שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עינוג עצמי בארבע עיניים

  הדרך הטובה ביותר להכיר את המיניות שלנו היא אוננות. כשאנחנו אוהבים את עצמנו, כשאנחנו מכירים את הגוף שלנו ויודעים מה הוא אוהב, זאת מתנה. בעצם, אוננות היא צעד ראשון לקשר מיני מוצלח - ודרך טובה להראות זה לזו איך נהנים

  לסקס טוב אין הגדרה אחת, אצל כל אחד ואחת מאיתנו קיימים הפירושים לסקס טוב הבנויים מההיסטוריה האישית שלנו, מהחוויות הראשונות בסקס, מעמדות חברתיות וגם קצת מהעמדות האישיות שלנו. בנוסף יש השפעה של המשפחה, של החינוך ושל העדפות המיניות שלנו, כמובן. כל אלה הן חלק בלתי נפרד מהפירוש האישי של מה זה סקס טוב.

   

  ובעצם, גם זה נכון רק לתקופה מסוימת. המיניות שלנו משתנה עם השנים; המיניות שלנו בגיל 16 אינה דומה כלל למיניות שלנו בגיל 45.

   

  הדרך הטובה ביותר להכיר את המיניות שלנו היא אוננות. כשאנחנו אוהבים את עצמנו, כשאנחנו מכירים את הגוף שלנו ויודעים מה הוא אוהב, זאת מתנה. בעצם, אוננות היא הצעד הראשון לקשר מיני מוצלח.

   

  במקרים רבים, אנחנו מגששים באפילה, תרתי משמע

   

  הייתי שמחה לדעת שרוב האנשים אכן משוחחים באופן חופשי על הרגלי האוננות שלהם, אבל האמת היא אחרת - לרוב אנשים נמנעים מלדבר על נושא סקס בכלל, ואוננות בפרט. במקרים רבים, אנחנו מגששים באפילה, תרתי משמע, בלי לדעת אם הדרך שלנו נעימה לה או לא. אפשר לשאול מה הם אוהבים. רוב האנשים פשוט יגידו שהם לא יודעים, ואז מתחיל שלב הניסוי והטעייה. שלב זה יכול להיות נחמד מאוד, כל עוד בני הזוג פתוחים ויש ביניהם תקשורת פתוחה.

   

  לאוננות בפני בני זוג יש אלמנט של הצגה, ואם הצגה, אני ממליצה לעשות חזרות גנרליות לבד, מול הראי. וזאת לא למטרות שיפור ההופעה, אלא לבדוק עם עצמנו באיזה מקום של פתיחות אנחנו נמצאים. שם, מול המראה, שם הבדיקה העיקרית. אם קשה לך להתייצב מול עצמך ולאונן, יהיה לך קשה עוד יותר לאונן מול מישהו אחר. הקבלה העצמית באה תמיד לפני הקבלה שאנחנו מצפים מהפרטנר.

   

  אולי יש עוד דרך? אולי לאחר לימוד על עצמנו נוכל פשוט להראות לבן/בת הזוג איך אנחנו מאוננים? לפעילות של אוננות מול בן זוג יש יתרונות, מעבר לכך שזה יכול להיות כיף ומגרה. אם מסתכלים מהצד המעשי, אפשר בלי מילים ללמוד איך הפרטנר שלנו אוהב להתענג. אין דרך טובה מזאת.

   

  כמובן, אפשר לעשות את "ההדרכה" הזאת בתוך מסגרת מגוונת, כל אחד על פי הדימיון האישי שלו.

  • אפשר לשחק משחק: דמיינו את עצמכם כשני ילדים קטנים שאומרים אחד לשני "אני אראה לך אם אתה תראה לי..." זוכרים את המשפטים האלה מהגן?

  • אפשר להפוך את החדר לבמה במועדון ולדמיין את בן/בת הזוג כחשפן/נית במועדון ולשבת ב"קהל" ולצפות בהופעה. ביום אחר אפשר להחליף תפקידים ואולי אפילו להזמין את החשפן/ית לפגישה.

  • למתקדמים: אפשר לקחת זכוכית מגדלת ולהתבונן מקרוב מאוד על מה בדיוק קורה באיברי המין בזמן גירוי עצמי. אין ספק שבני הזוג שיכולים להתבונן כך נמצאים במקום מקבל מאוד ופתוח וזאת תהיה עבורם חוויה מיוחדת.

   

  לאוננות מול בן זוג יש גם אלמנט של אקסיביציוניזם, הנאה מחשיפת עצמך לעיני הזולת. מהצד השני, יש אלמנט של מציצנות, הגירוי מלצפות במישהו מאונן, מעין כניסה לעולם אינטימי בין אדם לעצמו. אין הרבה מצבים כאלה בחיי היומיום.

   

  אם נתמסר לבן/בת זוג ונאפשר לפרטנר להתמסר לאוננות בנוכחותנו, נוכל להתבונן בתהליך פתיחות מדהים וליהנות הנאה כפולה ומכופלת.

   

   

  נאוה לרנר היא סקסולוגית ויועצת מיניות.

  ניתן לשלוח שאלות בנושא מיניות באימייל ותשובות נבחרות יתפרסמו כאן בטשטוש הפרטים. לצערנו, אין אפשרות להשיב אישית לכל הפונים.

   

  האתר של נאוה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  קבלה עצמית באה תמיד לפני הקבלה שאנחנו מצפים מהפרטנר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים