שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בתי מרקחת למען חולות סרטן: תרופות יקרות במחיר עלות

  בזמן שהמדינה לא מממנת תרופות חשובות, התארגנו מספר בעלי בתי מרקחת פרטיים והחליטו להקל על חולות סרטן השד, שאינן יכולות לממן את התרופות היקרות - הרצפטין, פמרה, ארימידקס וזומרה - והן נמכרות במחיר עלות. אחד מבתי המרקחת אף מציע את ההנחה גם לחולים במחלות נוספות שזקוקים לתרופות שאינן בסל. בשורת הוזלת תרופות גם לחולי פרקינסון

  נקודת אור לחולות סרטן השד שזקוקות לתרופות שאינן בסל: בזמן שהממשלה עדיין לא החליטה אם להגדיל את סל התרופות ולהקל על החולים, בעלי בתי מרקחת ברחבי הארץ יזמו מתן הנחות משמעותיות לחולות. מדובר ביוזמות מקומיות של בעלי בתי המרקחת שבמסגרתן התרופות נמכרות במחיר עלות וההנחה מגיעה עד ל-30% ממחירי תרופות שאינן בסל. התרופות שנמכרות בהנחה הן: ארימידקס, פמרה, הרצפטין וזומרה.

   

  "כבית מרקחת אנחנו מתפרנסים ממחלות של אנשים, אבל לקחנו על עצמנו לספק לנשים חולות תרופות ללא רווח. זו התרומה החברתית שלנו", מסביר צחי אשרוב, רוקח אחראי בבית מהמרקחת "מרכז הצפון" בתל-אביב המוכר תרופות לחולות סרטן השד בהנחה. עם זאת, הוא מציין שגם אחרי ההנחה מחירי התרופות נשארים יקרים מאד.


  בתי המרקחת שמוכרים תרופות בהוזלה

  בתי המרקחת שמוכרים תרופות בהוזלה
  בית מרקחת כתובת טלפון
  דורון גאולה 6, רעננה 7716084 -09
  רמז רח' אינטרנציונל 3, רמות רמז, חיפה 04-8222133
  אחד העם רח' אחד העם, רחובות 08-9361920
  מרכז הצפון רח' בן יהודה 200

  תל אביב

  03-5464777
  פארמהטל קניון שרונה, צומת כפ"ס-הוד השרון 09-7425850
  מיכלין מרכז רכטר, אילת 08-6341776

   

  מחירה של תרופת ההרצפטין, המיועדת למניעת הישנות המחלה עבור נשים עם סרטן שד אגרסיבי, הוא כ- 13,000 שקל לחודש. מחיר תרופת הפמרה, טיפול משלים נוסף לסרטן השד למניעת הישנות של המחלה הוא כ- 1,200 שקל לחודש. ארמידקס, טיפול משלים ראשון למניעת הישנות סרטן השד עולה כ-1,000 שקל לחודש. זומרה, תרופה המיועדת לחולות סרטן שד עם גרורות בעצמות עולה כ- 2,200 שקל לחודש. כל המחירים הללו הם לפני ההנחה, שהיא כאמור על סך 30%.

   

  יריב דרזון, בעל בית מרקחת דורון ברעננה אומר: "אני מקווה שכל בעלי בתי המרקחת בארץ יתגייסו לטובת יוזמה זו. זה המעט שאפשר לעשות למען החולות".

   

  בבית מרקחת "אחד העם" ברחובות הסבירו: "אנו מוכרים את התרופות במחירי עלות, ללא רווח במטרה להקל במעט על אלה שנאבקות עתה על חייהן".

   

  בבית המרקחת "פארמה טל" באזור כפר-סבא הגדילו לעשות ומוכרים במחירי עלות תרופות נוספות שאינן בסל ובתנאי שנרשמו על ידי רופא. בבית המרקחת מוכרים בהנחה תרופות שאינן בסל לחולים בסוגי סרטן נוספים, לחולי אפילפסיה, פרקינסון ואוסטיאופרוזיס.

   

  המידע על בתי המרקחת אשר מוכרים תרופות מצילות חיים בהוזלה אותר ונאסף במסגרת פרויקט "שמירה והגנה על זכויות החולה", שמפעילה עמותת אחת מתשע, לנפגעות סרטן שד. במסגרת הפרויקט מגיעות פניות רבות מנפגעות סרטן השד הזקוקות לתרופות אונקולוגיות על פי הנחיית הרופאים שלהן, והן נאלצות לממן אותה מכספן.

   

  מנכ"ל אחת מתשע, נורית טולנאי אמרה: "חולות נאלצות לממן מכיסן תרופות מצילות חיים. מדובר בתרופות שאינן נכללות בסל התרופות בגלל מחסור בתקציב והחלטות ממשלה בלתי סבירות".

   

  בתי המרקחת שדיווחו עד כה על מחירים מוזלים הם: בית מרקחת "דורון" ברעננה, בית מרקחת "רמז" בחיפה, בית מרקחת "מרכז הצפון" בתל-אביב, בית מרקחת "פארמה טל" בצומת כפר-סבא הוד השרון, בית מרקחת "אחד העם" ברחובות ובית מרקחת "מיכלין" באילת (ראו טבלה).

   

  בנוסף, קופת חולים מאוחדת מאפשרת לרכוש חלק מהתרופות במחיר מוזל בבתי המרקחת של הקופה. ארימידקס ב-50% הנחה, פמרה ב-37% הנחה.

   

  בשורה גם לחולי הפרקינסון: מכבי שירותי בריאות וקופת חולים מאוחדת יממנו 50 אחוז מהעלות של תרופת אזילקט של חברת טבע. קופת חולים לאומית תממן 30 אחוז מעלותה של התרופה. המימון של קופות החולים לתרופה הוא החל מתחילת חודש אוקטובר.

   

  מחיר חודש טיפול בתרופה למבוטח במכבי ומאוחדת יהיה כ-500 שקל ולמבוטח בלאומית כ-700 שקל.

  אזילקט - Azilect של טבע, היא מוצר חדשני, פרי של שיתוף פעולה בין המחקר האקדמי הישראלי בטכניון לבין חטיבת המחקר ופיתוח היחודי בחברת טבע, כולל יחידת המחקרים הקליניים. התרופה משווקת בישראל וברבות ממדינות אירופה, ובכלל זה אנגליה, גרמניה ועוד. השימוש בתרופה הוא באמצעות כדור הנלקח פעם ביום והיא מאופיינת בפרופיל תופעות לוואי נמוך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  בתי מרקחת. מתחשבים בחולים
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים