שתף קטע נבחר

עזרא: בשל הצתת הרכב - שוטרים לא יעידו בוועדה

השר לביטחון פנים אמר שהצתת רכבו של קצין אגף החקירות במרחב שומרון חיזקה את דעתו שאין לאפשר לקציני המשטרה להופיע בפני ועדת החקירה הפרלמנטרית לאירועי עמונה. "אותם אנשים שהתפרעו בעמונה ממשיכים לזלזל בשלטון החוק. הם עוד לא הפנימו שישראל היא מדינת חוק"

"הצתת רכבו של קצין אגף החקירות במרחב שומרון, חיים פדלון, היא אירוע חמור, שחיזק את דעתי שאין לאפשר לקציני המשטרה להופיע בפני ועדת החקירה הפרלמנטרית לאירועי עמונה". כך אמר אתמול (ו') השר לביטחון הפנים, גדעון עזרא.

 

עזרא תקף את אנשי הימין ואמר: "אותם אנשים שהתפרעו בעמונה ממשיכים לזלזל בשלטון החוק. הם עוד לא הפנימו שישראל היא מדינת חוק. הייתה לי נטייה לאשר את הופעתם של הקצינים בפני הוועדה, אבל האירוע הזה (ההצתה) חיזק את דעתי שהיחידים שייצגו את קציני המשטרה הם אני והמפכ"ל".

 

השר עזרא אמר כי אינו חושש כי הופעה בפני הוועדה "תסמן" את הקצינים כמטרה, אלא שהוועדה כולה היא אירוע פוליטי. "יושבים שם איתם, אלדד ואריאל, ושטייניץ משמש לצערי כלי בידיהם", אמר השר.

 

דובר המשרד לביטחון פנים הבהיר כי "לאחר הופעתו בפני הוועדה אישר עזרא לקצינים להופיע בפניה בתנאים מסוימים אולם בעקבות הצתת הרכב והמשך מעשי האלימות הוא החליט שלא לאפשר לקצינים להופיע בפני הוועדה".

 

עזרא אמר את הדברים בביקור בביתו של המוטראן (הארכיבישוף של העדה היוונית קתולית) בחיפה, אליאס שאקור, לשם הגיע כדי לעדכן את הארכיבישוף בהתפתחויות שהיו בשבוע האחרון בעקבת האירועים בכנסיית הבשורה בנצרת בשבוע שעבר, וכן לברכו עם כניסתו לתפקיד.

 

בהתייחסו לאירועי השבוע שעבר בנצרת ויכולת המשטרה להגן על המקומות הקדושים, ציין השר כי בישראל אלפי מקומות קדושים ואבטחת כולם צריכה להיות ברמה המערכתית. "צריך למסד את נושא האבטחה בכל המקומות הקדושים, ואנחנו פועלים במקומות מרכזיים כמו כנסיית הקבר והר הבית בירושלים, אבל אי אפשר להכריח אף כנסייה או מסגד להציב מאבטח בפתחם".

 

בהתייחסו לחשוד בתקרית בנצרת, אמר השר כי לא קיימת מדינה בעולם שיכולה להבטיח ב-100 אחוז ביטחון מפני אנשים שהם "על גבול השפיות", כהגדרתו.

 

הארכיבישוף אליאס שאקור אמר בתום הפגישה עם השר כי "העדה הנוצרית בישראל תעודד צעירים שירצו לשרת שירות קהילתי ואף להתגייס למשטרה". עזרא אמר כי ישמח אם השירות הקהילתי של הצעירים הנוצרים יבוצע במשטרת ישראל אולם ציין כי על המתגייסים לזכור כי תפקידה של המשטרה הוא בין היתר להתמודד עם מעשי טרור ולהילחם בהם. 


פורסם לראשונה 10/03/2006 16:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
עזרא ושאקור. "הם ממשיכים לזלזל בחוק"
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: רענן בן צור
מכונית הקצין שהוצתה
צילום: רענן בן צור
מומלצים