שתף קטע נבחר

אורלב על הדו"ח: הממשלה ביצעה פשע אנושי

בימין תוקפים את הממשלה בעקבות דו"ח המבקר על הטיפול במפונים. אורלב דורש מהכנסת לדון בסוגייה "כדי לדרוש מסקנות אישיות". ח"כ אריאל: "זה הוכיח שוב שהגירוש היה אחד האסונות הגדולים שידעה מדינת ישראל"

מבקר המדינה שיגר דו"ח חריף אודות הטיפול הכושל במפונים, בימין יוצאים למתקפה. ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי-מפד"ל), אמר הבוקר (יום ד') כי "הדו"ח הוכיח שוב שגירוש היהודים מחבל עזה היה אחד האסונות היותר גדולים שידעה מדינת ישראל". לדבריו, "מאז קום המדינה לא היה כאן סיפור עצוב כל כך של רמיסת זכויות ופגיעה בכבוד האדם".

 

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר כי "המחדלים החמורים שנחשפים בדו"ח מעידים שממשלת קדימה-ליכוד פשעה פשע אנושי חמור כלפי אנשי גוש קטיף שנעקרו מבתיהם והופקרו לגורלם". אורלב פנה ליו"ר הכנסת בבקשה שיוסיף את הנושא לסדר יומה של הכנסת מחר, "וכדי לדרוש הסקת מסקנות אישיות מהדרג הפוליטי".

 

חבר הכנסת צבי הנדל, תושב גוש קטיף לשעבר, אמר כי "הטיפול במגורשים הוא תוצאת השילוב בין שנאה, שחיתות ואטימות לב. גם היום ממשלת קדימה שזרקה אותנו לכלבים, ממשיכה להתאכזר אלינו. הגירוש והטיפול במתיישבי גוש קטיף הם רק 'פרומו' למה שעלול לקרות לכל אזרחי ישראל, אם הם יאפשרו לממשלת קדימה להמשיך לשלוט".

 

ח"כ אריה אלדד קרא לפיטוריו לאלתר של יונתן בשיא, ראש מינהלת סל"ע, ולמינוי "אדם ראוי שגם מעוניין באמת לטפל באלפי הפליטים ובנוסף להזרים תקציבים ותקני כוח אדם כדי להתחיל ולשקם את מי שחייהם נהרסו בגלל רשעות ואטימות הממשלה".

 

"הפורום המשפטי למען ארץ ישראל", שטיפל במפונים, מסר בתגובה כי "רק אתמול התפאר בשיא בפני ועדת השרים לענייני התנתקות על עבודתו במינהלת. במקום להלין על הדו"ח מומלץ לו לקחת אחריות, ליישם את מסקנות המבקר לאלתר ולמזער הנזקים שכבר נסובו למפונים".

 

דובר מועצת חוף עזה לשעבר, ערן שטרנברג, אמר הבוקר כי "דו"ח מבקר המדינה הינו מסמך מאלף, חריף ומקצועי, המעיד על כך שהמדינה, באמצעות תכנית ההתנתקות, זרקה סל"ע על ראשם של תושבי גוש קטיף. הדו"ח מאשר אחד לאחד את טענות המתיישבים ומוכיח כי המנהלת נכשלה במתן סיוע לעקורים".

 

לדברי שטרנברג, "הדו"ח הינו אות קלון על מצחם של הממשלה, הכנסת, המשטרה, הצבא ומערכת המשפט שנכשלו באופן חמור בהגנה על זכויות האדם של תושבי גוש קטיף וצפון השומרון. על פי העולה מן הדו"ח תשובות המדינה בבג"ץ, בדבר הפתרונות והמוכנות לעקירה היו שקריות וביצוע העקירה לאור זאת התבסס על נתונים מופרכים והיה, בעצם, בלתי חוקי בעליל".

 

לטענתו, "אין ספק שיש בכך יותר מן הסמליות, שבתקופה בה מעבירה ממשלת ישראל 250 מליון ש"ח לחמאס, שניצח בגלל הגירוש והנסיגה, מתפרסם דו"ח כה חריף על הזנחת העקורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אורלב. פשע אנושי
צילום: גיל יוחנן
שטרנברג. "זה אות קלון"
צילום: אמיר כהן
המפונים ב"עיר האמונה"
צילום: אמיר כהן
מומלצים