו לפני חמישה ימים כאמור שלא לבקש את הארכת המעצר ולשחררו למעצר בית. בסוף הדיון אמר אלפרון: "הצדק ניצח. יש אלוהים בשמיים, אנחנו לא פוחדים מאף אחד. הבן שלי דרור מוגן וכל מי שינסה לגעת בו שיזהר".

 

רץ לסייע לאביו בקטטה

 

מחקירת המשטרה על נסיבות הדקירה עלה, שבפגישת העבריינים במלון נכחו יעקב אלפרון ועמיר מולנר, ככל הנראה בפגישת עסקים. במהלך האירוע התלהטו הרוחות ופרצה קטטה שלוותה בניפנוף סכינים. דרור , שככל הנראה ישב במכונית מחוץ למלון והבחין במתרחש, רץ פנימה. הוא ואביו דקרו לפי החשד את מולנר ושני חבריו, יהודה מרי וליאור סעת.

 

מולנר נפצע באורח בינוני, חבריו קל. בשבועות האחרונים חקרה המשטרה עדים רבים בפרשה.

 

הערב אמור היה מולנר להשתחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, אך בשל בקשת התביעה לשקול הגשת ערעור לבית המשפט העליון - יעוכב שחרורו של מולנר ב-48 שעות.

 

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, מנחם בן דוד, מתח ביקורת בקשת פרקליטות מחוז הצפון להאריך את מעצרו של מולנר עד לתום ההליכים ואמר: "התביעה חטאה בהצגת העובדות, באישומים שאין להם בסיס ראייתי, וזאת בשל מוטיבציה עודפת".


פורסם לראשונה 21/02/2006 15:40

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אלפרון ביציאה מהבית
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
האב, יעקב אלפרון
צילום: אבי כהן
מומלצים