שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אבו אסעד נגד עירית לינור

  במאי הסרט "גן עדן עכשיו" המועמד לאוסקר, משיב ללינור בראיון ל"ידיעות אחרונות"

  רגע לפני טקס חלוקת פרסי האוסקר, שיתקיים ביום ראשון, האני אבו אסעד, במאי הסרט "גן עדן עכשיו" המועמד לפרס בקטגוריית הסרט הזר, סוגר חשבון עם מבקרי סרטו, כולל עירית לינור, שיצאה כאן נגדו בחריפות.

   

  בראיון מיוחד ל"ידיעות אחרונות" שיתפרסם מחר (ו') במוסף "7 ימים", הוא תוקף: "מדובר באנשים קטנים שעושים הרבה רעש... מאמר כזה הוא גזעני ופשיסטי. עירית באמת מאמינה שאנשים מהעם האחר שונים ממנה. בגלל זה היא לא יכולה לקבל שמתאבדים באים כתוצאה מכיבוש. ומי שלא מקבל שהכיבוש הוא המקור לפעולות ההתאבדות, בעצם אומר שהתרבות הפלסטינית היא שורש הטרור, הרשע".

   

  על הטענה של לינור שהסרט נאצי: "זה בולשיט. תראה, הישראלים הם הכובש, אני לא יכול לשנות את זה. אבל הם אבסטרקטיים בכך שהם 'הכיבוש'. לא רציתי לתת להם פנים כדי לשמור על מסגרת של דיון כללי ומוסרי על אנשים תחת כיבוש. הסרט הוא אפילו לא על פלסטינים או ישראלים, אלא בני אנוש בסיטואציה קשה שמדסקסים עניינים מוסריים".

   

  על הטענה של לינור שבסרט יש אהדה למתאבדים, דרך חזותם הנאה ובכך שהם מוצגים כשהם לבושים בבגדים אופנתיים: "כולם עושים אותו הדבר, אז למה

  לי אסור? כולם לוקחים את המציאות והופכים אותה לציור. למה אני לא רשאי לעשות את זה? למה? אתה חושב ש'הסנדק' לא מבוסס על מציאות? ש'הסופרנוס' לא מבוסס על מציאות? לינור לא ראתה תמונות של אנשים שהולכים להתאבד והיא לא יודעת כלום. לפעמים הם מתלבשים בבגדים של צבא, לפעמים בבגדים של חרדים ולפעמים הם מחקים את התספורות והלבוש במגזיני אופנה, כדי להיטמע באוכלוסייה. קאם און. המתאבדים רוצים להיראות כמו ישראלים, אין בזה שום דבר פוליטי. עשיתי את זה למטרות קולנועיות בלבד. אגב, גם כל החיילים באוטובוס יפים מאוד".

   

  הראיון המלא - מחר "בידיעות אחרונות"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האני אבו אסעד עם הפרס בטקס גלובוס הזהב
  צילום: רויטרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים