שתף קטע נבחר

מונתה מנהלת למרכז הפיתוח של גוגל, שייפתח בחיפה

ד"ר יואל מארק, בכירה במעבדות המחקר של IBM בחיפה, מונתה לצורך הקמת מרכז המחקר והפיתוח של גוגל

מרכז הפיתוח של גוגל בארץ יוקם בחיפה. ל-ynet נודע, כי זמן קצר לאחר השקת הסניף הישראלי של החברה, שכרה גוגל את ד"ר יואל מארק, בכירה במעבדות המחקר של IBM בחיפה. זאת, לצורך הקמת מרכז המחקר והפיתוח של גוגל, שייפתח אף הוא בחיפה.

 

למארק 17 שנות ניסיון בתחום ההנדסה ב-IBM מחקר, אליה הצטרפה לאחר השלמת תואר הדוקטורט שלה בטכניון. במסגרת תפקידיה ב-IBM, ד"ר מארק הייתה אחראית על מחלקת ניהול הידע של המעבדות והייתה מעורבת בפיתוח מנוע החיפוש ג'ורו (Juru), שפותח כולו במעבדות החברה בחיפה. ג'ורו זכה בתואר מנוע החיפוש המדויק ביותר בתחרות היוקרתית למנועי חיפוש, שעורך מדי שנה המכון הלאומי לתקנים ולטכנולוגיה (NIST), תוך שהוא מביס מנועי חיפוש רבים של מוסדות מחקר מרחבי העולם.

 

בשנת 2002 ד"ר מארק הסבירה ל-ynet, כי "ג'ורו" מתאים במיוחד לחיפוש במאגרי מידע קטנים ובינוניים של חברות מסחריות וארגונים, שבהם נדרש חיפוש ברמת דיוק גבוהה. ב"IBM" משוכנעים שבחיפוש מסוג זה, "ג'ורו" עולה על "גוגל". ד"ר מארק סרבה למסור את תגובתה לצורך ידיעה זו.

 

מגוגל נמסר, כי ניסיונה הרב של מארק כמנהלת בכירה של מחלקת טכנולוגיות מידע ומדיה הפך אותה למועמדת אידיאלית להקמת מרכז המחקר והפיתוח הראשון של החברה במזרח התיכון.

 

המרכז ייפתח ברבעון השני של 2006 בחיפה, וגוגל מתכוונת לפתוח מרכזים הנדסיים נוספים במקומות נוספים. גוגל מפעילה מרכזי מחקר ופיתוח בטוקיו, ציריך, בנגאלור שבהודו, העיר ניו-יורק, סנטה מוניקה שבקליפורניה, קירקלאנד שבוושינגטון ומאונטיין ויו שבקליפורניה.

 

הדיווח הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים