שתף קטע נבחר

מכתב מהימין למצביעי קדימה

אני פונה אליך, אתה, שהחלטת, או שאתה חושב - להצביע קדימה. אתה, שלא שונא, שלא אוהב לריב ובאמת אין לך שום דבר אישי נגד דתיים. אתה בעצמך קצת מסורתי, אולי חובב מסורת. אבל אתה עייף, עייף מאד. עייף ממלחמות בבית ובחוץ, עייף מלמצוא פתרון לסכסוך. אתה רוצה שמישהו יבוא ויחסל פה את הבעיות אחת ולתמיד.

 

רציתי לומר לך: הצבעה למפלגה הזו היא צעד קריטי, בעל השלכות עצומות, צעד של אל חזור. אז לפני שאתה עושה את זה, בוא נדבר רגע, בוא נחשוב עוד פעם.

 

חשבת על זה שהמפלגה הזו נוסדה בפחות משלושה חודשים? על איזה בסיס? מה המצע? מה האידיאולוגיה? מה המשותף לכל המועמדים שלה לכנסת מלבד המחשבה שלהם שזו הדרך הקלה להיבחר? על כתפי נבחר ציבור מוטלת אחריות כבדה ביותר. איך אפשר לסמוך על אנשים שמזגזגים כך בזמן קצר כל כך? בלי שאמונתם נבחנה אפילו במבחן מציאות אחד?

 

רבים נמלטו לשם משום שלמדו משרון, אביהם הרוחני - קדימה היא מחסה משחיתות. אולמרט נחקר פעמים רבות. תמיד זה היה קשור לשחיתות, לאי סדרים, למינהל לא תקין. זה נכון שלא הוכחה אשמתו, אך גם חפותו לא הוכחה. האם אדם כזה ראוי להיות ראש ממשלה בישראל? ומה עם צחי הנגבי?

 

זו מפלגה שקמה כמטאור, ותיפול כמו כוכב בלילה - זוכר את צומת, מפלגת המרכז, שינוי? אחרי קדנציה או שתיים כבר לא עוברים את אחוז החסימה.

 

זה שלום, זה?

 

עוד לא נדמו קולות הדחפורים בגוש קטיף, ובקדימה יש עוד תוכניות להחריב ולהרוס. האם לא כדאי לעצור רגע ולחשוב מה זה עשה לנו? לרבים מהמגורשים, וביניהם אני ומשפחתי, עדיין אין פתרונות דיור זמניים, וכבר רוצים להחריב יישובים נוספים ולהפוך אלפים לפליטים. אתה אומר, אין ברירה, חייבים לעשות שלום. אך זהו לא שלום, כאשר מחורבות דוגית ואלי סיני נורים עלינו קסאמים. הגבול התקרב אליך ועכשיו הוא באשקלון. בעקבות הגירוש התחזק החמאס וזכה בבחירות. זה מסוכן. זהו איום קיומי. אולי כדאי לחכות קצת, לראות מה התוצאות של צעד כל כך דרסטי, לפני ששועטים קדימה לגירוש הבא?

 

חבר שלי מגוש קטיף, חקלאי, לא קיבל את הכסף שהגיע לו מהמנהלת. אחרי חצי שנה של אבטלה ביקש הלואה על חשבון הפיצויים. אמרו לו: תמשכן את הבית שלך. הוא אמר: הרסתם לי את הבית. אמרו לו אז תמשכן את העסק. הוא אמר: אין עסק- אתם הרסתם את הכל. ענו: אז אין הלוואה.

 

חברה שלי ילדה תינוק בבית המלון. חשבת מה זה לחזור לבית מלון אחרי לידה? בלי טיפה של פרטיות, עם ילדים בחדר, בלי מקרר, בלי קומקום חשמלי. העריסה - במכולה. הסל-קל - במכולה וגם העגלה. החברה הייתה גננת בגוש קטיף והבעל חקלאי. המדינה לא משלמת ואין כסף לעשות ברית. המלון לא מסכים לעשות את הברית, ובמינהלת אין עם מי לדבר. ואם האם הטרייה מאחרת לארוחה היא לא תקבל אוכל. ואסור לקחת צלחת לחדר. הם לא בנויים לזה.

 

כל זה קרה כי הגירוש נעשה בחיפזון. מהר מדי ובלי לחשוב. שרון סירב לדחות את ביצוע ההתנתקות למרות שידע שאין פתרונות דיור לאנשים. ככה לא מתנהגים בני אדם, וזה מה שבמפלגה שלך רוצים לעשות שוב מיד אחרי הבחירות.

 

ההורים המגורשים כבר עייפים. אבל באווירה הזו גדלים ילדים, גדל נוער. הנוער הזה מפתח שנאה, מרירות, מידרדר למקומות אפלים מאד. כועס על המדינה ולא מבין איך דמוקרטיה מאפשרת התעללות כזאת באנשים. נוער כזה הוא פצצה מתקתקת. כאשר בא לעמונה לזעוק את זעקתו האילמת, מה עשה אולמרט? במקום להבין, להכיל, סירב לפשרה שהוצעה והורה להיכנס בהם בסוסים ובאלות. כך לא מתנהג מנהיג אחראי. כך מעצימים את התסכול.

 

בעקבות הגירוש רבים מחברי בוחרים שלא להתגייס לצבא. רבים אינם הולכים למילואים. אני איני לוקחת חיילים בטרמפ עוד - איני מסוגלת. איני מסוגלת לסלוח.

 

הבחירות הבאות יכריעו את גורל עמנו. התחזקות החמאס והאיום הגרעיני מפחידים גם אותי. כדי שנוכל לעמוד מולם איתנים עלינו להיות מאוחדים. האם נבחר מנהיג אחראי שיודע להמתין ולהפעיל שיקול דעת, מנהיג שידע לאחות את הקרעים בעם השסוע הזה, או מנהיג שיכור מהצלחה ומחרחר ריב ומדון, אם זה רק מוסיף לו כמה מנדטים?

 

תחשוב על זה, תחשוב טוב לפני שאתה שם את הפתק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צחי מרים
מנורה חזני
צילום: צחי מרים
צילום: שירן ולק
קדימה. תחשבו עוד פעם
צילום: שירן ולק
מומלצים