שתף קטע נבחר

הרב יוסף: "כל מי שיצביע ש"ס - מקומו בגן עדן"

בש"ס התכוננו במרץ לעצרת הבחירות הגדולה שנערכה אמש ביד אליהו, השקיעו למעלה ממיליון שקלים באירוע שאמור היה "להעיר סוף סוף את השטח" והבטיחו "לפוצץ את ההיכל". בסופו של דבר הגיעו פחות פעילים מכפי שקיוו. הרב יוסף נאם בפניהם והסביר להם למה צריך להצביע ש"ס: כדי להגיע לגן עדן. אלי ישי: "מסוכן להצביע לליכוד, לעבודה או לקדימה"

"כל מי שיצביע ש"ס מקומו בגן עדן", הבטיח אמש (ג') הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, לכ-8,000 פעילים שבאו לכנס הבחירות המרכזי של המפלגה.

 

הרב עובדיה סיפר למאזיניו הנלהבים את הסיפור על אדם שעולה לשמיים ומפחד מה יגזרו עליו. מדובר באיש פשוט שלא עשה דבר, ואז מגיע מלאך לבן, ומודיע לו כי מקומו בגן עדן על זה שבנה מקווה ובית כנסת. האיש אומר שלא עשה דבר מאלו, שהרי אין לו כסף לכך. שואלים אותו - מה עשית בכ"ח באדר? והוא עונה "הצבעתי ש"ס", ואז אומרים לו "בדיוק. ובזכות זה ששלחת שליחים שבנו מקוואות ובתי כנסת ושמרו על עולם התורה - אתה שותף למצוות ומקומך בגן עדן". לכן, הבטיח הרב, כל מי שיצביע ש"ס מקומו בגן עדן.

 

אבל הרב לא הסתפק בהבטחות לעולם הבא, ותקף בנאומו גם את הקואליציה היוצאת: "שינוי-מפד"ל-ליכוד הביאו למיליון וחצי עניים והרסו את עולם התורה. ש"ס חייבת להיות חזקה כדי למנוע את הגזירות".


בספסלי יד אליהו נותרו קרחות רבות. צילום: אלי אלגרט 

 

אלי ישי, יו"ר המפלגה, הזכיר בנאומו את צוואת הקודש של הרב כדורי "לפיה יש להצביע רק ש"ס". לדבריו, "מר"ן אומר לי בוקר בוקר, צריך לקדש שם שמיים. כל אחד מהפעילים יילך בית בית ויעביר את דבר השם. חס וחלילה, מסוכן להצביע לליכוד, לעבודה או לקדימה, אחרת מה יהיה עלינו. יש להחזיר עטרה ליושנה, אחרת מי ישמור על עם ישראל?"

  

במאמץ מיוחד הצליחה ש"ס למלא כ-80% מהיציעים ביד אליהו. רגעי שיא ההתלהבות נרשמו כאשר הרב עובדיה נכנס לאולם. לפני כן, אולץ הרב לחכות קצת במכוניתו - עד שהאולם יתמלא. גורמים במוסדות החינוך של הרשת, "אל המעיין" העידו כי כל עובדי המוסדות אולצו להגיע לכינוס, אחרת יבולע להם.

 

בשלב הראשון של הערב נותרו בספסלי יד אליהו קרחות רבות, ובכירים בש"ס אמרו כי הם "חוששים מפאדיחה", שכן העצרת אמורה היתה להפיח חיים בפעילי ש"ס לקראת הבחירות. בש"ס הבטיחו "לפוצץ את יד אליהו בעשרת אלפים פעילים מכל רחבי הארץ, ועוד לפחות שלושת אלפים שישארו בחוץ ברוב עומס" - אלא שבפועל הגיעו פחות מאשר הבטיחו וקיוו בש"ס: כ-8,000 תומכי המפלגה הגיעו למקום על פי הערכה. 

 

ש"ס השקיעה למעלה ממיליון ש"ח למען הצלחת האירוע, כשעיקר התקציב שימש לטובת הסעות פעילים מכל רחבי הארץ. בש"ס ייחסו לאירוע חשיבות עצומה להצלחה בבחירות: "מדובר באירוע מכונן, שאמור להעיר את השטח שהיה עד כה רדום", אמר בכיר בש"ס לפני קיום האירוע - ונראה בתחילת האירוע חיוור מתמיד לנוכח מיעוט הקהל.

 

במפלגות החרדיות האשכנזיות עקבו בדריכות אחר הכינוס של ש"ס, ושמחו לתארו כ"כישלון". הם הזכירו כיצד לפני שמונה חודשים לערך, במעמד של סיום הש"ס, התקיים אירוע ביד אליהו של אשכנזים עם רבנים מובילים בעולם החרדי האשכנזי, "ואז לא היה מקום להכניס סיכה וזה ללא הסעות מאורגנות וללא פרסום". ביחס להישגים של ש"ס בשנים עברו, הדגישו במפלגות האשכנזיות, 8,000 פעילים הם כישלון מוחלט. 


הכנס. צילום: אלי אלגרט

 

הרב מאיר מזוז, ראש ישיבת כסא רחמים וחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, אמר בנאומו: "זה לא שאנו אוהבים את הכנסת, אבל רק ע"י הצבעה נוכל לקבל את הזכויות שלנו. אל תאמינו לפוליטיקאים, כולם שקרנים אוהבי ערבים. הלוואי שיאהבו את הספרדים כמו שהם אוהבים את הערבים. יהדות ספרד חייבת להתעורר".

 

חבר מועצת החכמים של ש"ס, הרב יהודה בעדני, התייחס בנאומו לאדישות הציבור לבחירות ואמר: "אנו עומדים בפני מערכה חשובה. בבחירות הקודמות שינוי קיבלה יותר מנדטים מש"ס ולכן לא לקחו אותנו לקואליציה. היתה לנו תקופה קשה, מייאשת. בשבילנו הבחירות האלה הן לטובת הישיבות, תלמודי התורה, המקוואות - אז איך אנחנו יכולים להיות אדישים? התפקיד שלנו בכנסת הוא לעצור את ההרס בעם ישראל, לכן אנו מרשים לעצמנו להיכנס ל'עגל הזהב' הזה. הרי שאם לא. מה לנו ולבית המחוקקים? תורת ישראל היא החוק שלנו".

 

הפעילים שהגיעו בהסעות מאורגנות קיבלו ערכה ובה ספר ברכות, איגרת של הרב עובדיה ואיגרת תמיכה של הרב כדורי ז"ל בש"ס. באיגרת כותב הרב עובדיה:

"בשנים האחרונות עת תנועת ש"ס נדחקה לספסלי האופוזיציה ובישראל הוקמה ממשלה חלופית, ממשלה שהרימה ידה בעולם התורה ופגעה אנושות בשירותי הדת בישראל, ואף על שירותי הרווחה הרימו ידם וכתוצאה ממדיניות מכוונת ופוגעת נכנסו למעלה ממליון וחצי מתושבי ישראל מתחת לקו העוני... על כן אנו פונים בזה בקריאה של חיבה אל כל מי שיראת ה' נוגעת אל לבו,להיחלץ למערכה הנצבת לפנינו, ואין מי שיכול לפטור עצמו מחובה זו לפעול ולשכנע את אחינו בית ישראל לקיים מצוות 'ועשית כל אשר יורוך', וכל הבוחר בתנועה זו הרי הוא מכריז על אמונתו בבורא עולם".

 

באיגרת של הרב כדורי ז"ל כתב גדול המקובלים: "אני בא כאן באופן הברור והחד משמעי ובקריאה של חיבה, שכל אחד ואחד הדואג לתורת ישראל... חייב להצביע לתנועת ש"ס ולהירתם למערכותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
הרב יוסף בכנס
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
אלי ישי. "מסוכן להצביע קדימה"
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
הפעילים הריעו לרב עובדיה
צילום: אלי אלגרט
צילום: זום 77
באירוע חולקה איגרת של הרב כדורי ז"ל
צילום: זום 77
מומלצים