שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הסא"לית זעמה על הרס"ר והציתה בתים"
  תושבת גן יבנה, קצינה במילואים, הודתה כי "אינה אוהבת את מנצור גבע, הרס"ר בקבע", שגר בשכנות, ולכן ניסתה להזיק לו. בדרך הסתבכה בשורת הצתות, גם בביתה שלה ובמשלוח מכתבים אנונימיים למשטרה בשם "חייליו המשוחררים" של גבע. הכל בגלל שבני משפחתו של השכן הפריעו את מנוחתה

  קרב בשכונת אנשי הקבע: רחוב היהלום, רחוב קטן ושקט בגן יבנה, הפך לזירת לחימה בין סא"לית במיל' לרס"ר בקבע. בקרב שהתפתח במקום, כך חושדים במשטרה, הציתה הסא"לית רכוש של הרס"ר השכן, אך כדי להסוות את מעורבותה בארוע הציתה גם רכוש של שכנים אחרים ואף את ביתה שלה.

   

  הפרשה החלה בתחילת החודש, אז הוצתה הפרגולה בחצר בית משפחת גבע וכן הוצת המחסן של משפחת לוי, המתגוררות בסמיכות ברחוב היהלום. למחרת הוצתה פרגולה נוספת באותו רחוב, הפעם של משפחת חזן וכן הוצתו שני בלוני גז בחצר בית משפחת גבע. הודות לתגובתם המהירה של השכנים כובתה האש ונמנע אסון כבד.


  הפרגולה שהוצתה (צילום: דני חזן)

   

  במשטרה יודעים לספר כי רצף ההצתות ברחוב, בו מתגוררות שמונה משפחות בלבד, ערער לגמרי את תחושת הביטחון של התושבים, ושנתם נדדה. היו מי שהעדיפו להישאר בבתיהם מחשש שה"פירומן האלמוני" יכה בשנית.

   

  הראיות שהצטברו במשטרה מיקדו את החשד באחת מתושבות הרחוב, סא"ל במילואים בת 42 שהשתחררה משירות צבאי שנתיים קודם לכן. "במקרה" היתה זו היא שגילתה בכל פעם את השריפות ודאגה להפגין אזרחות טובה, להזעיק שכנים ואף לסייע בכיבוי האש.

   

  באחד הימים הגיעה מעטפה סגורה ובה מכתב אנונימי, שיועד ל"משטרה ולדיירי הרחוב" ומתוכנו עלה כי את ההצתות ביצעו חיילים משוחררים מבסיס פלמחים, כ"נקמה" כלפי מפקדם, רס"ר בצבא קבע, המתגורר בשכונה. דירתו של רס"ר מנצור גבע הוצתה פעמיים והיה ברור מעל לכל ספק כי מדובר בניסיון לשבש את החקירה.

   

  השוטר הקהילתי הוותיק ביישוב, רס"מ בצלאל בסל, נעזר במכתב ומיקם עמדת תצפית שממנה זיהה מי מחלק מכתבים אנונימיים נוספים לבתים. בהמשך הגיע השוטר לבית העסק בו צולמו העתקי המכתב ולמקום בו נרכשו המעטפות. מכל המקרים עלה כי אותה שכנה היא האחראית למשלוח.

   

  ביום אחר הוצת חדר הכביסה בבית השכנה החשודה, אולם השוטר הקהילתי וטכנאי הזיהוי רס"ר יעקב אוחיון השכילו להבין כי מדובר בהצתה מבויימת. החשודה ביקשה להוכיח כי גם היא קורבן להצתות הסדרתיות, אך חוקר השריפות מצא כי היא שפכה חומר דליק מהקומה העליונה והציתה אותו, פעולה שיכול היה לבצע רק מי שנמצא בבית.

   

  במקביל איתרו רס"מ כסל והחוקר רס"ר עוזי קטני את הנערה ששימשה כ"דוור" בשכונה. בחקירה ראשונית טענה כי "חייל ביקש ממנה לחלק את המעטפות" למספר כתובות, אולם בהמשך נשברה והודתה כי חברה טובה של אמה היא זו שביקשה ממנה לעשות כן תמורת 20 שקל. היא כלל לא ידעה מה תוכן המכתב.

   

  לא אוהבת את מנצור גבע הרס"ר בקבע

   

  לאחר שנודע לחשודה כעל חקירת הנערה, צותתו לה החוקרים כשהיא מתדרכת אותה מה למסור במשטרה, ומזהירה אותה לבל תעז להזכיר את שמה.

   

  החשודה הובאה לחקירה, שם הכחישה את המיוחס לה. אולם משהוצגו בפניה ראיות חותכות נגדה, נשברה והודתה שביצעה את ההצתות, כי "אינה אוהבת את מנצור גבע, הרס"ר בקבע". עוד הודתה, כי על רקע האיבה שחשה כלפי משפחת גבע, הציתה גם את המחסן של חברם אלישע לוי. בהמשך ניסחה את המכתב האנונימי בשם "חייליו המשוחררים" של גבע , על מנת לשבש את החקירה, ולקינוח הציתה את ביתה, כדי להוכיח שגם לה יש סיבה לחיות בפחד.

  החשודה הסבירה כי בני משפחתו של השכן נוהגים להפריע למנוחתה והיא ביקשה להתנקם בהם, אלא שהסתבכה בשרשרת עבירות דווקא עם האנשים שאין לה איתם ולא כלום. בשל מצבה הבריאותי שוחררה החשודה לביתה.

   

  מפקד התחנה, רפ"ק עופר דגן, שיבח את פעילותם של השוטרים. "מהרגע הראשון הבנתי שהחשוד גר בתוך השכונה ואינו מגיע מבחוץ. זה קורה רק בסרטים. החשודה השאירה סדרה של עקבות ואיסוף המימצאים אחרי הטעויות שבדרך הביאו לפיענוח הפרשה. עכשיו יהיה שקט ברחוב היהלום". רפ"ק דגן הוסיף כי החשודה לא הביעה חרטה על מעשיה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר כהן
  רחוב היהלום. השלווה הופרה
  צילום: אמיר כהן
  צילום: דני חזן
  הצתת הרכוש בבית השכנים
  צילום: דני חזן
  מומלצים