שתף קטע נבחר

גוגל השיקה את Desktop 3 לארגונים

Google Desktop 3 for Enterprise, כמו הגירסה הרגילה, ניתנת להורדה חינם, וכוללת את כל התכונות של הגירסה הצרכנית, אך מאפשרת למנהלי רשתות לנטרל סיכוני אבטחה

גוגל השיקה אתמול גירסת בטא של תוכנת החיפוש השולחנית Desktop 3 המיועדת עבור ארגונים המודאגים מסיכוני האבטחה בגירסה הרגילה של התוכנה.

 

חשש לפרטיות המידע

 

הגירסה הרגילה של Google Desktop 3, שהושקה מוקדם יותר החודש, כוללת תכונה חדשה המאפשרת לשתף מידע בין מחשבים באופן אוטומטי. באמצעות התכונה החדשה, Search Across Computers, משתמש יוכל לגשת מהעבודה לקובץ ששמור במחשב בבית, ובבתים בהם מותקנת רשת ביתית ניתן לבצע חיפושים בכל המחשבים ברשת.

 

גוגל מנסה להרגיע

 

על מנת לאפשר את שיתוף הקבצים בין מחשבים, גוגל מעבירה את הקבצים לשרתי החברה. קבצים אלה יישמרו שם עד 30 ימים לאחר הסרת Google Desktop 3 מהמחשב. כל הפרטים האלה מופיעים במסמך הפרטיות של השירות, והמשתמש נדרש לקבוע איזה מידע אישי יישמר במאגר של התוכנה ומתבקש לתת את אישורו לגוגל להעביר את המידע לשרתיה. תכונת פרטיות נוספת מאפשרת למשתמשים להסתיר את החיפושים שביצעו ב-Google Desktop באמצעות סיסמה.

 

גוגל הדגישה כי היא מצפינה את כל המידע שמועבר בין המחשבים של המשתמש ולאפשר רק לקומץ מעובדיה לגשת לשרתי Google Desktop. החברה מסרה גם כי לא תעשה במידע הפרטי כל שימוש – גם לא לצורך פרסום.

 

גם גרטנר מזהירה

 

עם זאת, ארגון החזית האלקטרונית (EFF) הזהיר כי אם המשתמשים לא יגדירו את Google Desktop בזהירות רבה, ומעטים יעשו זאת, גוגל תשמור אצלה העתקים של החזרי המס שלהם, מכתבי אהבה, מסמכים עסקיים, דו"חות כספיים ותיקים רפואיים, וכל מידע אישי אחר שנשמר במחשב.

 

ה-EFF הדגיש, כי חוקי הפרטיות בארה"ב מעניקים הגנה מעטה להודעות דואר אלקטרוני או קבצים השמורים בשרתים של ספקי שירותים מקוונים, לעומת מידע אישי השמור במחשבים אישיים. לכן, הממשל האמריקני עשוי לדרוש – ולקבל - גישה לקבצים אישיים של גולשים ללא צו של בית משפט. המלצה של ה-EFF היא חד משמעית – לא להשתמש ב-Google Desktop 3

 

חברת המחקר גרטנר הצטרפה למבקרים בסוף השבוע, והזהירה כי התוכנה החדשה עלולה לסכן את פרטיות המידע של ארגונים. היא ממליצה לחברות לבטל מיד את תכונת השיתוף ולהגביל את השימוש בתוכנה בקרב העובדים. מנהלים בגוגל באירופה הודו כי התכונה מהווה "סיכון אבטחה עבור ארגונים מסוימים".

 

מה בגירסה החדשה?

 

Google Desktop 3 for Enterprise, כמו הגירסה הרגילה, ניתנת להורדה חינם, וכוללת את כל התכונות של הגירסה הצרכנית, אך מאפשרת למנהלי רשתות לנטרל לתכונות לא רצויות כמו Search Across Computer בכל המחשבים ברשת בהם מותקנת התוכנה.

 

התוכנה מחפשת מידע בתוך המחשב – מסמכים, הודעות דואר אלקטרוני, תמונות, סרטים ועוד – ומציגה את תוצאות החיפוש עבור המשתמש בדף אינטרנט דומה לגוגל. Google Desktop 3 פועלת על Windows XP או Windows 2000 עם SP3. הגירסה החדשה זמינה כרגע רק בממשק אנגלי (פועלת גם עם קבצים בעברית), אך תוצע ב-15 שפות נוספות עד לסוף הרבעון הראשון של השנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים