שתף קטע נבחר

סקר: קדימה איבדה 5 מנדטים ב-3 שבועות

עוד פחות מחודש לבחירות, וסקר "ידיעות אחרונות" מצביע על המשך הירידה במספר המנדטים של קדימה, ל-38. הליכוד יורד במנדט ומקבל 15, העבודה (20) והאיחוד הלאומי-מפד"ל (9) עולים. 12% מהנשאלים (14 מנדטים) לא החליטו עדיין כיצד יצביעו

מפלגת קדימה ממשיכה לרדת בסקרים - אך עדיין מובילה בבטחה: 38 מנדטים "בלבד" מקבלת המפלגה בסקר "ידיעות אחרונות" ומינה צמח/דחף שפורסם הבוקר (ו'). הירידה באה למרות ש-94% מהנשאלים אמרו שהפרסומים האחרונים על העומד בראש מפלגת קדימה, אהוד אולמרט, לא שינו את דעתם על קדימה.

 

 

על פי הסקר, העבודה עולה במנדט אחד בהשוואה לשבוע שעבר ומקבלת 20 מנדטים. הליכוד יורד במנדט אחד ומקבל רק 15 מנדטים. אך חשוב לזכור שהסקר נערך לפני ההצבעה במרכז הליכוד על שינוי שיטת הבחירה לכנסת ובמהלכה, כך שהוא לא משקף עלייה במספר המנדטים בעקבות המהלך - אם היתה כזו.

 

83% מהנשאלים אמרו כי שינוי שיטת הבחירות הפנימיות לא השפיע על תמיכתם בליכוד. 11% אמרו כי הדבר חיזק את תמיכתם, ו-2% אמרו כי השינוי גרם להם לעבור לליכוד.


 

ש"ס נשארת על פי הסקר יציבה עם 10 מנדטים, ישראל ביתנו - 9 מנדטים, האיחוד הלאומי-מפד"ל עולים במנדט אחד בהשוואה לשבוע שעבר ומקבלים 9 מנדטים. גם יהדות התורה עולה במנדט ומקבלת 6 מנדטים.

 

מרצ על פי הסקר מקבלת 5 מנדטים, חד"ש יורדת במנדט אחד ל-3, רע"מ מקבלת 3 מנדטים ובל"ד 2 מנדטים.

 

עוד מהסקר: 12% מכלל המצביעים - שכוחם כ-14 מנדטים - אמרו בסקר כי טרם החליטו עבור איזו רשימה יצביעו. עד לפני שבועיים היה חלקם של הצפים

קטן יותר, אך זו תופעה מוכרת, שכאשר מתקרב מועד הבחירות עולה חלקם של הקולות הצפים, והוא שב ויורד סמוך מאוד לבחירות.

 

שאלה נוספת שנשאלה בסקר - "האם יש סיכוי שתשדירי הבחירות ישנו את הצבעתך?". 70% השיבו כי אין סיכוי שדבר כזה יקרה, 19% אמרו שיש סיכוי קטן שדעתם תשתנה בעקבות התשדירים. 8% אמרו כי יש סיכוי בינוני שזה יקרה, ורק 3% מהנשאלים אמרו כי יש "סיכוי גדול" שישנו את דעתם בעקבות התשדירים.

 

הסקר המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אולמרט. יורד
צילום: איי פי
צילום: אלי אלגרט
נתניהו. יורד
צילום: אלי אלגרט
צילום: צפריר אביוב
פרץ. עולה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים