שתף קטע נבחר

מצרים חוגגת: בנו של הנשיא מובארק התארס

פוליטיקאים בכירים, אנשי עסקים, בדרנים ואורחים רמי מעלה מכל רחבי העולם הוזמנו לטקס האירוסין של בנו של נשיא מצרים, אך האתר נשמר בסוד והתקשורת לא נכחה - בין היתר משיקולי ביטחון. הכלה המיועדת - שחקנית כדורגל לשעבר, שייתכן שעוד כמה שנים תהיה אשת הנשיא

חתונת השנה במצרים מתקרבת. אמש (שישי) בסביבות השעה 20:30, באתר סמוך לארמון הנשיאות בקהיר ובלי שאף עיתונאי היה נוכח, התארס גמאל מובארק בנו של נשיא מצרים, עם בחירת ליבו חדיג'ה אל גמאל.

 

הדיווחים על האירוסין הצפויים הובלטו בכלי התקשורת במצרים בשבוע האחרון, אולם האתר בו נערך הטקס לא נחשף מבעוד מועד - בשל שיקולי ביטחון ובשל החשש שעיתונאים רבים יצבאו על המקום. בשל האיפול התקשורתי, כלי התקשורת הערביים לא הופיעו היום דיווחים על הטקס. ואולם, גורם מצרי אישר בשיחת טלפון עם ynet את דבר קיום האירוע. ובכל מקרה, לא היה מדובר בטקס פרטי; לאירוע הוזמנו פוליטקאים מצריים בכירים, אנשי עסקים, בדרנים וגם אורחים רמי מעלה ממדינות העולם.

 

חדיג'ה, בת 24, היא בתו של איש העסקים מערוף אל גמאל ורק עתה נחשפת אל הציבור. היא למדה באוניברסיטה האמריקנית בקהיר, אוהבת מאוד מוסיקה ואומנות, ובנוסף לכך היא גם מגלה עניין רב בכדורגל. בין היתר היא היתה שחקנית בקבוצת כדורגל לנשים, ואף השתתפה במספר טורנירים מקומיים ובינלאומיים.

 


חדיג'ה (משמאל) עם אמה

 

החתן המיועד, גמאל מובארק, בן 42, הוא אחד המועמדים המובילים להחליף את אביו על כנס הנשיאות. הנשיא מובארק אמנם נמנע מלדבר על יורשו האפשרי, אך בשנים האחרונות ניכרת מגמה בה נחשף מובארק הצעיר יותר ויותר לציבור הרחב במצרים, במסגרות פוליטיות  ובארועים אחרים.

 

עד אמצע שנות ה-90' מובארק הצעיר כמעט שלא נחשף לציבור, ומי שמשך את עיקר אור הזרקורים היה אחיו הגדול עלא.

 
מאז חזרתו דרך כוכבו במערכת הפוליטית המצרית. בתוך מספר שנים הוא התברג לעמדת מפתח - לצד מועמדים בודדים - וצפוי לרשת בבוא העת את אביו - אם לא תחול הפתעה דרמטית.

 

במצרים לגלגו במשך תקופה ארוכה על נשיא סוריה המנוח, חאפז אל אסד, שהכשיר את בנו בשאר לרשת את מקומו, אך עתה הולכים המצרים בעקבות הסורים. לא מדובר בקו הדמיון היחידי בין מצרים וסוריה: מובארק הצעיר נושא אשה בעלת התנהגות והופעה מערבית יחסית, ממש כמו בשאר אסד, שנשא לאישה את אסמא, סורית שגדלה בלונדון וחזרה למולדתה לצורך הנישואים.


פורסם לראשונה 03/03/2006 12:51

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכלה המיועדת. חדיג'ה אל ג'מאל
צילום: רויטרס
החתן, גמאל
צילום: רויטרס
צילום: ישראל הדרי
האב הגאה. חוסני מובארק
צילום: ישראל הדרי
מומלצים